Strona główna Blog Social media

Jak usunąć relacje z FB, a jak z Messengera?

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media

Facebook zaprezentował swoje relacje w 2017 roku. Podobnie jak w przypadku relacji na Instagramie, są one widoczne na stronie głównej Facebooka przez 24 godziny.


Można tam dostarczyć zdjęcia, krótkie nagrania, ogłoszenia, a także ozdobić całą relację GIF-ami, naklejkami i innymi efektami oferowanymi przez stronę. Co jednak zrobić, gdy po opublikowaniu relacji chce się ją usunąć przed upłynięciem 24 godzin?

Jak utworzyć relację na Facebooku?


Udostępnianie relacji na Facebooku jest bardzo łatwe – po wejściu do serwisu na górze głównej strony znajduje się przycisk „Utwórz relację”. Kliknięcie go przeniesie cię do innego okna, w którym możesz opublikować swoje materiały. Można wybrać plik z galerii, nagrać wideo lub napisać jakiś tekst.

Możesz też wybrać opcje prywatności, czyli zadecydować czy relacja ma pokazać się tylko twoim znajomym, czy wszystkim użytkownikom Facebooka, a może tylko wybranym osobom. Aby to zrobić, musisz kliknąć w koło zębate w kreatorze tworzenia relacji. Przydatną opcją podczas dodawania relacji za pośrednictwem aplikacji Messenger jest możliwość zaznaczenia, że twoja relacja będzie zarchiwizowana bądź nie.

Co warto wiedzieć o relacji na Facebooku?


Po kliknięciu przycisku „Udostępnij” w kreatorze relacji na Facebooku, twoja relacja będzie wyświetlana w serwisie przez dobę. Ciekawą opcją jest możliwość promocji jednocześnie zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie – możesz to zrobić jedynie pod warunkiem, że twoje konta na obu serwisach są ze sobą połączone. Zamieszczając relację na FB i chcąc ją opublikować jednocześnie na IG, wystarczy w oknie tworzenia relacji kliknąć koło zębate w prawym górnym rogu i zaznaczyć opcję „Zawsze udostępniaj na Instagramie”.

Jak usunąć relacje na Facebooku?


Chociaż relacje na Facebooku są wyświetlane w dwunastogodzinnych odstępach, czasami trzeba je wcześniej wyłączyć. Często powodem jest nieostrożność lub chęć rozwiązania problemu za pomocą relacji na Facebooku. Może się również zdarzyć, że dodamy przypadkiem inne zdjęcie, niż to, które planowaliśmy udostępnić. Jeśli chcesz usunąć relacje z Facebooka, jest to całkiem proste. Oto jak usunąć relację na FB:

  1. Wejdź na Facebooka, zaloguj się.
  2. Na samej górze głównej strony, pośrodku, znajdują się relacje twoje i twoich znajomych. Twoja relacja wyświetli się jako pierwsza w kolejności.
  3. Naciśnij okienko ze swoją relacją
  4. W prawym, górnym rogu pojawią się aktywne przyciski.
  5. Wybierz trzy kropeczki. Rozwinie się menu z kilkoma opcjami.
  6. Wybierz „Usuń zdjęcie”.
  7. Po usunięciu relacji nie będzie ona już widoczna dla użytkowników Facebooka i Messengera.


Materiały zostaną usunięte i nie pojawią się w archiwum raportów.

Jak usunąć relacje z Messengera?


Wiesz już, jak usunąć relację z FB, zatem ta sama czynność z poziomu Messengera nie powinna sprawić ci problemu. W celu usunięcia relacji za pośrednictwem tego komunikatora wystarczy:


Wejść do aplikacji i w prawym dolnym rogu dotknąć opcji „Osoby”. Wybrać opcję „Relacje” – twoja relacja powinna pokazać się jako pierwsza od lewej. Wejść w swoją relację i w prawym górnym rogu dotknąć trzech kropeczek. Dotknąć kolejno opcji „Usuń” i ponownie „Usuń”.


Po usunięciu relacji w Messengerze element ten zostanie również usunięty na Facebooku.

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Social media