Strona główna Blog Social media

Jak odczytać usunięte wiadomości z Messengera?

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media

By odczytać usunięte wiadomości na Messengerze, musisz skorzystać z danych zapisanych w serwerze Facebooka. Zobacz, jak uzyskać do nich dostęp.

Usunięte wiadomości na Messengerze – możesz je odzyskać


Możliwość usuwania konwersacji cieszy zazwyczaj użytkowników Messengera, zwłaszcza jeśli wysłało się coś pod wpływem emocji. Wpadki zdarzają się też przy wielu otwartych konwersacjach naraz. Skasowanie wiadomości zanim ktoś ją odczyta pozostawia tylko ślad w postaci informacji o usunięciu, a pozwala często zachować twarz lub uniknąć konfliktu.

Również wtedy, gdy prowadzisz konwersację na bardzo poufne tematy, powinieneś zadbać o bezpieczeństwo, np. poprzez włączenie opcji tajnej rozmowy, by nie zostały odczytane przez niepowołane osoby. Okazuje się jednak, że medal ma dwie strony, bo czasem to, co zniknęło, było istotne, a skasowaliśmy to przez przypadek. Może i ty usunąłeś rozmowę na komunikatorze zbyt pochopnie i chcesz teraz to cofnąć? Nie martw się – przy niewielkim nakładzie pracy może odzyskasz dostęp do skasowanej konwersacji.

Jak szybko odzyskać usunięte wiadomości z Messengera?


Zanim rozpoczniesz szukanie swoich danych z komunikatora, sprawdź, czy faktycznie zostały usunięte. W tym celu wejdź w profil osoby lub grupy, gdzie powinna znajdować się zagubiona wiadomość. Kliknij ikonkę w prawym górnym rogu „Informacja o konwersacji”. Pojawi się opcja „Wyszukaj w konwersacji” i tu za pomocą słów kluczowych możesz znaleźć rozmowę, nawet bardzo starą.

Jeśli jej nie ma, nie pozostaje ci nic innego jak odzyskanie skasowanych wiadomości z serwera Facebooka. Skorzystaj z jego funkcji – pobieranie danych na swój temat. To, co zostało zgromadzone, możesz pobrać w całości lub z uwzględnieniem tylko danych z Messengera.

Odzyskiwanie zdjęcia z Messengera


Być może szukasz zdjęcia, które było tylko na Messengerze, ale zaginęło. Tu również możesz odwołać się do zapisanych danych. Pamiętaj, że ten komunikator ma funkcje tworzenia kopii zapasowej i jeśli ją włączyłeś, znajdziesz w chmurze to, czego szukasz.

Czy można przywrócić wiadomości na Messengerze programem?


Powstały programy do odzyskiwania wiadomości, ale trzeba zachować ostrożność. Ich pochodzenie jest często niejasne, mogą zawierać ukryte opłaty, a obietnice, które są składane w ramach usługi nie pokrywają się z rzeczywistością. Lampka ostrzegawcza powinna zapalić ci się już w momencie, gdy oprogramowanie chce od ciebie hasła do profilu na FB. Zbyt dużo ryzykujesz, więc jeśli jakaś wiadomość była szczególnie cenna, a nie możesz poradzić sobie z samodzielnym odzyskaniem, zgłoś się do profesjonalnej firmy, która wykona dla ciebie tę usługę w bezpieczny sposób.

Podsumowanie


Trzeba się trochę napracować, by odczytać usunięte wiadomości z Messengera, więc roztropnie je kasuj, a szczególnie ważne informacje kopiuj do swoich dokumentów. Jeśli jednak stracisz dostęp do istotnej konwersacji, nie panikuj, tylko postępuj według wskazówek lub zwróć się o pomoc do specjalisty.

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Social media