Strona główna Blog Dropshipping

Czy dropshipping w 2020 roku się opłaca?

Autor: RedCart Kategoria: Dropshipping

Dropshipping niweluje ryzyko związane z inwestowaniem dużych sum, toteż polecany jest początkującym sprzedawcom. Niski próg wejścia na rynek brzmi zachęcająco i u wielu wzbudza wątpliwości związane z zarobkami.

 Czy dropshipping się opłaca? Co zrobić, by sprzedawać więcej niż konkurencja?

Jak działa dropshipping?

Dropshipping opiera się o relację pomiędzy sklepem internetowym a hurtownią. W ramach tej formy współpracy zamówienie produktu oznacza wysyłkę bezpośrednio z hurtowni, więc przedsiębiorca prowadzący sklep internetowy w praktyce ogranicza swoją rolę do pośredniczenia w transakcji.

Użytkownicy przelewają pieniądze na konto sklepu, dokonując w nim zakupu, a informacja o niezbędnym towarze do wysyłki trafia natychmiast do hurtowni, skąd towar jest wysyłany prosto do odbiorcy. Profesjonalny dropshipping jest przeprowadzany na tyle sprawnie, że klient nie odczuwa opóźnienia, nie wie także o formule współpracy i myśli, że towar otrzymuje bezpośrednio od sklepu, w którym złożył zamówienie. 

Zalety dropshippingu

Podstawową zaletą takiego prowadzenia działalności jest brak konieczności posiadania własnego magazynu na towar. Skoro zasadniczo jako przedsiębiorca nawet go nie oglądasz, nie musisz go składować w domu lub wynajętej hali. W skali miesiąca i szczególnie na początku działalności to bardzo duża oszczędność, która pozwala przeznaczyć środki np. na prowadzenie działań promocyjnych.

Dzięki dropshippingowi do założenia sklepu internetowego nie potrzebujesz dużych nakładów. Nie musisz inwestować dziesiątek czy setek tysięcy złotych w towar, co do którego nie masz pewności, czy uda się go sprzedać. Dzięki temu nie znasz ograniczeń asortymentowych i przy odpowiedniej współpracy z wyselekcjonowanymi hurtowniami możesz stworzyć sklep, w którym użytkownik zamawia setki produktów. A Ty…? Na początek potrzebujesz jedynie dobrze zaprojektowanej strony internetowej i promocji.

Dropshipping - to ważne!

  • Jako że dropshipping jest modelem logistycznym dla sklepu internetowego, na początku warto wybrać oprogramowanie dostosowane do dropshippingu.

  • Kluczowymi aspektami w wyborze będzie: ilość integracji z hurtowniami dropshippingowymi, ilość aktualizacji stanu magazynowego w ciągu doby oraz możliwość sprawnego zmieniania opisów i zdjęć produktów. Ponadto, ogromnie ważną kwestią jest też dostosowanie do urządzeń mobilnych (RWD) oraz szybkość ładowania strony i posiadanie przyjaznych linków.

  • Po wyborze odpowiedniego systemu, należy wybrać hurtownię w branży, w której chcesz działać, uzgodnić z nią warunki współpracy, a następnie pobrać produkty do swojego sklepu. Nie sposób wyróżnić branż, w których opłaca się prowadzić dropshipping. Niemalże każdy z dostępnych na rynku produktów może być sprzedawany w tym systemie. Szczególną uwagę warto jednak zwrócić na produkty sezonowe i modne, które rozchodzą się jak świeże bułeczki. Obserwacja sytuacji rynkowej jest więc jednym z lepszych sposobów na posiadanie produktów, których pożądają konsumenci.

Dla kogo dropshipping to dobre rozwiązanie?

Dropshipping poleca się przede wszystkim niewielkim i początkującym sklepom internetowym, przedsiębiorcom, którzy mają pomysł na biznes, ale nie dysponują wieluset tysięcznym budżetem na start. Współpraca z hurtowniami niweluje ryzyko zamrożenia kapitału w towarze, który trudno sprzedać, jest niszowy lub odstrasza dużymi gabarytami.

Dzięki bliskiej współpracy z hurtowniami warto wypracować indywidualne oraz innowacyjne standardy, np. pakowania produktów, sposobu wysyłki lub kontaktu z klientami. Nigdy nie zapominaj, że w prowadzeniu sprzedaży internetowej liczy się nie tylko cena, ale również takie detale jak zdjęcia, opisy czy kategoryzowanie produktów. To elementy, które wyróżnią Cię na tle konkurencji i pozwolą sprzedawać więcej.

Podsumowanie

Podsumowując, czy dropshipping w 2020 się opłaca? Tak! Sprzedaż internetowa cały czas rośnie, założenie sklepu internetowego nie jest trudne ani kosztowne, a współpraca z hurtownią i brak konieczności tworzenia magazynu w czasach kryzysu na pewno można uznać za duży plus.

W dropshippingu zyskujesz dużą ilość czasu, który można przeznaczyć na to czym powinien głównie zajmować się sprzedawca, czyli sprzedażą - i to właśnie daje szansę znacznego zwiększenia twoich potencjalnych dochodów!

Dowiedz się więcej na temat dropshippingu:

Autor: RedCart Kategoria: Dropshipping
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Dropshipping