Strona główna Blog Dropshipping

Dla kogo dropshipping to dobry pomysł na biznes?

Autor: RedCart Kategoria: Dropshipping

Dropshipping to rozwiązanie idealne dla osób, które chciałyby postawić pierwsze kroki we własnym biznesie i wystartować ze sprzedażą w sieci. Jest to również dobry pomysł dla doświadczonych sprzedawców, którzy chcą rozwinąć swój sklep internetowy.

dropshipping sklep internetowy konstytucja biznesu

Dropshipping to rozwiązanie idealne dla osób, które chciałyby postawić pierwsze kroki we własnym biznesie i wystartować ze sprzedażą w sieci. Jest to również dobry pomysł dla doświadczonych sprzedawców, którzy już prowadzą z powodzeniem własny sklep internetowy lub sprzedają na portalach aukcyjnych i myślą o rozwinięciu swojej działalności. Dropshipping to przede wszystkim duży komfort dla właściciela e-sklepu - niższe koszty działalności, możliwość prowadzenia e-sklepu z dowolnego miejsca, mniej obowiązków, a wobec tego więcej czasu na promocję i rozwój sklepu internetowego. Sklep internetowy w dropshipping ma wiele zalet i daje wiele możliwości, z których skorzystać może każdy. Mocne strony dropshippingu doceni każdy.

Czym jest dropshipping?

Dropshipping to przede wszystkim duży komfort dla właściciela e-sklepu, a także niższe koszty prowadzenia działalności. Wynikają one z faktu, że obowiązek realizacji przesyłki zostaje przeniesiony ze sklepu na hurtownię lub producenta. Dzięki temu e-sklep w tym modelu może być prowadzony z dowolnego miejsca na świecie i w pojedynkę. Nie wymaga posiadania magazynu i dużych nakładów na zatowarowanie.

W efekcie, wiąże się on z mniejszą ilością obowiązków, niż tradycyjny sklep. Co za tym idzie, właściciel ma znacznie więcej czasu na promocję i rozwój sklepu internetowego.

Kto najbardziej doceni te zalety?

Szereg zalet systemu dropshipping doceni niemal każdy przedsiębiorca, który chce sprzedawać online. Jednak dla kogo będzie to szczególnie korzystny model?

Ideał na start - dla początkujących sprzedawców

Niepodważalną przewagą dropshippingu są niższe koszty prowadzenia e-sklepu, niż w tradycyjnych modelach. Dlatego to idealna propozycja dla osób, które chcą wystartować z własnym e-biznesem.

Obawy młodych przedsiębiorców

Bardzo duża liczba początkujących przedsiębiorców, która chce rozpocząć sprzedaż w Internecie, boryka się z problemem, jakim jest brak wystarczających środków na zaopatrzenie e-sklepu w odpowiednią ilość towaru. Odstraszają ich także inne wydatki, związane np. z logistyką wysyłki produktów do klientów, a także zatrudnieniem pracowników magazynowych.

Dropshipping rozwiązuje jednak te problemy. Zatowarowanie odbywa się w nim w sposób wirtualny, dlatego wybierając go, nie musisz mieć ogromnego budżetu na start. Nie wydajesz pieniędzy na towar, który będziesz sprzedawać, a zatem nie tylko oszczędzasz, ale także niwelujesz ryzyko pozostania z niesprzedanym asortymentem.

Jak to będzie funkcjonować w Twoim sklepie?

W Twoim sklepie widnieje oferta produktów, które wysyłane są bezpośrednio z hurtowni. Sam możesz zdecydować, które artykuły lub ich kategorie mają znaleźć się w Twoim sklepie. Warto przy tym pamiętać, iż za pojedyncze zamówienia zapłacisz dopiero w momencie sprzedania produktów. Dzięki temu jako młody przedsiębiorca ograniczysz ryzyko do minimum i zarobisz na narzuconej przez siebie marży.

Ogranicz wydatki!

Koszty prowadzenia firmy w systemie dropshipping są ograniczone do minimum. Odpadają wydatki związane z wynajmem i prowadzeniem magazynu, a także zatrudnianiem pracowników.  Koszty obsługi, związane z przygotowaniem i wysyłaniem paczek, są najczęściej już zawarte w cenach produktów.

Wiele hurtowni dropshippingowych nie dolicza dodatkowych opłat za funkcjonowanie w tym modelu sprzedaży. Z kolei same ceny produktów zwykle nie różnią się od tych oferowanych w klasycznej sprzedaży hurtowej.

Dla szukających dodatkowego zarobku

Jednym ze sposobów na dodatkowe źródło dochodu jest własny sklep internetowy. Dropshipping doskonale sprawdzi się w przypadku niedoświadczonych osób, które poszukują dodatkowego źródła dochodu na własne wydatki i utrzymanie, np. w przypadku studentów.  Niskie ryzyko i małe koszta to wiele możliwości. Młode, pomysłowe, pełne motywacji osoby, które swobodnie poruszają się w internecie, mogą w łatwy sposób wykorzystać swoją energię i umiejętności do rozkręcenia sprzedaży online.

Zaletą tego modelu jest to, że obsługą sklepu internetowego możesz zająć się po powrocie z uczelni lub z pracy, a także w weekendy.

Mniej obowiązków

W dropshippingu masz zdecydowanie mniej obowiązków, niż w tradycyjnym modelu sprzedaży internetowej. Jeśli e-sklep jest zintegrowany z hurtownią, aktualizacja stanów magazynowych i cen odbywa się automatycznie. W przeciwieństwie do e-sklepu z własnym magazynem, nie musisz martwić się o zamawianie towaru, pakowanie i wysyłkę do klientów, a także współpracę z kurierami. Dzięki temu zyskujesz więcej czasu dla siebie.

Paragony i faktury do klienta możesz przesyłać drogą elektroniczną. Z kolei opisy i zdjęcia produktów są już przygotowane przez hurtownię i wystarczy je importować. Dzięki takim rozwiązaniom oszczędzisz wiele godzin pracy. Ponadto, coraz więcej hurtowni, oprócz realizacji zamówienia, zajmuje się również obsługą posprzedażową, czyli gwarancjami, zwrotami i reklamacjami.

Personalizacja

Hurtownie zobowiązują się także do personalizowania przesyłek dla klientów, aby miały Twój własny charakter. Do pakowania mogą używać specjalnej taśmy reklamowej z Twoim logo, dołączać przygotowane przez Ciebie liściki i materiały reklamowe, czy oferować rabaty. Co więcej, niektórzy z dostawców dropshippingowych drukują nawet dowody sprzedaży, wysyłane w formie elektronicznej przez e-sklepy.

Dropshipping dla mam

Praca w domu to dla młodej mamy idealne zajęcie. Może być to również szansa na odnalezienie w sobie nowych pasji, sprawdzenie się w zupełnie innej branży, poznanie tego, co do tej pory było całkowicie obce. Wiele kobiet ma również pasje i zainteresowania, których przed narodzinami dziecka nie realizowały ze względu na pracę zawodową. Mogą mieć okazję, by to zmienić i uniezależnić się od zewnętrznych firm.

Wiele kobiet, pomimo dużej ilości obowiązków związanych z macierzyństwem, nadal chce pozostawać czynnych zawodowo. Małe dziecko potrzebuje jednak ich opieki, miłości i troski. Jak zatem pogodzić rolę matki i businesswoman? Warto pomyśleć o pracy w domu.

Sklep online w modelu dropshipping to jedno z tych rozwiązań. Można prowadzić go z dowolnego miejsca i o wybranej porze. To zaleta, która na pewno spodoba się każdej mamie.  

Sprawdź 10 pomysłów na sklep internetowy dla mam.

Dla sprzedawców na portalach aukcyjnych

Jeśli masz już doświadczenie w sprzedaży internetowej, na przykład poprzez portale aukcyjne takie jak Allegro, eBay czy Amazon, dropshipping nie będzie miał przed Tobą większych tajemnic. Możesz wykorzystać możliwości, jakie daje, i rozszerzyć działalność.

Własny e-sklep pozwala prowadzić działalność niezależną od osób trzecich, nie wiążącą się z regulaminami czy opłatami dla zewnętrznych portali. Prowadzenie sprzedaży we własnym sklepie internetowym pozwala na pokazanie i rozwijanie własnej marki oraz na wyróżnienie się. Dzięki temu Klienci lepiej zapamiętają właśnie Twój sklep, z twoim logo i chętniej do niego wrócą.

Dywersyfikacja źródeł

Jednoczesne prowadzenie własnego e-sklepu i sprzedaż na Allegro czy innym portalu to rozwiązanie najlepsze z możliwych. Dzięki niemu następuje dywersyfikacja źródeł przychodu i nawet jeśli jeden kanał przyniesie mniejsze zyski, inny może wygenerować większe, co zapewni stały dochód i rozwój firmy.

Dla właścicieli sklepów, poszerzających asortyment

Masz już swój własny sklep internetowy? Dzięki dropshippingowi możesz poszerzyć swoją ofertę i dodać nowy asortyment bez inwestowania pieniędzy w produkty. Ten model pozwoli Ci nawet na sprzedaż towarów wielkogabarytowych, których wysyłka jest droga i kłopotliwa, a magazynowanie uciążliwe.

Dropshipping to dobry pomysł dla Ciebie

Dropshipping to najnowocześniejszy i najprostszy obecnie sposób na sprzedaż w Internecie, który daje szansę każdemu młodemu przedsiębiorcy. Umożliwia rozpoczęcie działalności bez dużych nakładów finansowych i bez komplikacji związanych z magazynami czy pracownikami.

Jest to model idealny dla osób, pragnących samodzielnie prowadzić sklep, z dowolnego miejsca na ziemi, albo po wszystkich zajęciach, które wykonują w czasie standardowych godzin pracy.

Jeśli i Ty chcesz się zdecydować, zapraszamy do RedCart, gdzie będziesz mógł wypróbować za darmo swój nowy sklep. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, zachęcamy Cię także do zadawania pytań w komentarzach.

Autor: RedCart Kategoria: Dropshipping
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Dropshipping