Strona główna Blog Social media

Jak dodać filmik na FB?

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media

Facebook to platforma pozwalająca na udostępnianie postów, grafik oraz filmów. Dzięki niej można poznać nowych ludzi oraz odnowić kontakty z dawnymi przyjaciółmi. Warto wiedzieć, jak dodać filmik na FB, by profil stał atrakcyjniejszy dla odbiorców.

Jak dodać filmik na FB z telefonu?


Chcąc opublikować film na FB, wystarczy kliknąć w „Co słychać?” w obrębie Aktualności. Po zaznaczeniu obrazka w prawej części panelu otworzy się galeria zdjęć i video w telefonie. Kolejne kroki to wybranie filmu oraz określenie grupy odbiorców. Facebook umożliwia również wskazanie lokalizacji, uczuć lub aktywności. Należy zaznaczyć, że chcąc udostępnić film znajdujący się galerii telefonu, trzeba mieć zainstalowaną aplikację mobilną FB.

Jak wstawić film na FB z komputera?


Procedura przesyłania materiałów video z laptopa jest bardzo podobna do czynności, które należy podjąć w obrębie urządzenia mobilnego. Pierwszy krok stanowi kliknięcie w pole „O czym myślisz, [imię]?”. Kolejny etap to wybranie grafiki otwierającej filmy i zdjęcia zgromadzone na komputerze. Po kliknięciu w ikonkę wyświetlone zostaną foldery dostępne na laptopie. Po wybraniu odpowiedniego katalogu na ekranie pojawią się pliki dostępne w danym pakiecie. Wystarczy wybrać interesujący materiał i zaznaczyć opcję „Utwórz post”.

Filmy na Facebooku – jak dodać te pochodzące z YT?


Jak wrzucić film z YouTube na Facebooka? Facebook stanowi wielofunkcyjną platformę pozwalającą na publikację własnych treści oraz plików innych użytkowników. Istnieje również możliwość synchronizacji materiałów YT z Facebookiem. Jeśli film jakiegoś twórcy był dla nas szczególnie ciekawy lub zabawny, wystarczy zaznaczyć opcję „Udostępnij” pod filmem na YouTube. Wyświetlone zostaną wówczas m.in. ikonki mediów społecznościowych, na które można przesłać dany materiał. Facebook oferuje użytkownikom dwa rozwiązania – udostępnienie filmu w Aktualnościach lub Twoich grupach. Po wybraniu preferowanej opcji następuje przekierowanie z serwisu YT na FB. Filmik można opublikować bez żadnych modyfikacji lub dodać do niego opis, lokalizację itd.

Jak dodać filmik na FB z serwisu YT? Inny sposób


Bezpośrednie zaznaczenie preferowanej części Facebooka, na której ma pojawić się materiał, nie stanowi jedynego rozwiązania. Użytkownik może również pod filmem wybrać opcję udostępniania za pośrednictwem linku. Po kliknięciu w ten napis adres strony zostanie zapisany, a kolejną czynnością, którą należy podjąć w celu udostępniania materiału, jest otworzenie aplikacji lub strony FB. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy w pole „Co słychać?” pojawi się sugestia „Wklej”. Kiedy użytkownik ją wybierze, materiał video zostanie wczytany wraz z linkiem. Adres można zostawić lub tez usunąć go w zależności od preferencji. Usunięcie linku nie zlikwiduje opcji przekierowania. Jeśli odwiedzający profil stuknie w miniaturkę filmu, wówczas FB uruchomi materiał w serwisie YT.


Dodanie filmu na FB jest niezwykle szybkie i proste. Jeśli przez przypadek użytkownik udostępni niechciany materiał, jego usunięcie potrwa kilka sekund. Chcąc zwiększyć liczbę polubień pod filmikiem, warto opatrzyć go ciekawym wpisem, hashtagami itd.

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Social media