Strona główna Blog Dropshipping

Kto może skorzystać z dropshippingu?

Autor: RedCart Kategoria: Dropshipping

Dropshipping jako model sprzedaży istnieje już w Polsce od kilku lat. Z roku na rok, ze względu na rozwój systemów logistycznych te systemy sprzedaży zyskują coraz większą popularność.

Co więc należy wiedzieć o dropshippingu? Jak zarabiać i czy faktycznie rozwiązanie to jest doskonałym, a zarazem prostym sposobem na zwiększenie zasobności naszego portfela? Dla kogo jest dropshipping? 

Dropshipping doskonały dla mamy

Dropshipping to z pewnością bardzo dobry pomysł, jeśli jesteś mamą. Prowadzenie sklepu internetowego w tym modelu jest dziecinnie proste!

W modelu dropshipping nie kupujesz produktów, aby móc sprzedawać. Są one wirtualnie zaciągane do Twojego sklepu poprzez integrację z dostawcą. Wybierasz swój asortyment z wybranej hurtowni lub od producenta (np. z hurtowni zabawek). Koszty zakupu produktów ponosisz dopiero w momencie ich sprzedaży i uzyskania zapłaty za nie od swojego klienta. W związku z tym, że nie kupujesz towaru, który przechowuje u siebie dostawca, z którym współpracujesz.

Nie musisz wynajmować własnego magazynu i zajmować się jego obsługą. Zamówienie obsługujesz wygodnie ze swojego ulubionego, domowego fotela.

Dowiedz się więcej! Zapoznaj się z najczęstszymi pytaniami o dropshipping

Nie wysyłasz sprzedanych produktów. W dropshipping nie musisz latać na pocztę! Dlaczego? W tym modelu to dostawca zajmuje się realizacją zamówień klientów, którzy zrobili zakupy w Twoim sklepie (pakowaniem produktów i ich wysyłką). W przeciwieństwie do e-sklepu z własnym magazynem nie musimy się martwić o zamawianie towaru, pakowanie i wysyłkę oraz współpracę z kurierami. Prowadzenie takiego biznesu jest znacznie mniej czasochłonne i pozwala na prowadzenie sklepu bez wychodzenia z domu.

Dostawcy w dropshipping biorą również najczęściej na siebie przyjmowanie zwrotów i reklamacji od klientów, odciążając Cię z kolejnego obowiązku jako sprzedawcy. Kobiety coraz częściej decydują się na taką formę dodatkowego zarobku. Mogą mieć własny biznes, opiekować się dzieckiem i czerpać z obydwu ról mnóstwo radości i satysfakcji.

Dropshipping na studencką kieszeń

Dropshipping to także świetny pomysł na biznes dla studenta. Studenci coraz chętniej szukają zarówno dodatkowych źródeł dochodu, jak i biznesów, których wieloletni rozwój przyniesie sukces w przyszłości. Branża e-commerce notuje wzrosty każdego roku, stanowi łakomy kąsek dla młodych ludzi sprawnie poruszających się w Internecie. Szeroka dostępność narzędzi automatyzujących sprzedaż, możliwość zdobywania bezpłatnej wiedzy oraz zrozumienie działania social mediów znacząco ułatwia stawianie pierwszych kroków w e-handlu

Własny biznes na studiach oparty o rozwojową branżę stanowi inwestycję we własną przyszłość.

Studentom często trudno jest pogodzić pracę, wykłady i zajęcia, a jako że obsługa zamówień dropshippingowych skupia się na przekazaniu danych do hurtowni, z którą współpracujesz, nie ma konieczności ustalenia regularnych godzin pracy. Nieważne, czy masz przerwę, czy siedzisz na wykładzie – potrzebujesz jedynie laptopa z dostępem do Internetu. Kilka kliknięć dzieli Cię od zlecenia wysyłki wybranych artykułów do klienta Twojego e-sklepu.

Dropshipping dla sezonowców

Dropshipping sprawdzi się również u osób, które sprzedają sezonowo lub chcą poszerzyć swój biznes o sprzedaż online. Prowadzisz sklep z armaturą, internetowy sklep zoologiczny albo pasmanterię i zauważyłeś, że sezonowe artykuły spoza Twojej branży sprzedają się świetnie?

Nic nie stoi na przeszkodzie, by w miesiącach największego zainteresowania basenami, klimatyzatorami, wiatrakami i grillami wystawiać je w serwisach aukcyjnych! Sezonowym produktom sprzedawanym w dropshippingu nie musisz poświęcać odrębnej kategorii we własnym e-sklepie. Wystarczy, że zintegrujesz sklep z Allegro i to stamtąd będą pochodzić zamówienia.

Dropshipping dla każdego!

Aby przekonać się, że możliwe jest prowadzenie dochodowego biznesu online z domu bez dużego wysiłku, musisz spróbować. Choć pomysł wydaje się szalony, przekonaj, że to przedsięwzięcie w Twoim zasięgu! Prowadzenie sklepu internetowego jest prostsze niż myślisz i na pewno sobie poradzisz. To biznes dla mamy, studentów, przedsiębiorców, pracowników korporacji, dla każdego!

 

Jeżeli jesteś zainteresowany modelem sprzedaży - dropshipping zapraszamy do RedCart, gdzie będziesz mógł wypróbować sklep internetowy za darmo!

Autor: RedCart Kategoria: Dropshipping
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Dropshipping