OFERTA SPECJALNA! Sklep internetowy + baza produktów i automatyzacje w rewelacyjnie niskiej cenie. Umów się na rozmowę i poznaj szczegóły
Strona główna Blog Dropshipping

Hurtownie dropshipping - model działania, wsparcie oraz wybór branży

Autor: RedCart Kategoria: Dropshipping

Decydując się na współpracę oferowaną przez hurtownie dropshipping, masz możliwość sprzedaży klientom bezpośrednio z magazynu dostawcy. Sprawdź, czy przypadnie ci do gustu ten sposób na handel on-line.

Hurtownie dropshipping - na czym polega współpraca?

Dropshipping to model logistyczny, który pozwala ci na sprzedaż wybranych produktów bezpośrednio z hurtowni, z którą nawiązałeś współpracę. Oznacza to, że nie gromadzisz fizycznie towaru magazynie, bo jedzie do twojego klienta wprost od dostawcy. Oferta twojego sklepu prezentuje produkty tylko wirtualnie i zarabiasz na tym bez ryzyka. Zalet tego typu rozwiązań jest bardzo wiele. Są to m.in.:

  • brak konieczności inwestycji w towar,
  • niesprzedany towar nie zalega w magazynie,
  • możesz prezentować całą ofertę hurtowni jako swoją,
  • przerzucasz na dostawcę obowiązek pakowania i wysyłki towaru do twojego klienta.

Do twoich zadań będzie należało znalezienie jak najwięcej nabywców, więc cały wysiłek powinien pójść w pozycjonowanie sklepu i konwersję odwiedzających go w twoich klientów. Możesz też pisać bloga, nagrywać filmy promocyjne czy wymyślać ciekawe kampanie. Pamiętaj, im więcej będzie zamówień z hurtowni od twoich klientów, tym większe rabaty będziesz mógł negocjować.

Hurtownie dropshipping – jak zacząć sprzedawać z obcych magazynów?

Jeśli przekonał cię ten sposób i chcesz rozpocząć swój biznes oparty o dropshipping, przede wszystkim określ branżę. Musisz być świadomy zwykłej ekonomii, tzn. jeśli wybierzesz towar tani, będziesz musiał sprzedać go dużo, by było to opłacalne. Może więc warto postawić na droższy? Niektóre z nich mają wysokie marże. W przypadku mebli może być to 40 proc., a przy wzorach designerskich nawet 100 proc.

Hurtownie dropshipping – jakie branże obejmują?

Nie ma ograniczeń co do towaru, jakim możesz w tym modelu obracać. Mogą być to zarówno kosmetyki, jak i specjalistyczne narzędzia budowlane. Przedmioty o dużych gabarytach również doskonale się sprzedają bezpośrednio z hurtowni i w tym przypadku brak konieczności posiadania własnego magazynu jest jeszcze bardziej wyraźną zaletą.

Integracja sklepu z hurtownią dropshipping – na czym polega?

Hurtownie poszły z duchem czasu i o ile jeszcze kilkanaście lat temu po prostu należało się dogadać z dostawcą odnośnie wdrożenia współpracy, to obecnie powstały systemy informatyczne, które umożliwiają automatyczną prezentację oferty i obsługę transakcji.

Platformy do integracji

Wiele firm informatycznych wyczuło trend i stworzyło moduły pozwalające na integrację sklepu z hurtownią. Dzięki temu cała oferta dostawcy może być automatycznie ściągnięta i widoczna w twoim sklepie. Zamówienia od twoich klientów są wysyłane od razu do hurtowni, z której ma być zrealizowana dostawa. Jest to tzw. usługa FullDropshipping, która zdejmuje z ciebie jeszcze więcej obowiązków.

Moduł zaawansowany umożliwia nie tylko pobieranie oferty ze strony hurtowni na twój sklep wraz z opisami i zdjęciami, ale również aktualizuje się sam nawet osiem razy na dobę. Użycie modułów do integracji z hurtownią wymaga opłaty abonenckiej, więc jest to opcja dla osób, które chcą zacząć sprzedaż w modelu dropshippingu profesjonalnie.

Opcje dodatkowe

Przy integracji sklepu z hurtownią możesz wybrać, jakie informacje będziesz ujawniać swoich klientom. Jest to przydatne, bo twoja sprzedaż opiera się na marży. Jeśli klient zobaczy pełne dane z cenami w ofercie hurtowni, twoja oferta może nie być już tak atrakcyjna dla niego nawet po rabatach.

Dlatego możesz wybrać typ hurtowni otwartej ze wszystkimi danymi na twojej stronie odnośnie cen lub półotwartą, gdy widoczna jest oferta produktowa, ale ceny udostępniasz dopiero po rejestracji. Opcja zamknięta będzie polegać na tym, że prócz rejestracji klient będzie się musiał jeszcze zalogować. Ostatni wariant to ograniczony dostęp, gdy do powyższych z kroków potrzebna jest dokonana przez ciebie autoryzacja konta klienta.

Hurtownie dropshipping - lista branż i podmiotów

Ten model sprzedaży cię przekonuje, ale nie jesteś jeszcze zdecydowany co do branży? Albo wprost przeciwnie, wybrałeś już swoją działkę, ale nie jesteś pewien, czy znajdziesz dostawcę akurat pasujący do twojej niszy? Jest na to rada. Sprawdź listę hurtowni dropshipping z twojej kategorii na stronach firm sprzedających moduły do integracji. Tam zobaczysz pełną prezentację. Np. na stronie RedCart znajdziesz ofertę 600 hurtowni gotowych do integracji. Są tam dostępne różni dostawcy, od artykułów dziecięcych po branżę motoryzacyjną.

Hurtownia odzieżowa oferująca dropshipping

Świat mody nieustannie się zmienia i rozwija, a popyt na piękne stroje nie maleje. Dlatego pomysł na sprzedaż ubrań w systemie dropshippingu przy przemyślanym marketingu i współpracy z dobrym dostawcą, może być opłacalny. Jedną z większych odzieżowych hurtowni dropshipping jest YourNewStyle.pl, która oferuje pełną współpracę w tym modelu.

Hurtownia kosmetyczna oferująca dropshipping

Jeśli dobrze czujesz się w kategori Beuty, możesz zacząć sprzedaż kosmetyków on-line bez konieczności gromadzenia towaru u siebie. Wystarczy, że znajdziesz producenta kosmetyków lub hurtownię, która zgodzi się w formie dropshippingu dostarczać zamówione kosmetyki do klienta. Jeśli nie masz upatrzonej marki, ale podoba ci się sposób automatyzacji sprzedaży, znajdź dystrybutora, który ma wdrożony taki system np. Sonia.pl, która jest liderem w modelu dropshippingowej sprzedaży kosmetyków. Ta hurtownia kosmetyczna bierze na siebie całą obsługę logistyczną transakcji z twoimi klientami.

Hurtownia wielobranżowa w systemie dropshipping

Chcesz w swoim sklepie on-line sprzedawać towar różnego rodzaju? Możesz poszukać dostawcy wielobranżowego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś współpracował po prostu z hurtowniami z wielu różnych kategorii. Jeśli chcesz, by twój sklep posiadał np. zarówno ofertę odzieży, jak i biżuterii oraz galanterii skórzanej, po prostu nawiązujesz współpracę z wieloma podmiotami oraz wybierając moduł, integrujesz swój sklep z nimi. W praktyce wygląda to tak, że klient, który zrobi zakupy w twoim sklepie z kilku hurtowni, otrzyma po prostu parę paczek. Trzeba go o tym poinformować oraz zaznaczyć o wyższym koszcie dostawy.

Hurtownia ekologiczna z opcją dropshipping

Wiele hurtowni ze zdrową żywnością oraz kosmetykami naturalnymi szuka partnerów do współpracy, nawiązując z nimi umowę dystrybutorską. Hurtownie artykułów ekologicznych oferujące dropshipping, daje partnerom gotowe narzędzie do pracy. Jest to dla nich opłacalne, bo posiadają produkty, na które szukają zbytu poprzez sieć dostawców detalicznych. Możesz zostać jednym z nich.

Współpraca z hurtownią dropshipping bez działalności gospodarczej

Dostawcy hurtowi oferujący dropshipping od razu zaznaczają, jakiej formy prawnej oczekują od partnera. Często warunkiem jest zarejestrowana firma. Z drugiej strony od 2018 roku prawo poszło na rękę detalistom i można sprzedawać w bez tego na warunkach działalności nierejestrowanej. Musisz jednak zachować miesięczny limit dochodu, czyli do 50% minimalnego wynagrodzenia brutto na dany rok. W 2022 jest to 1505 zł. Jest to więc opcja dla dorywczych sprzedawców i jeśli chcesz realizować dropshipping w ten sposób, musisz znaleźć hurtownie, które się na to zgodzą.

Sprzedaż z hurtowni dropshipping – na co uważać?

Nie jest tak, że są tylko jasne strony dropshippingu. Ma swoje mankamenty, więc w niektórych obszarach zachowaj ostrożność. Jedną z wad są utrudnione zwroty. Im więcej transakcji przeprowadzisz, tym większa szansa na to, że klient się rozmyśli z zakupu lub będzie chciał coś zareklamować. Towar wpierw wróci do ciebie. Kolejna sprawa to duża konkurencja, więc kwestie marketingu trzeba potraktować bardzo poważnie, jeśli chce się przebić i utrzymać na rynku.

Hurtownie dropshipping są nastawione na to, by zachęcać kontrahentów i zapraszają sklepy do współpracy oraz oferują wsparcie merytoryczne. Jeśli zdecydowałeś się wejść w ten sposób do biznesu, masz dodatkowo bogatą ofertę webinarów, artykułów oraz pomoc doradców klienta, którzy wdrożą cię w cały system.

Autor: RedCart Kategoria: Dropshipping
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Dropshipping