Strona główna Blog Social media

Jak stworzyć album na FB? Krótki przewodnik po przydatnej funkcji

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media

Popularność Facebooka nie słabnie pomimo wieloletniego stażu portalu i tego, że kwestia grupy demograficznej najczęściej korzystającej z platformy jest zmienna w czasie.

Chociaż młodzież bardziej interesuje TikTok i Instagram, Facebook nadal jest miejscem, gdzie można dzielić się najciekawszymi momentami życia. Albumy ze zdjęciami z wakacji czy posty mające na celu pochwalenie się hobby to często spotykane typy materiałów. Jak więc stworzyć album na FB? Jak go nazwać? Oto krótka instrukcja.

Jak stworzyć album na FB?


Założenie albumu ze zdjęciami jest łatwe. Należy kliknąć kursorem na swój profil na platformie, a następnie wybrać opcję „Zdjęcia” z podłużnego menu znajdującego się pod zdjęciem profilowym.


Po wybraniu zakładki „Albumy” zobaczymy duży kwadrat opatrzony instrukcją „Utwórz album”. Aby dodać album, trzeba kliknąć widoczny symbol plusa i otworzyć okno, w którym stworzymy nowy album ze zdjęciami.


zdjecia na fb


Tutaj przyda się odrobina kreatywności, ponieważ jedna z istotnych kwestii to nazwa nowego albumu. Jak nazwać album? Jeśli są to zdjęcia z wakacji, możemy „pójść na łatwiznę” i wpisać cel podróży oraz rok, w którym odwiedziliśmy dane miejsce. Można również użyć fantazji, wybierając żartobliwe lub unikatowe nazwy, które pomogą rozróżnić albumy osobie przeglądającej profil. Kiedy nazwiemy album, kolejnym krokiem jest wybranie zdjęć, które chcemy dodać do zbioru.

Jak najlepiej dodawać zdjęcia?

Najłatwiej jest zaznaczyć pliki na dysku komputera, a następnie opcjonalnie podpisać każde zdjęcie, tak aby nasi znajomi wiedzieli, co przedstawia. Potem pozostaje już tylko zapisanie gotowego albumu i voilà, możemy się cieszyć z reakcji i komentarzy.

Jak zmienić nazwę albumu na FB?


Równie łatwe są wszelkie zmiany, które możemy nanieść po stworzeniu albumu. Aby zmienić nazwę, należy wybrać opcję „edytuj album”, która otworzy nam okno edycji i pozwoli nanieść poprawki, takie jak zmiana nazwy, opisów czy odbiorców treści. Każdy album można również zablokować, tak aby był on widoczny tylko dla nas albo wybranego grona znajomych. W ten sposób możemy kontrolować, które albumy udostępniamy wszystkim, a które pozostają widoczne tylko dla najbliższych.

Albumy można również pobierać w celu zapisania na komputerze. Pobrany album będzie skompresowany i zapisany w formacie ZIP, łatwym do przesyłania drogą mailową lub w wiadomości prywatnej.


Jak widać, dodawanie albumów na Facebooku nie jest trudne, a dostępne narzędzia pomagają porządkować zdjęcia i tworzyć albumy pod nasze gusta i potrzeby.

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Social media