Strona główna Blog Dropshipping

10 powodów, dla których warto otworzyć sklep internetowy w 2018 roku

Autor: RedCart Kategoria: Dropshipping

Nowy rok. Nowe plany. Wiele osób o tym myśli, niewielu ma odwagę. Własny biznes. Z jednej strony kuszące obietnice. Zarabiaj miliony! Pracuj kiedy i gdzie chcesz! A z drugiej cała lista obaw i ograniczeń. Chciałoby się spróbować, ale ...

Zapisz się na bezpłatne
lekcje o e-commerce.

Zdobywaj wiedzę i inspirację potrzebne do budowania
dochodowego sklepu internetowego.

Podając e-mail akceptujesz politykę prywatności

sklep online

Nowy rok. Nowe plany. Wiele osób o tym myśli, niewielu ma odwagę. Własny biznes. Z jednej strony kuszące obietnice. Zarabiaj miliony! Pracuj kiedy i gdzie chcesz! A z drugiej cała lista obaw i ograniczeń. Chciałoby się spróbować, ale .. to przedsięwzięcie tylko dla odważnych (nie dla mnie!) i tych z możliwościami (których ja nie mam!), więc może kiedyś (na pewno nie teraz).  Obawiasz się, że to trudne i skomplikowane i lepiej będzie jeśli pozostanie to tylko marzeniem. Jest jednak łatwy sposób na realizację marzenia o własnym biznesie. Bez dużych kosztów, bez ryzyka, bez wysiłku, bez obaw. Jak? Otwierając własny sklep internetowy. Warto podjąć próbę. Bo lepszy czas może nigdy nie nadejść. Bo żyje się raz. Bo co masz do stracenia? Dlaczego warto otworzyć własny sklep internetowy?

#10 Bo to prostsze niż kiedykolwiek

Otworzenie sklepu internetowego nigdy nie było prostsze. W sieci znajdziemy wiele artykułów obiecujących przebycie jedynie kilku kroków do otworzenia własnego e-biznesu. Czy to możliwe? Tak, możliwe. I tak to dziś wygląda. Wszystko może zostać sprawnie zorganizowane dzięki nowoczesnym rozwiązaniom na rynku - gotowym oprogramowaniom sklepów internetowych, które odpowiadają za całą automatyzację procesu sprzedaży. A co to oznacza w praktyce?

Funkcjonalności i pełna automatyzacja

Jeśli skorzystamy z gotowego oprogramowania sklepu internetowego, mamy sklep internetowy odrazu gotowy do sprzedawania i do zarabiania. Jest to tzw. usługa SaaS. Platformy SaaS są gotowe do użycia "od razu po wyjęciu z pudełka". Korzystając z oprogramowania sklepu internetowego możemy korzystać z synchronizacji sklepu z hurtownią, wprowadzać zmiany w wyglądzie sklepu, połączyć się z systemem płatności online czy na przykład firmą kurierską i mieć w jednym miejscu wszystko, co może się przydać, a o czym zaczynając przygodę z własnym sklepem online może się jeszcze nie być świadomym.

Prowadzenie biznesu internetowego na gotowym oprogramowaniu jest wygodnie zautomatyzowane. Sklep funkcjonuje i generuje zyski, nawet gdy Ty odpoczywasz. Gotowe oprogramowanie sklepu internetowego jest proste w obsłudze i nie wymaga znajomości fachowych zagadnień IT. Ponadto razem z oprogramowaniem zyskuje się pomoc i wsparcie techniczne i dostęp do profesjonalnych porad i wskazówek ekspertów. Warto korzystać z tych rozwiązań, ponieważ nie musimy martwić się o to, co zwykle skutecznie zniechęca nas od wystartowania z własnym biznesem.

Wybrałem gotowe oprogramowanie, ponieważ proces wdrożenia sklepu internetowego był stosunkowo krótki i niedrogi. I już praktycznie od samego początku można było skoncentrować się na sprzedaży, a nie usuwaniu przypadłości okresu niemowlęcego sklepu. - właściciel sklepu https://techsat24.pl/


#9 Bo to nie wymaga wiele wysiłku i czasu

Słyszałeś o modelu dropshipping? To najłatwiejszy model sprzedaży online.  Dropshipping wychodzi naprzeciw początkującym przedsiębiorcom.

Decydując się na prowadzenie sklepu internetowego w tym modelu:

- nie kupujesz towaru,

- zatowarowujesz sklep w sposób czysto wirtualny

- jednym kliknięciem importujesz gotowe opisy i zdjęcia produktów do swojego e-sklepu

- nie składujesz towaru w magazynach,

- nie martwisz się o stan i ilość asortymentu,

- nie pakujesz sprzedanych produktów

- nie wysyłasz towaru do klienta


Oszczędzasz wiele godzin pracy, którą musiałbyś przeznaczyć na przygotowanie wszystkich opisów i zdjęć produktowych. Nie martwisz się logistyką. Po złożeniu zamówienia w Twoim e-sklepie internetowym jest ono automatycznie przekazywane bezpośrednio do hurtowni. To dostawca wysyła towar bezpośrednio do klienta. A zatem magazynowaniem, pakowaniem i wysyłką Twoich produktów zajmuje się inna firma! Możesz więc prowadzić swój biznes w pojedynkę z domu lub dowolnego miejsca, w którym zechcesz się znaleźć. Wystarczy dostęp do Internetu.

Co zostaje dla Ciebie? Twoim zadaniem jest dotarcie do klientów, kontakt z nimi, promocja sklepu i produktów, sprzedaż. A oprócz tego spijanie śmietanki korzyści - zarabianie. Czas, który zyskujesz - inwestujesz, dbając o rozwój sklepu.

Sklep internetowy to świetny pomysł  dla młodych mam, które opiekując się dziećmi, potrzebują lub po prostu chcą dodatkowo zarabiać. Własny biznes online pozwala niejednej mamie na pozostanie z dzieckiem w domu.

Dropshipping zalecany jest początkującym przedsiębiorcom. W tym modelu logistyczno-sprzedażowym, sprzedawca zajmuje się jedynie kontaktem ze swoim klientem, przekazując tym samym cały proces pakowania i wysyłki do hurtowni, z którą współpracuje. - mówi Renata Wojciechowska, Manager ds. e-commerce, internetowej hurtowni bielizny VMP#8 Bo niczym nie ryzykujesz 

W dropshipping nie posiadasz fizycznie towaru, którym handlujesz i w każdej chwili możesz zmienić asortyment swojego e-sklepu. Prezentujesz bogatą ofertę produktów bez jednoczesnego zamrażania gotówki. Ryzyko, że pozostaniesz z niesprzedanym towarem zostaje tutaj całkowicie wyeliminowane. Nie ma towaru, niczym nie ryzykujesz. Dropshipping pozwala przekonać się czy Twój produkt spotka się z zainteresowaniem odbiorców. Testując rynek w tym modelu niczym nie ryzykujesz.

W tym modelu nie martwisz się również o zatrudnianie pracowników. Hurtownia lub dostawca zajmuje się realizacją zamówień i wysyłką towaru do kupującego. Hurtownie zajmują się nawet pełną obsługą posprzedażową, czyli gwarancjami, zwrotami, reklamacjami. Mamy tutaj małe ryzyko finansowe, niskie koszty początkowe, szybki start, a do tego mnóstwo różnorodnych produktów, które możemy sprzedawać w swoim sklepie.


#7 Bo to się opłaca

Sklep internetowy w modelu Dropshipping to idealna propozycja dla osób, które chcą wystartować z własnym e-biznesem, a nie posiadają  wystarczających środków na inwestycje. W zależności od modelu zarobek dla sprzedawcy stanowi różnicę pomiędzy ceną zakupu, a ceną detaliczną (model marżowy) lub prowizję od sprzedaży (model prowizyjny). Czy wiesz, żę są branże, w których marże na produkty przekraczają 90%? Tak, 90%!

dropshipping

Niepodważalną przewagą dropshippingu są niskie koszty prowadzenia biznesu. Odpadają tu wydatki związane z zatowarowaniem sklepu oraz wynajmem i prowadzeniem magazynu, a także obsługą całej logistyki. Wiele hurtowni dropshippingowych nie dolicza dodatkowych opłat za funkcjonowanie w tym modelu sprzedaży. Koszty obsługi związane z przygotowaniem i wysyłaniem paczek są najczęściej już zawarte w cenach produktów. Z kolei same ceny produktów w tym modelu sprzedaży zwykle nie są wcale wyższe, niż w przypadku sprzedaży hurtowej.  

Zwiększasz asortyment i obroty bez inwestowania w towar. Płacisz za niego dopiero wtedy, gdy klient zapłaci Tobie. Co to oznacza? Czysty zysk. Bez zamrażania gotówki. Bez wydawania pieniędzy na magazyn. To kwintesencja tego, co mogło powstać w sprzedaży online.

Oprogramowanie dla sklepu internetowego jest niedrogie, a opłaty rozłożone są w czasie. Płacimy comiesięczny abonament pozwalający na korzystanie z platformy. Nie musimy inwestować w infrastrukturę IT i obsługę serwisową.


#6 Bo łatwo jest sprzedawać online

W internecie jest masz mnóstwo możliwości. Brak ograniczeń w prowadzeniu sprzedaży jakie wiążą się z kanałami stacjonarnymi otwiera nowe możliwości: E-commerce sprawdza się doskonale w dystrybucji niszowego, oryginalnego lub skierowanego na zaspokojenie określonych potrzeb asortymentu.

Dzięki technologii i nowym kanałom komunikacji jako właściciel e-biznesu masz zdecydowanie więcej  narzędzi i kanałów sprzedażowych niż sprzedawcy w sklepie stacjonarnym, a zatem więcej możliwości. W łatwy sposób podzielisz się z innymi ofertą swojego sklepu internetowego i wdrożysz do swojego biznesu rozwiązania online zwiększające sprzedaż.  

Możesz sprzedawać wielokanałowo, co jest obecnie rozwiązaniem prostszym niż myślisz. Prowadzenie sprzedaży na kilku platformach internetowych zapewnia bezpieczeństwo prowadzonego biznesu (zyski generują się z różnych źródeł) i zwiększa kilkukrotnie szanse na sprzedaż. Ale jak  prowadzić sprzedaż na kilku platformach jednocześnie?

Sprzedaż wielokanałową w łatwy sposób umożliwiają gotowe oprogramowania dla sklepów internetowych. Dzięki integracji pomiędzy platformą dającą oprogramowanie, a np Allegro, eBay, Świstak, Amazon Marketplace, Google Merchant, Facebook, Skąpiec czy Ceneo - wszystkie produkty wystawiasz z Panelu Sprzedawcy Twojego sklepu online i stamtąd też obsługujesz wszystkie zamówienia klientów.


Ten kto chce prowadzić sklep internetowy musi...Dokładnie przemyśleć i określić jego profil, najlepiej jak jest związany z zainteresowaniami czy pasją tej osoby, ponieważ wówczas o wiele łatwiej zacząć. Potem wybrać oprogramowanie sklepu – ponieważ to druga bardzo istotna sprawa. Następnie wykazać się zaangażowaniem w ciągły proces tworzenia i udoskonalania swojego sklepu. - właściciel sklepu  https://lunamarket.pl/#5 Bo docierasz do milionów klientów

Świat internetu daje nam nieograniczone możliwości, w tym nieograniczony dostęp do milionów potencjalnych klientów. Dzięki otworzeniu sklepu online możesz dotrzeć ze swoimi produktami do konsumentów z całej Polski, a nawet dalej. Jest to niezastąpiona możliwość na wypromowanie własnej marki na rynku.

Sprzedaż internetowa daje mnóstwo możliwości promocji swojego e-biznesu. A najlepsze kanały komunikacji są zupełnie za darmo! Aby promować swój biznes online nie musisz ponosić żadnych kosztów i posiadać szczególnych umiejętności - wystarczy trochę zaangażowania i kreatywności.

Bardzo łatwo stworzysz własną markę i przyciągniesz klientów. Szansę na zaistnienie i zbudowanie relacji z klientami dają nam m.in.: własna strona internetowa, social media (m.in. Facebook, LinkedIn, Instagram), email marketing, tworzenie ciekawych treści, filmów, prowadzenie bloga itp.

Stwórz miejsce, któremu da się zaufać, które potrafi pozytywnie zaskoczyć, do którego będzie chciało się wrócić. Sklep z niebanalnymi produktami, które ludzie pokochają. Dzięki prowadzeniu sprzedaży online znajdzie Cię każdy klient, w którego świadomości będziesz mieć szansę pozostać.

Staramy się, aby każdy Klient był zadowolony, że znalazł nas w sieci, aby czuł się u nas wyjątkowo, aby wirtualny spacer w naszym sklepie był dla Niego przyjemnością i odskocznią od codzienności. Cały czas pracujemy nad poszerzaniem asortymentu, aby Klienci powracali do nas z przyjemnością. - właściciel sklepu http://www.naszpieknydom.pl/#4 Bo warto wykorzystać potencjał sprzedaży online

Jeszcze nie tak dawno ciężko nam było sobie wyobrazić kupowanie ubrań i butów bez ich przymierzenia, a dziś to właśnie te produkty kupujemy przez internet najczęściej. Meble, pralki, zmywarki, opony, a nawet samochody - zakupy online robimy coraz częściej i są one dla nas coraz bardziej naturalne. Potwierdza to najnowszy raport Gemius „E-commerce w Polsce 2017”. W tym roku na zakupach internetowych było nas już 54%, czyli aż o 4% więcej niż w roku ubiegłym.

Sprzedaż online to przyszłość

Klientów na rynku sprzedaży online wciąż przybywa, a ich grono nadal będzie się powiększać. Doceniamy nie tylko całodobową dostępność internetowych zakupów, ale również wygodę, niepodważalną oszczędność czasu i bądź, co bądź nieograniczony wybór produktów w cenach, których sklepy stacjonarne nie są nam często w stanie  zaoferować. Za zakupy płacimy przecież nie tylko pieniędzmi, ale również swoim czasem wolnym, komfortem, zaufaniem. Dla internetowych sprzedawców to dobre warunki na stworzenie niepowtarzalnego miejsca internetowej sprzedaży, które wyróżni się nie tylko atrakcyjnymi cenami, ale i zindywidualizowanym podejściem do klienta, obsługą na najwyższym poziomie, troską o jego wygodę i zadowolenie.

Własny sklep internetowy to doskonały pomysł na biznes. Wartość rynku e-commerce w Polsce według różnych źródeł szacowana jest na 36-40 mld złotych i ciągle rośnie. Rosną też szanse na rozwój e-biznesu, dlatego inwestycja we własny sklep online może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Na sukces e-sklepu składa się bardzo wiele czynników. Natomiast  jest to jedna z niewielu gałęzi gospodarki, która ciągle się rozwija w tak szybkim tempie. Dlatego, jeśli będziemy prowadzić swój sklep internetowy z pasją, zaangażowaniem i wiarą w siebie, to nie warto się obawiać. - właściciel sklepu  https://stylion.pl/#3 Bo warto mieć dodatkowy dochód

Jednym ze sposobów na dodatkowe źródło dochodu jest własny sklep internetowy. Wydaje się, że jego prowadzenie związane jest z wieloma obowiązkami, którym trudno będzie sprostać, pracując na etacie.

Praca na pełen etat to 8 godzin dziennie, przez 5 dni w tygodniu. Oznacza to, że kończysz pracę ok. godziny 16-17. Obsługą sklepu internetowego opartego na modelu dropshippingu możemy zająć po powrocie z biura i w weekendy. Nie musimy się martwić o zamówienie towaru, pakowanie i wysyłkę i współpracę z kurierami. Prowadzenie takiego biznesu jest znacznie mniej czasochłonne, natomiast może przerodzić się w przyszłości w główne źródło dochodu. To dobry początek na drodze do pracy na własny rachunek, która przy zaangażowaniu z Twojej strony może zakończyć się pełnym sukcesem, a nawet rezygnacją z dotychczasowej pracy.


#2 Bo będziesz swoim własnym szefem


Wielu z nas nie przepada za własną pracą, albo ludźmi z którymi pracuje, a może warunki pracy są ciężkie? Może po prostu to, czym zajmujesz się na co dzień nie przynosi Ci satysfakcji, radości i poczucia spełnienia. A jakby tak zostać swoim własnym szefem i zająć się tym, co nada Twojej pracy większy sens?

Budowa biznesu daje poczucie samorealizacji, możliwości dalszego rozwoju i perspektywy na przyszłość. Prowadzenie własnego biznesu rozwija nasze umiejętności, pobudza kreatywność, przynosi również wiele przyjemności i satysfakcji. Dzięki pracy na własny rachunek zyskujesz niezależność, decydujesz z kim będziesz współpracować. Sam stawiasz sobie wyzwania, sam się motywujesz, działasz wtedy kiedy jesteś najbardziej produktywny, a później obserwujesz rezultaty wykonanej pracy, które przynoszą bezpośrednio korzyści Twojej firmie.

Prowadzenia bardziej elastycznego, dopasowanego do własnych potrzeb trybu życia jest możliwe. Tak długo, jak będziesz mieć przy sobie komputer, a nawet tablet czy smartfon i dostęp do internetu - prowadząc sklep online możesz pracować wszędzie tam, gdzie się aktualnie znajdujesz, w porach, które Ci odpowiadają. To ważne szczególnie dla kobiet, które zajmują się domem i wychowaniem dzieci i mogą zamiast pracy na etacie wybrać prowadzenie własnego sklepu internetowego, zyskując czas dla rodziny i dla siebie, realizując się jednocześnie w biznesie.

#1 Bo warto to zrobić dla siebie

Prowadzenie sklepu internetowego może okazać się idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Własny sklep online daje wiele możliwości i korzyści przy ponoszeniu minimalnych kosztów i przy włożeniu w przedsięwzięcie stosunkowo niewielkiego wysiłku.

W zależności od założonych celów i ilości czasu poświęconego na rozwój, sklep internetowy może stać się bardzo dochodowym biznesem, źródłem dodatkowego zarobku lub jednym z narzędzi w budowaniu strategii sprzedaży wielokanałowej. Nieważny powód i forma. Każdy powód jest dobry, szczególnie ten który spełni Twoje marzenie o otworzeniu własnego biznesu.

Mając ograniczony budżet nie mogłem porwać się na profesjonalny sklep stacjonarny, ponieważ niesie to za sobą potężne koszty. Sklep internetowy w swojej formie, przynajmniej w początkowej fazie nie potrzebuje dużej inwestycji, a to było kluczowe, aby zacząć. Udało się! Dziś z perspektywy ponad 6 lat działalności wiem, że była to trafna decyzja.- właściciel sklepu https://designforhome.pl/


Na własny biznes stać każdego

Na własny biznes może pozwolić sobie każdy. Aby to udowodnić platforma RedCart pomaga zainteresowanym rozpocząć przygodę z internetową sprzedażą. Dzięki wsparciu RedCart -  intuicyjnemu oprogramowaniu i praktycznym rozwiązaniom jakie oferuje, założenie pierwszego sklepu internetowego jest naprawdę proste i niewiele kosztuje zarówno czasu, jak i pieniędzy. Dla RedCart ważne jest, aby założenie swojego pierwszego sklepu online było maksymalnie uproszczonym i przyjemnym procesem.

Ten, kto chce prowadzić sklep internetowy musi..Tylko mocno chcieć. I wiedzieć, czego chce - właściciel sklepu http://pytaki.pl/


Biznes bez kapitału i wyjątkowych pomysłów? Czy to możliwe? Codziennie przekonujemy się, że biznes internetowy jest odpowiedni nawet dla osób bez specjalnych umiejętności, bez dużej ilości wolnego czasu, a nawet bez kapitału początkowego i bez konkretnego pomysłu. Sam się przekonaj.

Przetestuj sklep internetowy RedCart

14 dni za darmo, w każdej chwili możesz zrezygnować.

Podając e-mail akceptujesz regulamin i politykę prywatności
Autor: RedCart Kategoria: Dropshipping
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Dropshipping