Strona główna Blog Co nowego w RedCart

Konsumenci coraz częściej kupują w sklepach internetowych cz.1

Autor: RedCart Kategoria: Co nowego w RedCart

Raport "E-Commerce w Polsce 2012 w oczach internautów" przedstawia najnowsze badania dotyczące sklepów internetowych w Polsce. Ankieta przeprowadzona została w grudniu 2012 roku na próbie 1,5 tys. internautów.

Zapisz się na bezpłatne
lekcje o e-commerce.

Zdobywaj wiedzę i inspirację potrzebne do budowania
dochodowego sklepu internetowego.

Podając e-mail akceptujesz politykę prywatności

Jak wynika z ostatniego raportu "Commerce w Polsce 2012 w oczach internautów" konsumenci coraz chętniej dokonują zakupów w sklepach internetowych. Ważny podkreślenia jest fakt, że wzrasta zaufanie do sprzedawców internetowych i zanikają obawy przed kupowaniem produktów w sieci. Głównym problemem wskazywanym przez kupujących jest brak możliwości bezpośredniego sprawdzenia jakości produktów.


W dalszym ciągu konsumenci decydują się na zakupy internetowe z uwagi na niższą cenę niż w tradycyjnych sklepach, a także wygodę kupowania w sieci.
Warto zauważyć, że ankietowani wskazują zalety zakupów w sklepach www w porównaniu do aukcji internetowych. Główny czynnik to dużo łatwiejszy proces zakupowy, większa wiarygodność informacji i pewność otrzymania towaru zgodnego z opisem.
Konsumenci w badaniu wskazują również istotne zalety zakupów w sklepach internetowych. Wśród najczęściej wymienianych są możliwość złożenia zamówienia o każdej porze oraz dostawa towaru bezpośrednio do domu.
Pełna wersja raportu dostępna jest na stronach Gemius

Przetestuj sklep internetowy RedCart

14 dni za darmo, w każdej chwili możesz zrezygnować.

Podając e-mail akceptujesz regulamin i politykę prywatności
Autor: RedCart Kategoria: Co nowego w RedCart
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Co nowego w RedCart