Strona główna Blog Marketing i promocja

Kolekcje - Strony sprzedażowe z listą produktów

Autor: RedCart Kategoria: Marketing i promocja

Nowa funkcjonalność dostępna od dziś w sklepach RedCart.pl pozwala na tworzenie specjalnych stron sprzedażowych "Landing page" zawierających wybrane produkty, oferując nowe możliwości specjalnych akcji promocyjnych.

Sprzedawaj więcej prowadząc sklep na oprogramowaniu RedCart!

Moduł Kolekcje to kolejne narzędzie wspierające sprzedaż i promocję oferty Twojego sklepu internetowego. Nowa funkcjonalność pozwala na tworzenie specjalnych stron sprzedażowych "Landing pages" zawierających produkty wybranych kategorii, wybranych producentów lub w określonych przedziałach cenowych. Wyglądem strony przypominają kategorie sklepu, lecz ich możliwości marketingowe są zdecydowanie większe. Przygotowane listy z produktami możesz wykorzystywać m.in. w kampaniach reklamowych czy newsletterach. 

PAMIĘTAJ:

Moduł Kolekcje to nowe narzędzie marketingowe wpierające sprzedaż w Twoim sklepie internetowym. Link do utworzonej strony z listą produktów można umieścić na stronie głównej sklepu, wykorzystać jako stronę docelową kampanii Google Adwords, dodać na Facebooku lub wysłać newsletterem. 

Za pomocą modułu Kolekcje w prosty sposób przygotujesz dedykowane strony z listą produktów. Ofertę produktową możesz dodatkowo ograniczyć wg następujących kryteriów:

 • Cena: produkty w przedziale cenowym np. 100-200zł lub produkty z ceną większą niż 200zł,
 • Kategoria: produkty z określonej kategorii,
 • Producent: produkty wybranych producentówTworząc kolekcję produktów możesz wprowadzić dodatkowy opis i grafikę czy baner reklamowe, które wyświetlone zostaną nad listą produktową. W ten sposób możesz dokładnie opisać ofertę, a strona będzie przyjazna pod względem SEO.


Jak wykorzystać moduł Kolekcje?

Kolekcje to świetne narzędzie marketingowe, które może skutecznie wspomóc sprzedaż produktów w Twoim sklepie internetowym. Poniżej kilka przykładowych zastosowań stron z listą produktów:

 • Lista produktów w określonym przedziale cenowym,
 • Akcja sprzedażowa promująca produkty wybranego producenta,
 • Lista produktów sezonowych, np. stroje kapielowe, obuwie zimowe,
 • Lista produktów stanowiących pomysł na prezent (poprzez wybranie poszczególnych kategorii),
 • Lista produktów specjalnych, np. wyprawka dla noworodka (poprzez wybranie kategorii, producentów),
 • Oferta dla wybranej grupy klientów wysłana w formie newslettera,
 • Oferta specjalna użyta w poście na FB,
 • Strona docelowa Twojej kampanii reklamowej np. Google Adwords

PAMIĘTAJ:

Kolekcje to doskonałe narzędzie do organizowana specjalnych / sezonowych/ okazjonalnych akcji sprzedażowych, takich jak zbliżające się święta lub sezonowe wyprzedaże.


Jak uruchomić moduł Kolekcje w sklepie?

Nowe narzędzie dostępne jest w maskach graficznych v4. Wystarczy kilka prostych kroków, aby aktywować nową funkcjonalność w sklepie.


1. Przejdź do zakładki PRODUKTY I KATEGORIE w Panelu administracyjnym Twojego sklepu, następnie wybierz opcję KOLEKCJE.

2. Wprowadź nazwę i ustaw przyjazny link.

3. Dodaj produkty do kolekcji - możesz wybrać produkty z całej oferty sklepu w wybranym przedziale cenowym, produkty przypisane do określonej kategorii lub produkty wybranego przez Ciebie producenta.

4. Możesz także wprowadzić dodatkowy opis lub dodać grafikę, która będzie wyświetlana nad listą produktów.

GOTOWE! Nowa kolekcja została utworzona. Teraz możesz rozpocząć działania marketingowe. Nową stronę możesz przypisać do menu głównego w Twoim sklepie internetowym, podlinkować w banerze na stronie głównej lub umieścić w boxie informacyjnym (INFOBOX). Wklej linka do dedykowanego newslettera wysyłanego do klientów Twojego sklepu, wykorzystaj jako stronę docelową w reklamie Google AdWords lub umieść link na profilu Facebooku. Jak widzisz możliwości są nieograniczone!

Autor: RedCart Kategoria: Marketing i promocja
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Marketing i promocja