Strona główna Blog Dropshipping

Dla kogo dropshipping to dobry pomysł na biznes?

Autor: RedCart Kategoria: Dropshipping

Dropshipping to rozwiązanie idealne dla osób, które chciałyby postawić pierwsze kroki we własnym biznesie i wystartować ze sprzedażą w sieci. Jest to również dobry pomysł dla doświadczonych sprzedawców, którzy chcą rozwinąć swój sklep internetowy.

Zapisz się na bezpłatne
lekcje o e-commerce.

Zdobywaj wiedzę i inspirację potrzebne do budowania
dochodowego sklepu internetowego.

Podając e-mail akceptujesz politykę prywatności

dropshipping sklep internetowy konstytucja biznesu

Dropshipping to rozwiązanie idealne dla osób, które chciałyby postawić pierwsze kroki we własnym biznesie i wystartować ze sprzedażą w sieci. Jest to również dobry pomysł dla doświadczonych sprzedawców, którzy już prowadzą z powodzeniem własny sklep internetowy lub sprzedają na portalach aukcyjnych i myślą o rozwinięciu swojej działalności. Dropshipping to przede wszystkim duży komfort dla właściciela e-sklepu - niższe koszty działalności, możliwość prowadzenia e-sklepu z dowolnego miejsca, mniej obowiązków, a wobec tego więcej czasu na promocję i rozwój sklepu internetowego. Sklep internetowy w dropshipping ma wiele zalet i daje wiele możliwości, z których skorzystać może każdy. Mocne strony dropshippingu doceni każdy.

Ideał na start - dla początkujących sprzedawców

Niepodważalną przewagą dropshippingu są niższe koszty prowadzenia e-sklepu. Dlatego sklep internetowy w modelu dropshipping to idealna propozycja dla osób, które chcą wystartować z własnym e-biznesem. Bardzo duża liczba początkujących przedsiębiorców, która chce rozpocząć sprzedaż w Internecie boryka się z problemem, jakim jest brak wystarczających środków na zaopatrzenie e-sklepu w odpowiednią ilość towaru i inne wydatki związane np z logistyką wysyłki produktów do klientów.

Nie potrzebujesz dużego budżetu na start

Po pierwsze - w dropshipping sklep internetowy zatowarowujesz w sposób wirtualny. Dlatego nie musisz mieć gigantycznego budżetu na start. Nie wydajesz pieniędzy na towar, który będziesz sprzedawać. A brak inwestycji w produkty do e-sklepu niweluje ryzyko pozostania z niesprzedanym asortymentem.

W modelu dropshipping nie ma mowy o kupnie towarów i problemów z ich sprzedażą. Towar posiada hurtownia, a w Twoim sklepie widnieje oferta z listą produktów, które oferuje. Produkty wybieramy z hurtowni, które oferują szeroki asortyment w różnych branżach - m.in. dziecięca i zabawkarska, kosmetyczna, odzieżowa, erotyczna. Zapewniają one możliwość sprzedaży dużej ilości różnorodnych towarów od ręki. W dropshippingu płacimy za pojedyncze zamówienia, dopiero w momencie sprzedania produktów w naszym e-sklepie. Daje to nam pewność zysku i poczucie bezpieczeństwa prowadzonej działalności. Zarabiamy na nałożonej przez nas marży.

Wydatki ograniczone do minimum

Po drugie - koszty prowadzenia firmy w dropshipping są ograniczone do minimum. Odpadają tu wydatki związane z wynajmem i prowadzeniem magazynu i zatrudnianiem pracowników specjalnie do tego celu.  Koszty obsługi związane z przygotowaniem i wysyłaniem paczek są najczęściej już zawarte w cenach produktów. Wiele hurtowni dropshippingowych nie dolicza dodatkowych opłat za funkcjonowanie w tym modelu sprzedaży. Z kolei same ceny produktów w tym modelu sprzedaży zwykle nie są wcale wyższe, niż w przypadku sprzedaży hurtowej. Wystarczy kilkaset złotych, aby wystartować ze sprzedażą w e-sklepie.

Dla szukających dodatkowego zarobku

Jednym ze sposobów na dodatkowe źródło dochodu jest własny sklep internetowy. Dropshipping doskonale sprawdzi się w przypadku niedoświadczonych osób, które poszukują dodatkowego źródła dochodu na własne wydatki i utrzymanie np w przypadku studentów.  Niskie ryzyko, niskie koszta, a wiele możliwości. Młode, pomysłowe, pełne motywacji osoby poruszające się jak ryba w wodzie w najnowszych kanałach komunikacji mogą w łatwy sposób wykorzystać swoją energię i umiejętności do rozkręcenia sprzedaży online.

Praca na pełen etat to 8 godzin dziennie, przez 5 dni w tygodniu. Obsługą sklepu internetowego opartego na modelu dropshippingu możemy zająć się po powrocie z pracy i w weekendy. Prowadzenie sklepu internetowego w dropshipping jest znacznie mniej czasochłonne.

Mniej obowiązków

W dropshippingu masz zdecydowanie mniej obowiązków niż w tradycyjnym modelu sprzedaży internetowej. Jeśli e-sklep jest zintegrowany z hurtownią - aktualizacja stanów magazynowych i cen odbywa się automatycznie. W przeciwieństwie do e-sklepu z własnym magazynem nie musimy się martwić o zamawianie towaru, pakowanie i wysyłkę do klientów, współpracę z kurierami. Dlaczego? Zamówienie złożone w Twoim sklepie internetowym przekazujesz do swojego dostawcy. To on wysyła towar bezpośrednio do klienta. A zatem magazynowaniem, pakowaniem i wysyłką Twoich produktów zajmuje się inna firma!

Paragony i faktury do klienta możesz przesyłać drogą elektroniczną. Opisy i zdjęcia produktów są już gotowe. Jednym prostym kliknięciem importujesz je do swojego e-sklepu. Oszczędzasz wiele godzin pracy, którą musiałbyś przeznaczyć na przygotowanie wszystkich opisów i zdjęć produktowych. Ponadto coraz więcej hurtowni w ramach współpracy dropshippingowej oprócz realizacji zamówienia zajmuje się również obsługą posprzedażową, czyli gwarancjami, zwrotami, reklamacjami. Rozwiązanie idealne dla Ciebie. W modelu dropshipping wszystko jest o wiele prostsze.

Hurtownie zobowiązują się także do personalizowania przesyłek dla klientów. Do pakowania sprzedanych przez Ciebie produktów mogą używać specjalnej taśmy reklamowej, dołączać dla klienta przygotowane przez Ciebie liściki, materiały reklamowe, czy rabaty. Co więcej, niektórzy z dostawców dropshippingowych drukują nawet dowody sprzedaży wysyłane w formie elektronicznej przez e-sklepy.

Dropshipping dla mam

Praca w domu to dla młodej mamy idealne zajęcie. Może być to również szansa na odnalezienie w sobie nowych pasji, sprawdzenie się w zupełnie innej branży, poznanie tego, co do tej pory było nam całkowicie obce. Może być też zupełnie odwrotnie, wiele kobiet ma pasje i zainteresowania, które nie zawsze przed narodzinami dziecka odpowiadały ich pracy zawodowej.

Wiele kobiet pomimo dużej ilości obowiązków związanych z macierzyństwem, nadal chce pozostawać czynna zawodowo. Małe dziecko potrzebuje jednak ich opieki, miłości i troski. Jak zatem pogodzić rolę matki i businesswoman? Warto pomyśleć o pracy w domu. Prowadzenia bardziej elastycznego, dopasowanego do własnych potrzeb trybu życia jest możliwe. Sklep online w dropshipping można prowadzić wszędzie tam, gdzie się aktualnie znajdujesz, w porach, które Ci odpowiadają. To ważne szczególnie dla kobiet, które zajmują się domem i wychowaniem dzieci i mogą zamiast pracy na etacie wybrać prowadzenie własnego sklepu internetowego. Taki e-biznes pozwala niejednej mamie na pozostanie z dzieckiem w domu. Sprawdź 10 pomysłów na sklep internetowy dla mam.

Dla sprzedawców na portalach aukcyjnych

Jeśli masz już doświadczenie w sprzedaży internetowej, na przykład poprzez portale aukcyjne takie jak Allegro, eBay czy Świstak – dropshipping nie będzie miał przed Tobą większych tajemnic. Możesz wykorzystać możliwości jakie daje dropshipping w swojej sprzedaży i rozszerzyć działalność. Większość przedsiębiorców pierwsze kroki w handlu internetowym rozpoczyna od portalu aukcyjnego Allegro. Nie jest to błędem, ponieważ na start jest to całkiem korzystne rozwiązanie, które pozwala im usystematyzować swoją pracę, poznać rynek, branże i nabrać doświadczenia.

Własny e-sklep pozwala prowadzić działalność niezależną i nieograniczoną regulaminem – sam sobie jesteś szefem i administratorem. Masz własne miejsce w sieci tylko dla siebie. Prowadzenie sprzedaży we własnym sklepie internetowym pozwala na pokazanie i rozwijanie własnej marki oraz na wyróżnienie się. Allegro jest dla wszystkich, dla osób sprzedających pojedyncze produkty i dla małych, średnich oraz dużych firm. To miliony produktów i setki podobnych do Twoich. Trzeba walczyć ceną, ofertą, prezentacją i opinią – zostaniesz zauważony albo nie. Twoje produkty nie są „rzucone” pomiędzy tysiącami innych w jednym serwisie. Coraz częściej również okazuje się, że jest to niestabilny rynek dla e-przedsiębiorców. Zablokowane konta na Allegro są coraz częstszym problemem. Uzależnienie się od tylko jednego kanału sprzedażowego może być bardzo niebezpieczne dla biznesu. W prowadzenie biznesu wkładamy wiele pracy, mając nadzieję na jego rozwój. Musimy jednak pamiętać, że ryzyko nie zawsze jest opłacalne, dlatego warto je ograniczać.

Na rynku już istnieją rozwiązania, dzięki którym właściciele e-biznesu mogą w prosty i szybki sposób uruchomić integrację swojego sklepu internetowego np z Allegro i wystawiać tam produkty, które posiadają w swojej ofercie. Integracja umożliwia szybkie załadowanie nazwy produktu, jego opisu, zdjęć, ustawienie ceny. Poprzez integrację możliwa jest także systematyczna, obustronna synchronizacja stanów magazynowych, pozwalająca na bieżącą aktualizację informacji o dostępności produktów. Czego chcieć więcej? Gotowe rozwiązania w tym zakresie oferuje m.in. firma RedCart, która daje możliwość przetestowania powyższych funkcji. Postaw na sklep internetowy w dropshipping, aby budować własną, rozpoznawalną na rynku markę i ją rozwijać bez żadnych ograniczeń, prowizji i pod własnym ,,szyldem”.

NIE MASZ POMYSŁU NA BIZNES? 

Nie masz pomysłu na biznes? Postaw na dropshipping! Dzięki współpracy firm oferujących oprogramowanie dla sklepów internetowych z dostawcami i hurtowniami z Polski i zagranicy, masz ogromny wybór produktów, które możesz sprzedawać. Komputery, notebooki, RTV i AGD, bielizna, odzież, książki, zabawki dla dzieci, kosmetyki, artykuły sportowe … i wiele innych. Wybierz produkt, na którego sprzedaż masz niepowtarzalny pomysł, dopraw go interesującą historią, stwórz własną markę i zacznij sprzedawać.

Dla tych właścicieli sklepów online, którzy mają bardzo dużo pomysłów na zarobienie w Internecie, lub nie mogą zdecydować się jakie towary sprzedawać. W tym momencie z pomocą przychodzi hurtownia dropshipping, która dzięki swojej szerokiej ofercie produktów jest w stanie zagwarantować ciekawy towar do Twojego e-sklepu. W zależności od pomysłu na biznes, możesz stworzyć różnorodny charakter sklepu – od specjalistycznego z okrojonym i starannie dobranym asortymentem, do sklepu z dużą ilością kategorii i różnorodnym asortymentem.

Podczas pobierania oferty hurtowni dropshipping można wybrać określone produkty – dzięki temu obecne już na rynku sklepy internetowe mogą bez dodatkowych kosztów poszerzyć swój asortyment o dodatkowy towar. W tym przypadku zalecane jest stworzenie multisklepu lub subsklepu, który jest obsługiwany z poziomu jednego panelu administracyjnego. Więcej informacji o wielu sklepach w jednym miejscu znaleźć można TUTAJ.

DLA POSZERZAJĄCYCH ASORTYMENT E-SKLEPU

Dzięki otworzeniu sklepu internetowego w modelu dropshipping możesz rozwinąć swoją sprzedaż w już istniejącym sklepie internetowym. Poszerz swoją ofertę - zwiększaj asortyment bez inwestowania pieniędzy w produkty. Dzięki dropshipping masz możliwość sprzedaży towarów wielkogabarytowych, których wysyłka jest droga i kłopotliwa. W tym przypadku to hurtownie przesyła towar prosto na adres klienta.

Dropshipping to dobry pomysł dla Ciebie

Przestań marzyć. Spróbuj. Najnowocześniejszy i najprostszy obecnie sposób na sprzedaż w Internecie daje szansę każdemu. Specjalnie dla wszystkich, którzy marzyli o własnej firmie, ale bali się spróbować, nie mieli pomysłu, wystarczających środków, lub czasu aby wystartować. Teraz są możliwości. Nigdy nie było prościej zacząć prowadzić własny biznes Internetowy! Bez dużych kosztów, bez ryzyka, bez wysiłku. Poznaj genialny pomysł na biznes dla każdego - sklep internetowy w dropshipping.

Na własny biznes może pozwolić sobie każdy. Aby to udowodnić platforma RedCart pomaga zainteresowanym rozpocząć przygodę z internetową sprzedażą. Dzięki wsparciu RedCart - intuicyjnemu oprogramowaniu i praktycznym rozwiązaniom jakie oferuje, założenie pierwszego sklepu internetowego jest naprawdę proste i niewiele kosztuje zarówno czasu, jak i pieniędzy. Co zwiększa nasze szanse powodzenia w dropshipping? Szybki i łatwy start, brak obciążających kosztów, różnorodność oferowanych produktów, przyspieszona wysyłka towaru z pominięciem właściciela e-sklepu docierająca do klienta nawet w ciągu 24 godzin. Dowiedz się więcej na temat dropshippingu.

Przetestuj sklep internetowy RedCart

14 dni za darmo, w każdej chwili możesz zrezygnować.

Podając e-mail akceptujesz regulamin i politykę prywatności
Autor: RedCart Kategoria: Dropshipping
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Dropshipping