Strona główna Blog Marketing i promocja

Black Friday 2021 - kiedy wypada, czy jest opłacalny, co najlepiej kupić?

Autor: RedCart Kategoria: Marketing i promocja

Black Friday, czyli Czarny Piątek to czas ekstremalnych wyprzedaży pełnowartościowych towarów. Sprawdź, kiedy szykować się na zakupy z rabatami w 2021 roku.

Black Friday – co to za dzień?


Czarny Piątek, jak tłumaczy się dosłownie Black Friday, to dzień na robienie zakupów w bardzo korzystnych cenach. W tym czasie sklepy niezależnie od wielkości i asortymentu organizują wielkie wyprzedaże i proponują korzystne rabaty. Jeśli dobrze zaplanujesz ten dzień, możesz kupić bardzo dużo rzeczy w cenach niedostępnych przez resztę dni w roku i w ten sposób zaoszczędzić, pod warunkiem, że nabywanie towaru nie zamieni się w szaleństwo zakupowe.

Skąd się wziął zwyczaj Black Friday?


W Polsce ten zwyczaj gości dopiero od kilku lat, a jego korzenie sięgają dużo wcześniej i zaczęły się w Stanach Zjednoczonych. Black Friday był związany z ostatnim piątkiem listopada, gdy rozpoczynano kupowanie prezentów świątecznych, czego tradycja w USA jest bardzo mocna. We współczesnych czasach, w dobie zakupów w sieci, ten czas nastaje znacznie wcześniej, ale nadal to Black Friday jest najbardziej opłacalnym dniem w roku na robienie dużych zakupów. Oczywiście kwoty wydawane przez Amerykanów są wyższe i rabaty korzystniejsze, ale w Polsce również wiele sklepów zaczyna ulegać tej tendencji i obniża ceny nawet do 70 proc.

Black Friday 2021 – kiedy wypada w Polsce?


Data Black Friday nie jest stała, każdego roku wypada w inny dzień. By sprawdzić, kiedy będzie w danym roku, wystarczy sprawdzić w kalendarzu, na jaki dzień przypada ostatni piątek listopada. W 2021 roku Czarny Piątek nastanie 26 listopada. W ten dzień niektóre sklepy są dłużej czynne, by każdy zdążył nasycić swój apetyt, chyba że zabraknie asortymentu. Liczy się tu zasada kto pierwszy ten lepszy. Galerie handlowe często starają się uatrakcyjnić czas spędzany w ramach tego dnia poprzez organizowanie wydarzeń kulturalnych. Atmosfera sprzyja beztroskiemu wydawaniu pieniędzy, także zachowaj ostrożność, by nie przekroczyć swoich możliwości.Czy wyprzedaż w Black Friday jest opłacalna?


Odpowiedz na pytanie, czy na zakupach w Black Friday możesz skorzystać, kryje się w twoim osobistym stylu i dyscyplinie zakupowej. Jeśli jest coś, co chciałeś mieć i zamierzasz to upolować właśnie w Black Friday to doskonale posunięcie taktyczne. Jeżeli umiesz wstrzymać się z zakupami, które są drogie, aż do Black Friday, to zdobycie ich hurtem w ten dzień, pozwoli ci na zachowanie sporo gotówki w kieszeni.


Musisz pamiętać, że nie jest to zwyczajowe wietrzenie magazynów, gdy sklepy pozbywają się towarów, które im zalegają, by wprowadzić nową serię. W ten dzień można nabyć pełnowartościowe towary w konkurencyjnych cenach. Dodatkową korzyścią może być praktykowany przez niektóre sklepy zwyczaj dodawania gratisu do zakupu, co dodatkowo podnosi walory shoppingu. Jeśli więc masz listę rzeczy, potrzebną gotówkę i determinację, ruszaj na łowy, bo towary znikają z półek w niezwykłym tempie i trzeba mieć refleks, by upolować dokładnie to, czego się chce.Co najlepiej kupić w Czarny Piątek?


Wyniki sprzedaży mówią same za siebie, bo najbardziej popularnymi produktami zakupionymi w ramach Black Friday są przedmioty z kategorii elektroniki. Na drugim miejscu będzie odzież i buty. Dopiero na kolejnym miejscu widać chęć nabywania sprzętu AGD. Jednak nie ma ograniczeń i właściwe możesz kierować się własnymi potrzebami i ofertami sklepów, bo jeśli masz ochotę kupić meble czy książki, to dzień wyprzedaży przedświątecznej obejmie je z pewnością. Dla sklepów, mimo niskich cen, to doskonała okazja do dużego obrotu i promocji swojej marki.Black Friday a Cyber Monday – co je różni?


Czasy się zmieniły i nie tylko sklepy stacjonarne są miejscem dokonywania masowych transakcji. W odpowiedzi na Black Friday, trzy dni później został ustanowiony Cyber Monday, czyli cyberponiedziałek. W ten dzień rabaty i promocje goszczą w sklepach internetowych. Jeśli więc nie pociąga cię perspektywa biegania po sklepach w piątek, spróbuj zdobyć towar w korzystnej cenie w poniedziałek. Jednak nie myśl, że nie napotkasz przeszkód. W ten dzień serwery mogą być przeciążone, więc musisz uzbroić się cierpliwość w oczekiwaniu na połączenie. Każdy z tych dni, zarówno Black Friday i Cyber Monday to doskonała okazja na zaopatrzenie się w wymarzone przedmioty z górnej półki w niezwykle korzystnych cenach i idąc za tradycją szansą na zakup atrakcyjnych prezentów pod choinkę.Autor: RedCart Kategoria: Marketing i promocja
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Marketing i promocja