Sprzedaż plików cyfrowych

Wzrost popularności zakupów internetowych widoczny jest w każdej gałęzi handlu. Największe zmiany zachodzą w odniesieniu do produktów niematerialnych. Wirtualny handel oraz jego rosnąca popularność, automatycznie rozszerzyły możliwości firm o sprzedaż plików cyfrowych. Wychodząc naprzeciw trendom i potrzebom, oprogramowanie RedCart.pl wspiera sprzedaż plików elektronicznych, udostępniając tę opcję  bezpłatnie w każdym z dostępnych pakietów.


Rozwiązanie dostępne w ramach oprogramowania sklepu pozwala m.in. na sprzedaż następujących grup produktowych:


- e-booki (książek w wersji elektronicznej)

- pliki muzyczne i audiobooki

- pliki graficzne

- filmy

- programy komputerowe i aktualizacje


Narzędzie pozwalające na sprzedaż plików cyfrowych zostało wyposażone w opcję umożliwiającą sprawdzenie próbki wirtualnego produktu. Oznacza to, że klient zainteresowany zakupem pliku cyfrowego, może np. odsłuchać fragment utworu muzycznego, który zamierza zakupić. Tego typu opcja skutecznie zachęca do ostatecznego zakupu, oraz pozytywnie wpływa na profesjonalny wizerunek sklepu internetowego.


Oprócz tego, oprogramowanie RedCart umożliwia automatyczną wysyłkę produktów, w momencie zmiany statusu zamówienia. Oznacza to, że klient nie musi poświęcać czasu na wypełnianie formularza z danymi, gdyż plik, po zatwierdzeniu płatności, zostaje od razu wysłany na podany podczas zamówienia adres e-mail.


Dodatkowo, system sprzedaży plików cyfrowych dostępny w sklepach internetowych RedCart.pl wyposażony został w szereg zabezpieczeń, uniemożliwiających pobranie pliku przed zakupem. Można więc udostępniać wirtualne pliki w sklepie internetowym, bez obaw o ich niepożądane rozpowszechnianie.


Ogromną zaletą, a zarazem przewagą oprogramowania RedCart jest automatyczna integracja z hurtowniami, które w swojej ofercie posiadają pliki cyfrowe (e-booki, pliki MP3). Dzięki takiemu rozwiązaniu uruchomienie sklepu internetowego z e-bookami jest niezwykle łatwe!


Niepodważalną  zaletą sprzedaży plików cyfrowych jest:


- szybkość zakupu oraz natychmiastowy dostęp do zakupionych produktów,

- brak kosztów dostawy towaru,

- prosty sposób uruchomienia sprzedaży internetowej.

- możliwość poszerzenia asortymentu obecnego e-sklepu


Oprogramowanie sklepu RedCart skutecznie wspiera sprzedaż plików cyfrowych oraz umożliwia łatwe uruchomienie sklepu internetowego z e-bookami lub innymi plikami elektronicznymi.