Strona główna Blog Bezpieczeństwo i prawo

Jak zastrzec numer telefonu?

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Bezpieczeństwo i prawo

Jeśli zastanawiasz się jak zastrzec swój numer telefonu pamiętaj, że możesz zrobić to samodzielnie na smartphonie. Usługę CLIR może wykonać też operator twojej sieci. Sprawdź, jak to zlecić.

Kiedy należy zastrzec numer?


Ukrywanie swojego numeru przed osobą, do której dzwonisz ma na celu ochronę twojej prywatności. Zwłaszcza jeśli dzwonisz do instytucji lub firmy i nie chcesz, by twój numer został zapisany w bazie, operacja zastrzeżenia numeru jest wówczas obowiązkowa.

Jak zastrzec numer jednorazowo lub dla konkretnej osoby?


Osoby używające telefonów komórkowych mogą sprawić, że ich numer będzie niewidoczny dla osoby, do której dzwonią. Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, wpisz przed numerem odbiorcy kod #31#. Jeśli nie chcesz na stałe go ukrywać, tylko w danej sytuacji nie masz ochoty go ujawnić, ten sposób będzie najlepszy.

Jak zastrzec numer na stałe?


W samodzielny sposób możesz ustawić to w systemie Android też na stałe. Większość smartphonów ma tę funkcję w ustawieniach telefonu. Wejdź w nie i znajdź „Ustawienia połączeń”, poprzez nią przejdź do zakładki „Ustawienia dodatkowe”. Na koniec wybierz „ID rozmówcy” oraz opcję „Ukryj numer”.

Jak zastrzec numer, gdy twój telefon nie ma takiej funkcji?


W każdej sieci możesz ukryć swój numer, ale dotyczy to tylko połączeń głosowych. Jeśli wyślesz SMS, ujawnisz swoje dane.

Ukryty numer w T-Mobile


Sieć T-Mobile oferuje swoim abonentom opcję ukrycia numeru poprzez konto klienta w iBOA. Ustawisz to też za pomocą numeru *100# i przycisku 5. W ten sposób włączasz usługę CLIR, czyli blokadę wyświetlania numery telefonu osoby dzwoniącej.

Jak zastrzec numer w Play?


Ukrycie numeru aktywowane na stałe najlepiej zrealizować w tej sieci za pomocą logowania na konto klienta lub kontaktując się z infolinią.

Numer zastrzeżony w Orange


W tej sieci ukryjesz prezentację numeru poprzez aplikację mobilną, kontakt z infolinią lub dzięki wizycie w salonie Orange. Możesz też połączyć się z automatycznym biurem obsługi pod numerem *500 i postępować zgodnie ze wskazówkami, by włączyć usługę CLIR.

Jak zastrzec numer w sieci Plus?


Skontaktuj się z biurem obsługi klienta tej sieci, bo to umożliwi ci włączenie opcji blokady wyświetlania numeru. Zastrzeżenie numeru telefonu jest proste i zabiera najwyżej kilka minut. Należy jednak pamiętać, że osoba, do której dzwonimy z zastrzeżonego numeru, może wcale nie odebrać telefonu ponieważ będzie nieufna lub ustawiła sobie blokadę na numery zastrzeżone.

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Bezpieczeństwo i prawo
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Bezpieczeństwo i prawo