OFERTA SPECJALNA! Sklep internetowy + baza produktów i automatyzacje w rewelacyjnie niskiej cenie. Umów się na rozmowę i poznaj szczegóły
Strona główna Blog Dropshipping

Jaki sklep internetowy założyć? (Dropshipping 2022)

Autor: RedCart Kategoria: Dropshipping

Własny sklep internetowy pozwala prowadzić sprzedaż bez względu na czas i miejsce. To źródło dużych możliwości. W własnym e-sklepie możemy sprzedawać także produkty innych dostawców lub producentów bez konieczności ich magazynowania i obsługi wysyłki.

kobieta przygotowująca zamówienie w paczce

Spis treści:

Wybór branży, a sukces sprzedaży

Bez względu na to czy zdecydujemy się na sprzedaż produktów, pochodzących od innych dostawców, stosując dropshipping, czy będziemy sprzedawać wyprodukowany przez nas asortyment, najważniejszą kwestią od której zależeć będzie nasz ewentualny sukces stanowić będzie produkt.

Odpowiedni dobór produktu, jak również branży, w ramach której będziemy prowadzić sprzedaż ma istotne znaczenie. Trzeba pamiętać, że dający duże możliwości rynek sprzedaży internetowej, odznacza się także dużą konkurencją.

Jakie kategorie produktów cieszą się największym zainteresowaniem?

U podstaw dropshippingu leży sprzedaż oparta o impuls i emocje kupującego. Brak konieczności obsługi wysyłki zamówień, a nawet magazynowania sprzedawanych towarów nie oznacza, że dropshipping nie wymaga wysiłku i pracy. Ważną kwestią jest prowadzenie systematycznych i zorganizowanych działań marketingowych, które przyciągną nowych klientów i sprawią, że obecni będą powracać.

Najczęściej sprzedawanymi produktami w dropshippingu są m.in.:

1. Narzędzia, gadżety, produkty w zakresie cenowym od 20 do 100 zł np.:

Proste przyrządy kuchenne:

  • deski kuchenne,
  • noże,
  • ręczniki

Artykuły do dekoracji wnętrz:

  • świece ozdobne,
  • lampy dekoracyjne i oświetlenie LED,
  • sztuczne kwiaty

Artykuły kosmetyczne i pielęgnacyjne:

  • szczotki do włosów,
  • wałki do czyszczenia ubrań,
  • przyrządy do makijażu

2. Rękodzieło i produkty o ograniczonej ilości

Znalezienie takich produktów wymaga poświecenia czasu i wysiłku. Jest to jednak warte zachodu, ponieważ coraz częściej klienci rozważają zakup towarów, które nie zostały wyprodukowane w sposób masowy. Oryginalny charakter w połączeniu z lepszą jakością, sprawia, że klient najczęściej jest w stanie poświęcić na taki zakup również większą kwotę niż w odwrotnym przypadku.

Przykładem takiego produktu mogą być np. personalizowane, ręcznie malowane buty:

personalizowane buty

Przykładowy produkt w serwisie Etsy

3. Produkty zaspakajające konkretną potrzebę klienta

Zastanawiając się nad tym jaki produkt moglibyśmy sprzedawać, warto przyjrzeć się m.in. własnym potrzebom. Do zakupu jakiegoś towaru najłatwiej przekonuje konkretna potrzeba klienta np. ktoś kto ma zużyte wycieraczki samochodowe, może szukać nowych. Osobom z bólem kręgosłupa, spowodowanym długim siedzeniem przed komputerem może pomóc nowy ergonomiczny fotel. Idąc za tym przykładem powinniśmy szukać produktu, który rozwiązuje określony problem i skupić na nim nasze działania marketingowe.

Produkty, które warto sprzedawać w dropshippingu w 2022 roku

1. Słuchawki bezprzewodowe

Wygodne, przenośne i mieszczące się w każdej kieszeni. Słuchawki bezprzewodowe często stają się nie tylko dodatkiem, ale akcesorium bez którego trudno jest sobie wyobrazić np. wyjście z domu. Można je łatwo ładować w przenośnym etui, a wbudowany mikrofon pozwala na doskonałą jakość rozmów telefonicznych np. podczas jazdy autem.

słuchawki bezprzewodowe bluethooth inpods 12 białe

Słuchawki bezprzewodowe dostępne bezpośrednio od hurtowni Ikonka w Droplo

 

Statystyki Google Trends, wskazują, że szczególne zainteresowanie słuchawkami bezprzewodowymi występuje w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia.

statystyki google trends dla słuchawek bezprzewodowych

 

2. Nawilżacz powietrza

Popularność nawilżaczy powietrza, które poza prozdrowotnymi cechami, stanowią często element wystroju wnętrz przyjęła formę cyklicznego trendu. Zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy jesteśmy narażeni na wyjątkowo suche powietrze z kaloryferów wiele osób interesuje się zakupem takiego urządzenia.

nawilżacz powietrza podświetlany w 4 kolorach

Nawilżacz powietrza dostępny bezpośrednio od hurtowni Eltrox w Droplo

 

Potwierdzają to statystyki Google Trends. Jak można zauważyć, cyklicznie pojawiąjący się trend, którego szczyt przypada w okolicy Grudnia, z biegiem czasu ulega coraz większym wzrostom.

statystyki google trends dla nawilżacza powietrza

 

3. Olejki do włosów

Rynek kosmetyczny stale się rozwija i ulega nowym trendom. Rosnące oczekiwania i świadomość klientów to źródło inspiracji ale też miejsce, w którym można znaleźć odpowiadającą nam niszę rynkowa. Przykładem produktu, który może trafiać do konkretnej grupy klientów, szukających rozwiązania ułatwiającego pielęgnację włosów nie tylko dla kobiet, ale także mężczyzn mogą być olejki i odżywki do włosów.

odżywczy olejek do włosów z ekstraktem z nagietka

Olejek do włosów dostępny bezpośrednio od hurtowni ECO Trade w Droplo

 

Do popularnych produktów w tej kategorii zaliczają się również drewniane szczotki do włosów, materiałowe gumki, czy specjalne masażery do głowy. Wyjątkowo pomocna w sprzedaży produktów do włosów może być współpraca ze znanymi influencerami i influencerkami, promującymi modę na tzw. „włosing”.

statystyki google trends dla olejku do włosów

 

Jeżeli szukasz dodatkowej inspiracji, sprawdź nasz artykuł:

TOP 33 pomysły - co sprzedawać w sklepie internetowym w 2022 roku?

FAQ: Jak zacząć sprzedaż w dropshippingu

Sprzedaż w dropshippingu pomimo wielu ułatwień wiąże się również z kosztami, do podstawowych należą:

Autor: RedCart Kategoria: Dropshipping
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Dropshipping