Strona główna Blog Bezpieczeństwo i prawo

Ankieta Trusted Shops dotycząca odstąpienia od umowy

Autor: RedCart Kategoria: Bezpieczeństwo i prawo

Firma Trusted Shops przygotowała ankietę, która skierowana jest do właścicieli e-sklepów. Jej celem jest zebranie informacji dotyczących prawa do odstąpienia od umowy oraz wpływ na prowadzenie e-biznesu.

Prawo do odstąpienia od umowy wzbudza wiele emocji w świecie e-commerce. Dla niektórych właścicieli sklepów internetowych regulacje w zakresie prawa do odstąpienia od umowy są elementem przewagi konkurencyjnej i wyrazem pro-konsumenckiej postawy. Inni przedsiębiorcy uważają natomiast, że zapisy prawne są zbyt rygorystyczne w porównaniu do regulacji obowiązujących tradycyjne sklepy detaliczne. Firma Trusted Shops przygotowała więc ankietę skierowaną do właścicieli e-sklepów, aby dowiedzieć się jak prawo do odstąpienia od umowy wpływa na prowadzenie biznesu.


•    Dlaczego konsumenci często korzystają z prawa do odstąpienia od umowy?
•    Jak często dochodzi do zwrotów towaru, które mogą stanowić nadużycie obowiązującego prawa?
•    Z jakimi konsekwencjami muszą liczyć się sprzedawcy internetowi w przypadku wysokiego współczynnika zwrotów i jakie strategie stosuje się w celu zapobiegania zwrotów?


To tylko najważniejsze pytania, które obejmuje ankieta dla właścicieli sklepów internetowych na temat prawa do odstąpienia od umowy w Polsce. Jej wypełnienie zajmie Ci jedynie kilka minut. Im więcej uczestników tym większe szanse, że ta kwestia zostanie zauważona.Celem ankiety jest zgromadzenie danych na temat skutków zmian w prawie do odstąpienia od umowy oraz ich analiza i wyciągnięcie wniosków. Brakuje bowiem liczb mówiących o obciążeniach dla sprzedawcy internetowego wynikających z prawa do odstąpienia od umowy oraz o tym, jaki mają one wpływ na działalność biznesu. 


Kliknij tutaj, aby wziąć udział w ankiecie.


Autor: RedCart Kategoria: Bezpieczeństwo i prawo
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Bezpieczeństwo i prawo