Strona główna Blog Dropshipping

Dlaczego warto sprzedawać w dropshipping?

Autor: RedCart Kategoria: Dropshipping

Odpowiedź na pytanie czy warto obecnie wystartować z własnym biznesem nasuwa się sama. Liczba osób kupujących przez Internet stale rośnie. Nigdy nie było również łatwiej zacząć i prowadzić własnego biznesu. Jak? Postawić na dropshipping!

Zapisz się na bezpłatne
lekcje o e-commerce.

Zdobywaj wiedzę i inspirację potrzebne do budowania
dochodowego sklepu internetowego.

Podając e-mail akceptujesz politykę prywatności

Odpowiedź na pytanie czy warto obecnie wystartować z własnym biznesem nasuwa się sama. Liczba osób kupujących przez Internet stale rośnie. Nigdy nie było również łatwiej zacząć i prowadzić własnego biznesu. Jakiego? Internetowego! Jeśli jesteś zainteresowany/a otworzeniem własnego sklepu w Internecie niewielkim kosztem i chcesz się dowiedzieć dlaczego warto postawić na dropshipping - przeczytaj dalszą część artykułu.

Co to jest dropshipping?

dropshipping

Specjalnie dla wszystkich, którzy marzyli o własnej firmie, ale bali się spróbować, lub nie mieli środków, aby wystartować - istnieje nowoczesny sposób prowadzenie biznesu. Jaki? Sklep internetowy w dropshipping. Wyobrażasz sobie biznes, w którym Twoim jedynym obowiązkiem jest jego promocja i obsługa klientów? Tak, to możliwe! Dropshipping to model handlu w internecie, w którym cały proces logistyczny związany z magazynowaniem i realizacją zamówienia zostaje przeniesiony ze sprzedawcy na dostawcę towaru – hurtownię, importera lub producenta. Sklep internetowy zatowarowuje się więc tylko wirtualnie, co jest możliwe m.in. dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym. W momencie otrzymania zamówienia, przekazuje je dostawcy w celu jego realizacji - spakowania i wysłania produktów do klienta.

 dropshipping

GŁÓWNE KORZYŚCI W DROPSHIPPING

Na dropshipping stać każdego 

Bardzo duża liczba młodych przedsiębiorców, która chce rozpocząć sprzedaż w Internecie boryka się z problemem, jakim jest brak wystarczających środków na zgromadzenie w e-sklepie odpowiedniej ilości towaru. Koszty prowadzenia firmy są tutaj ograniczone do minimum. Otwieramy własny sklep online nie zamrażając gotówki w produktach. Nie ponosimy kosztów obsługi logistycznej. Na dropshipping stać każdego. Wystarczy kilkaset złotych, aby wystartować ze sprzedażą w e-sklepie.

W dropshipping sprzedajesz gdziekolwiek jesteś

Decydując się na prowadzenie sklepu internetowego w tym modelu nie wynajmujesz magazynu, nie zajmujesz się jego logistyką, nie realizujesz - nie pakujesz ani nie wysyłasz zamówień. Taki biznes możesz prowadzić w pojedynkę z domu lub dowolnego miejsca, w którym zechcesz się znaleźć. Wystarczy dostęp do Internetu.

W dropshippingu masz mniej na głowie

W dropshippingu masz zdecydowanie mniej obowiązków niż w tradycyjnym modelu sprzedaży internetowej. Jeśli e-sklep jest zintegrowany z hurtownią - aktualizacja stanów magazynowych i cen odbywa się automatycznie.

Dostawca - hurtownia lub producent realizuje zamówienia za Ciebie. W dodatku wiele hurtowni (np. Bagexpress) wyręczy Cię również w obsłudze posprzedażowej klienta - zajmując się zwrotami, jak i reklamacjami produktów.

Hurtownie zobowiązują się także do personalizowania przesyłek dla klientów. Do pakowania sprzedanych przez Ciebie produktów mogą używać specjalnej taśmy reklamowej, dołączać dla klienta przygotowane przez Ciebie liściki, materiały reklamowe, czy rabaty. Co więcej, niektórzy z dostawców dropshippingowych drukują nawet dowody sprzedaży wysyłane w formie elektronicznej przez e-sklepy. 


Jakie obowiązki ma właściciel e-sklepu?

Sprzedawcą produktów jest e-sklep, a więc to na nim co do zasady ciąży obowiązek wystawienia paragonu dla klienta oraz obsługa posprzedażowa - realizacja prawa do zwrotu towaru w wyniku odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni. Sprzedawca zajmuje się przekazywaniem zamówień do hurtowni razem z danymi potrzebnymi do ich realizacji (m.in. adresem klienta, informacją o formie wysyłki).

Niezbędnym zajęciem sprzedawcy jest również kontakt z klientem, promowanie e-sklepu oraz sprzedawanych produktów i pozyskiwanie nowych klientów. Najlepsze hurtownie dropshippingowe oferują gotowe materiały marketingowe do wykorzystania w sklepie internetowym - wysokiej jakości  zdjęcia, opisy produktów czy filmy video wprost od producenta towaru.

Dawniej najważniejszym czynnikiem, aby pozyskać klienta była cena. Dziś istotniejszą rolę odgrywa atrakcyjność i zróżnicowanie oferty,  skuteczna promocja w sieci, szybka wysyłka, profesjonalna obsługa klienta i serwis posprzedażowy. W modelu dropshipping mamy więc łatwą możliwość uzyskania przewagi wśród konkurencji, skupiając się właśnie na tych obszarach.

Zadowolony klient

Twój klient niczego nie traci. Pamiętaj, że w jego świadomości paczka zawsze zostaje wysłana z Twojego e-sklepu. Główną korzyścią w tym modelu współpracy jest czas realizacji zamówienia. Większość hurtowni dropshippingowych pakuje i wysyła towar klientowi zaraz po tym, jak tylko dostanie zamówienie: czas realizacji wysyłki nie jest więc wydłużony, a może nawet zostać skrócony. Dropshipping nie oznacza także wyższej ceny dla klienta: w każdym modelu współpracy występują koszty, które mają wpływ na cenę produktów. 

- Dropshipping jest wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem na prowadzenie e-sklepu. Warto jednak pamiętać, że nie jest to biznes nie wymagający żadnego wkładu pracy. Aby sklep w dropshipping sprzedawał powinniśmy przede wszystkim go mocno promować w Internecie. Dotarcie do grup docelowych umożliwią przede wszystkim nowoczesne kanały komunikacji online typu Facebook, YouTube, Instagram, Snapchat, LinkedIn - mówi Tomasz Cincio, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży RedCart.pl.


dropshipping


- Jest to codzienna praca do wykonania. Ponadto sprzedawcy powinni być ciągle na bieżąco, zdobywać wiedzę i się rozwijać.  Jak zawsze, działając na rynku, cały czas trzeba być o krok przed konkurencją – dodaje.  

Jak zacząć sprzedawać w modelu dropshipping? 

Po pierwsze nie musimy już otwierać własnej działalności gospodarczej, aby sprzedawać w sklepie internetowym! Dlaczego? Prawo w Polsce zmienia się na korzyść początkujących przedsiębiorców. Już niebawem drobna działalność zarobkowa nie będzie wymagała rejestracji, o ile dochody z tej działalności nie przekroczą 1050 zł. 

Przepisy przewidywały, iż nowe prawo dotyczące działalności nierejestrowanej wejdzie w życie już 1 marca 2018 roku. Z kolei półroczne zwolnienie z ZUS miało zacząć obowiązywać w przypadku działalności gospodarczych zarejestrowanych od dnia 31 marca 2018 roku. Wprowadzenie poprawek do ustawy spowodowało przesunięcie terminu wejścia w życie nowych przepisów.

Kiedy więc konkretnie wejdą nowe przepisy? Dokładnie jeszcze nie wiadomo. Parlament zakończył już pracę nad pakietem ustaw Konstytucji Biznesu. Posłowie przyjęli wszystkie poprawki Senatu. Większość ma charakter doprecyzowujący. Teraz pakiet ustaw trafi do podpisu prezydenta. W następnej kolejności Konstytucja Biznesu zostanie ogłoszona w Dzienniku Ustaw. I dopiero od tego momentu odliczać będziemy 30 dni do chwili wejścia nowych przepisów w życie.

Według wprowadzanej Konstytucji Biznesu, czyli pakietu 5 ustaw, które mają ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce, początkujący przedsiębiorcy skorzystają z tzw. ,,ulgi na start". Ulga na start to zwolnienie początkujących przedsiębiorców ze składek ZUS. Podobnie jak w przypadku tzw. „małego ZUS-u”, z „ulgi na start” będą mogły skorzystać osoby fizyczne, które po raz pierwszy rozpoczynają działalność gospodarczą. 

Przedsiębiorca będzie musiał zgłosić się do obowiązkowych ubezpieczeń społecznych w terminie 6 miesięcy od rozpoczęcia działalności, a nie w ciągu 7 dni - jak  jest to obecnie. Ciągle będzie obowiązywał również preferencyjny okres składek tzw. mały ZUS przez okres 24 miesięcy. Nigdy nie było łatwiej wystartować z własnym biznesem. 

Integracja z hurtownią

Sklep internetowy musi być zintegrowany z hurtownią. Kwestia integracji i importu produktów w celu szybkiego zatowarowania sklepu internetowego jest tutaj kluczowa. Integracja ta musi być automatyczna i umożliwiać bieżącą aktualizację cen i przede wszystkim dostępności towarów. Funkcja gotowej, automatycznej  integracji z wybranymi hurtowniami dostępna jest w RedCart.pl.

dropshipping

Dzięki automatycznemu importowi danych z pliku hurtowni, sklep zyskuje dostęp do setek, a nawet tysięcy pozycji produktowych, którymi może swobodnie zarządzać w swoim e-sklepie, badając jednocześnie popyt rynkowy. Gotowa integracja pozwala na szybki i sprawny import zdjęć i opisów, systematyczną i automatyczną aktualizację stanów magazynowych produktów oraz obsługę z poziomu panelu administracyjnego sklepu bez potrzeby korzystania z dodatkowych programów.

Rozwiązania proste i wygodne

Gotowe oprogramowanie sklepu internetowego umożliwia nam również połączenie się z systemami płatności online, firmami kurierskimi, porównywarkami cen, a także serwisami zewnętrznymi takimi jak Allegro, Amazon, Ebay. Na rynku takie platformy jak RedCart.pl oferują w jednym miejscu wszystko, co może się przydać przy rozpoczęciu przygody z własnym sklepem online. Prowadzenie biznesu internetowego na gotowym oprogramowaniu jest wygodnie zautomatyzowane. Sklep funkcjonuje i generuje zyski, nawet gdy Ty odpoczywasz.

dropshipping

Warto spróbować

Zanim zdecydujesz się na jakieś rozwiązanie, to najpierw je przetestuj i sprawdź, czy spełnia Twoje oczekiwania.Każdy może założyć darmowy, próbny sklep w RedCart i podpiąć oraz przetestować wybraną  hurtownię. Hurtownię wybrać można z listy dostępnej na stronie RedCart, lub w przypadku podjęcia decyzji o założeniu sklepu zlecić wykonanie indywidualnej integracji dla samodzielnie znalezionej hurtowni.

Spoglądając na zagraniczne rynki - największe platformy e-commercowe na świecie takiej jak Shopify, BigCommerce postawiły na dropshipping, jako łatwy i dostępny dla każdego sposób sprzedaży online. Dropshipping będzie przyszłością w handlu internetowym.  W Polsce wciąż się rozwija i zdobywa zaufanie.

– Jako platforma tworząca sklepy internetowe maksymalnie ułatwiamy proces zakładania e-sklepów i kojarzymy sprzedawców z solidnymi dostawcami. W RedCart każdy zainteresowany może założyć darmowy sklep internetowy na próbę - mówi Tomasz Cincio, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży RedCart.pl.

Większa szansa sukces


Co zwiększa szanse powodzenia w dropshipping? Szybki i łatwy start, brak obciążających kosztów, przyspieszona wysyłka towaru z pominięciem właściciela e-sklepu docierająca do klienta nawet w ciągu 24 godzin. Sprzedawca swój zaoszczędzony czas może wykorzystać na kontakt z klientami, promocję sklepu i produktów, sprzedaż. Podsumowując, warto jest wystartować ze sprzedażą w modelu dropshipping, zwłaszcza na początku działalności.

Dropshipping będzie idealny dla osób, które stawiają pierwsze kroki w sprzedaży internetowej. Zarówno dla tych, którzy cenią sobie mobilny tryb życia, lub chcą pracować z domu.

Czas sprzyja odważnym 

- Biorąc po uwagę warunki na rynku oraz trendy i tendencje na zagranicznych rynkach e-commerce należy się spodziewać intensywnego rozwoju nowoczesnego modelu logistyczno- sprzedażowego, jakim jest dropshipping. W Stanach Zjednoczonych widzimy rozkwit sprzedaży w dropshipping. W Polsce jest to model, który jeszcze nie jest jeszcze popularny. Na rynku pojawia się jednak coraz więcej hurtowni działających w tym modelu i wychodzących naprzeciw przedsiębiorcom, wyręczając ich w obowiązkach, które do tej pory na nich spoczywały. Powoduje to znaczące ułatwienie procesu sprzedażymówi Tomasz Cincio,

- Przewiduje się, że sprzedaż online będzie ciągle rosła, a sklepów internetowych będzie wciąż przybywać. A od marca otworzenie własnego biznesu będzie jeszcze łatwiejsze z uwagi na zmiany w prawie - wprowadzenie Konstytucji Biznesu. Okoliczności sprzyjają i zachęcają do spróbowania, które nie wiąże się teraz z dużym wysiłkiem i ryzykiem finansowym. Myślę, że to najlepszy czas, aby spróbować swoich sił. Nigdy nie było łatwiej zacząć przygodę z własnym biznesem - dodaje.

dropshipping


Dlaczego warto wybrać dropshipping?

- szybko startujesz z każdym e-biznesem
- mniej wydajesz na prowadzenie e-sklepu
- nie zamrażasz gotówki w towarze
- za towar płacisz, dopiero gdy już zarobisz
- nie tracisz czasu i wysiłku na pakowanie i wysyłkę produktów
- skracasz czas przesyłki produktu do klienta
- nie zajmujesz się zwrotami i reklamacjami klienta
- oferujesz klientom dużą różnorodność produktów
- zyskujesz czas na obsługę klienta i promocję e-sklepu

Przetestuj sklep internetowy RedCart

14 dni za darmo, w każdej chwili możesz zrezygnować.

Podając e-mail akceptujesz regulamin i politykę prywatności
Autor: RedCart Kategoria: Dropshipping
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Dropshipping