Strona główna Blog Historie sukcesów

MyCart - czyli niewykorzystany potencjał branży meblarskiej jako pomysł na biznes

Autor: RedCart Kategoria: Historie sukcesów

Każda branża posiada swojego przedstawiciela. Tak samo jest w przypadku sklepu internetowego, reprezentującego branżę meblarską od wielu lat na platformie RedCart. Meblesedia.pl w wywiadzie opowiedzą o swoim sposobie na biznes!

MyCart wywiady właścicieli sklepów internetowych RedCart

Prosperujący e-biznes, to powód do dumy, a my lubimy się chwalić! Dlatego w ramach cyklu wywiadów "MyCart – opowiem Ci o e-biznesie", prezentujemy wzorcowe sklepy internetowe RedCart.pl, które odniosły sukces w e-handlu.

To nasze podziękowanie, dla e-partnerów biznesowych z którymi możemy efektywnie działać w branży.

O początkach swojego e-biznesu, który jest połączeniem wiedzy i pasji opowie Barbara Janiczek, właścicielka sklepu internetowego meblesedia.plSklep internetowy MebleSedia.pl na platformie RedCart

Mówię meblesedia.pl myślę...
Internetowy sklep meblowy wyspecjalizowany w sprzedaży stołów i krzeseł z drewna. MebleSedia to stoły stworzone według indywidualnego projektu Klienta. Kreowanie projektu mebla na życzenie oraz w ścisłej współpracy z Klientem. 

Zanim otworzyłam sklep internetowy...
Byłam pełna obaw czy moja wiedza informatyczna jest wystarczająca do prowadzenia e-biznesu.

Sklep z meblami był pomysłem na biznes, ponieważ...
Posiadałam już wieloletnie doświadczenie i wiedzę z zakresu branży meblowej. Miałam też nawiązane kontakty z producentami mebli. Po analizie rynku stwierdziłam, że branża meblowa to niewykorzystany potencjał, niedoceniona gałąź gospodarki, która może świetnie prosperować w e-handlu.

Otwarcie sklepu internetowego zajęło mi…
Od pomysłu do przyjęcia pierwszego zamówienia – około 4 miesiące, jednak nawet po tym czasie sklep znajdował się w bardzo początkowej fazie rozwoju.

Wybrałam gotowe oprogramowanie ponieważ...
Wybór padł na gotową platformę firmy RedCart. Podczas wyboru oprogramowania, najważniejsze dla mnie było, aby sklep był maksymalnie intuicyjny w obsłudze, bezpieczny oraz posiadał dużą ilość integracji z systemami zewnętrznymi. Jesteśmy zadowoleni z oprogramowania, które wybraliśmy.  

Koszty otwarcia e-sklepu...
Określona przez nas kwota budżetu została przeznaczona w całości na oprogramowanie, sprzęt i zakup towaru .Sklep internetowy MebleSedia.pl na platformie RedCart

Pierwsze realne zyski odczułam...
Po kilku miesiącach działania sklepu. W pierwszych miesiącu po uruchomienia sklepu złożono kilkanaście zamówień, ale były to głównie odpowiedzi na oferty umieszczone w serwisie aukcyjnym Allegro. Zamówień które pochodziły bezpośrednio z naszego sklepu mieliśmy wtedy bardzo niewiele, jednak wiedzieliśmy że początek może być trudny.

Meblesedia.pl wyróżnia się na tle konkurencji tym, że...
Posiadamy szeroką gamę produktów, z których większość może być wykonana na specjalne zamówienia klienta uwzględniając wymiary, wybarwienie czy tkaninę obiciową. Wszystkie produkty charakteryzują sie oryginalnym wzornictwem i bardzo dobrą jakością wykonania. Oferujemy własny i bezpieczny transport na terenie całego kraju. Współpracujemy z innymi producentami mebli. Rozwijamy też współprace z projektantami wnętrz. Tkaniny z naszej oferty pochodzą od najlepszych producentów z całej Europy.  

Wśród narzędzi marketingowych w e-sklepie najbardziej sprawdza się...
Ciężko określić jedno najskuteczniejsze narzędzie. Próbujemy różnych ścieżek, jesteśmy coraz bardziej widoczni w porównywarkach cen i w wyszukiwarce Google – te źródła ruchu sprawdzają się coraz lepiej. Wciąż pracujemy nad optymalizacją sklepu pod kątem SEO, ale tutaj na wyniki trzeba trochę poczekać.

Sklep meblesedia.pl jest wyjątkowy, ponieważ...
Wyróżnia się wysoką jakością obsługi klienta. Zawsze staramy się by nasi Klienci otrzymywali zamówiony towar w jak najkrótszym czasie oraz byli zadowoleni z zakupów i do nas wracali. Wybierając meble do naszego asortymentu wybieramy tylko takie, które sami chcielibyśmy posiadać. Uważamy, że nasz flagowy produkt czyli stoły i krzesła są po prostu wyjątkowe.

Ten, kto chce prowadzić sklep internetowy musi...
Liczyć się z wielogodzinną i czasami monotonną pracą. Lubić swoją pracę, dbać o swoich Klientów, i na bieżąco kontrolować rynek a także nieustannie podążać za nowymi trendami w swojej branży.

Moje plany na przyszłość to...
Dalszy rozwój sklepu, poszerzenie asortymentu sprzedaży, skrócenie terminów realizacji zamówień, darmowa dostawa.    Wykorzystaj wiedzę w praktyce - załóż sklep!

 

Autor: RedCart Kategoria: Historie sukcesów
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Historie sukcesów