Strona główna Blog Social media

Instagram na komputerze - jak dodać zdjęcia na Instagram z komputera?

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media

Najprostszą aplikacją mobilną służącą publikowaniu i edycji zdjęć czy filmów (tzw. „stories”) jest Instagram. Fotograficzny portal społecznościowy – Instagram, podobnie jak Facebook został stworzony w celu komunikacji, jednak jego funkcje ograniczają się


Aby posiadać Instagram na komputerze, należy wykorzystać oprogramowanie, jakim jest BlueStacks. Ten emulator aplikacji umożliwia uruchamianie programów przeznaczonych na użytek Androida. Działa na komputerach z systemem Mac oraz Windows.

Jak dodać zdjęcia na Instagramie?


Obraz świata, ludzi i zwierząt to przepiękny element sztuki, który warto pokazywać i podziwiać. A zatem jak dodać zdjęcie na Insta? Możliwe jest to zarówno z aplikacji znajdującej się na telefonie, jak i z poziomu komputera. Aby móc posługiwać się IG stacjonarnie, należy zainstalować darmowe oprogramowanie BlueStacks. Interfejs ekranu jest podobny do tego, który znajduje się na Androidzie. Rozpoczęcie korzystania z portalu społecznościowego Instagram z poziomu komputera składa się z tych samych działań, co w przypadku telefonu, czyli:

  • w sklepie Play należy wyszukać aplikację Instagram,
  • zainstalować oprogramowanie i zacząć z niego korzystać – zalogować się do swojego konta.


Udostępnianie zdjęć na Instagramie za pośrednictwem BlueStacks jest możliwe z pamięci komputera. Ważne jest to, że po zainstalowaniu oprogramowania niekiedy dochodzi do znacznego spowolnienia działania systemu.

Jak dodać zdjęcia na Instagram z komputera?


Dodawanie zdjęcia na Instagram z komputera stacjonarnego czy laptopa możliwe jest również z poziomu przeglądarki internetowej. Wystarczy w pasku na adres strony wpisać „instagram.com”, a następnie zalogować się na utworzone przez użytkownika konto. Instagram obsługiwany z poziomu komputera nie różni się od tego znajdującego się na Androidzie. Zaletą korzystania z aplikacji na komputerze jest możliwość przeglądania zdjęć na dużym ekranie. Aby dodać zdjęcie na Instagram, używając go z poziomu przeglądarki internetowej na komputerze, należy kolejno:


1. najechać wskaźnikiem myszy komputerowej na znak plusa znajdujący się w górnym, prawym rogu;

6.png


2. po wyskoczeniu okienka z „Utwórz post” będzie widoczny pasek z informacją „wybierz z komputera”, gdzie należy umieścić interesujące użytkownika zdjęcie lub film;

1.png


3. fotografię, na którą zdecyduje się właściciel konta, można dostosować poprzez jej obróbkę, tj.: przycinanie, nałożenie filtrów, regulacje (jaskrawość, kontrast, nasycenie, temperaturę, zanikanie, winieta);

C:UsersStanleyDesktop16.06 - zlecenie1xasób 4.png


4. kolejny krok umożliwia udostępnienie opisu do zdjęcia, a także innych specjalnych wariantów – ustawienie lokalizacji, uzupełnienie o tekst alternatywny dla osób słabowidzących, opcji zaawansowanych;

2022-06-12 18_48_59-Utwórz nowy post • Instagram — Mozilla Firefox.png


5. ostatni etap dodawania fotografii polega na kliknięciu ikony „Udostępnij”.

5.png

Jak dodać zdjęcie na Insta – wykonywanie zdjęć aparatem z komputera


Zarówno smartfon, jak i komputer, tablet czy laptop posiadają zazwyczaj wbudowany aparat służący do robienia zdjęć lub wideorozmów. Aby wykonać zdjęcie kamerką zamontowaną w komputerze, należy kliknąć ikonę „Start”, a następnie aplikację „Aparat”.

Jak dodać zdjęcie na Instagramie – Webcam Toy


Warto wiedzieć również o opcji wykonywania efektywnych zdjęć poprzez dodatkowe oprogramowanie. Przykładem może być Webcam Toy. Ten darmowy dodatek do przeglądarki internetowej Chrome umożliwia zdobienie fotografii, wykorzystując wbudowaną kamerkę. Robienie zdjęć jest rozszerzone o szeroką gamę efektów i filtrów. Wystarczy wybrać interesującą użytkownika nakładkę. Obsługa aplikacji nie sprawia większych trudności. Dzięki połączeniu internetowemu Webcam Toy umożliwia bezpośrednią publikację zdjęć na Instagramie.


Proces udostępniania postu na IG dotyczy nie tylko publikacji zdjęć, ale też wstawiania krótkich filmików („stories”) trwających od 3 sekund do 1 minuty w formacie MP4. Do zdjęć i „stories” użytkownik może dołączyć tekst. Dodawanie postów na Instagram jest równoznaczne z publikacją fotografii cyfrowych. Udostępniane informacje obrazkowe powinny być ciekawe i przemyślane pod kątem bezpieczeństwa oraz przekazu (np. cel marketingowy).

Jak dodać post na Instagramie – przydatne informacje


Proces udostępniania postu na IG dotyczy nie tylko publikacji zdjęć, ale też wstawiania krótkich filmików („stories”) trwających od 3 sekund do 1 minuty w formacie MP4. Do zdjęć i „stories” użytkownik może dołączyć tekst. Dodawanie postów na Instagram jest równoznaczne z publikacją fotografii cyfrowych. Udostępniane informacje obrazkowe powinny być ciekawe i przemyślane pod kątem bezpieczeństwa oraz przekazu (np. cel marketingowy).

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Social media