Strona główna Blog Social media

Jak oznaczyć kogoś na FB, a jak stronę lub firmę?

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media

Facebook to rozpowszechniony portal społecznościowy służący komunikacji internetowej. Można w nim oznaczyć strony, firmy, zdjęcia lub osoby, jeżeli w żaden sposób nie jest naruszana ich polityka prywatności. Po co oznaczać kogoś na FB? Ludzie zazwyczaj ro


Ludzie zazwyczaj robią to, aby konkretna osoba lub grupa społecznościowa mogła mieć wgląd w określoną treść. Oznaczenie kogoś na FB generuje link do profilu tej osoby.

Jak oznaczyć stronę na Facebooku w kilku krokach?


Aby móc oznaczyć stronę na Facebooku z własnego profilu, należy:


1. w prawym górnym rogu interfejsu FB wybrać ikonę, w której zawarte jest „Menu” i następnie zaznaczyć „Opublikuj”,

C:UsersStanleyDesktop16.06 - zlecenie1xasób 1.png


2. po wyskoczeniu okienka z postem należy wpisać tag w postaci „@”, a po niej interesującą użytkownika stronę na FB.

C:UsersStanleyDesktop16.06 - zleceniejan kowalski.png
W momencie uzupełnienia treści powstanie link do strony, która została przez nas oznaczona. Gotowy post jest widoczny dla określonej grupy odbiorców po chwili kliknięcia myszą na ikonę „Opublikuj”.

C:UsersStanleyDesktop16.06 - zlecenieBez tytułu.png

Jak oznaczać firmę na Facebooku?


Oznaczanie strony niekoniecznie musi odbywać się tylko z własnego profilu. Facebook to miejsce na dobrą reklamę firmy. Stworzona strona również może oznaczać inne. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak oznaczyć firmę na profilu innej działalności.


1. Gdy klikniemy ikonę „Utwórz post” znajdującą się w prawym rogu pod hasłem „Promuj”, wyświetlone zostanie okienko na post.

C:UsersStanleyDesktop16.06 - zlecenie1x1xasób 2.png


2. Tworząc treść z oznaczeniem z profilu strony, działamy podobnie jak przy tworzeniu linku z własnego profilu (należy wpisać „@”, a po niej umieszcza się nazwę działalności i przekaz w postaci krótkiej notki).


3. Gotowe oznaczenie z treścią zatwierdzane jest przyciskiem „Opublikuj”.

Jak oznaczyć kogoś w poście?


Atrakcyjny post powinien być uściślony do kilku zdań. Im krótszy i treściwszy, tym skuteczniej wpłynie on na odbiorcę, do którego użytkownik chce dotrzeć. Mechanizm oznaczenia kogoś w poście jest podobny jak w przypadku oznaczania strony na FB. Jedyną różnicą jest to, że zamiast nazwy działalności należy zaznaczyć konkretną osobę z proponowanej listy, która następnie zostanie wyświetlona. Wpisywane imię i nazwisko musi być poprzedzone znakiem „@”.

Jak oznaczyć kogoś w komentarzu na FB?


Często wymieniając się poglądami i spostrzeżeniami, wspominamy osobę, do której chcielibyśmy skierować konkretną treść. Aby oznaczyć kogoś w komentarzu na FB, powinno się wpisać znak „@”, a zaraz po nim imię i nazwisko. Zazwyczaj Facebook intuicyjnie wyświetla proponowaną listę osób.

Dlaczego nie mogę oznaczyć osoby na Facebooku?


Niektórzy użytkownicy Facebooka zastrzegają sobie prawo do większej prywatności i nie chcą być wspominani w komentarzach lub postach innych osób. W ustawieniach aplikacji można zminimalizować opcję oznaczania („Ustawienia” -> „Profil i oznaczanie”) poprzez ustawienie konta jako prywatne (zakładka „Prywatność”). Istnieje także możliwość całkowitego wyłączenia tej opcji.

C:UsersStanleyDesktop16.06 - zlecenie1x1xasób 3.png


Jeśli nie możesz oznaczyć kogoś na Facebooku, to prawdopodobnie osoba ta wyłączyła możliwość oznaczania jej innym użytkownikom portalu.

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Social media