Strona główna Blog Historie sukcesów

MyCart - o początkach e-biznesu połączonego ze sposobem na życie

Autor: RedCart Kategoria: Historie sukcesów

Sklep internetowy, który łączy ze sobą sprzedaż, usługi dekoratorskie, a także przepis na spełnienie marzeń o własnej działalności. O Inesdecoria.pl, czyli Inspirująco Nowatorsko Efektownie Stylowo opowie RedCart właścicielka sklepu, Pani Agnieszka Sprohs

Zapisz się na bezpłatne
lekcje o e-commerce.

Zdobywaj wiedzę i inspirację potrzebne do budowania
dochodowego sklepu internetowego.

Podając e-mail akceptujesz politykę prywatności
MyCart wywiady właścicieli sklepów internetowych RedCart

Prosperujący e-biznes, to powód do dumy, a my lubimy się chwalić! Dlatego w ramach cyklu wywiadów "MyCart – opowiem Ci o e-biznesie", prezentujemy wzorcowe sklepy internetowe RedCart.pl, które odniosły sukces w e-handlu.

To nasze podziękowanie, dla e-partnerów biznesowych z którymi możemy efektywnie działać w branży.

O początkach swojego e-biznesu, który jest realizacją pielęgnowanych planów na życie opowie Agnieszka Sprohs, właścicielka sklepu internetowego inesdecoria.pl


Sklep internetowy InesDecoria.pl


Mówię inesdecoria.pl myślę...
Pokład wielu artystycznych działań. Ines odzwierciedla moje pasje. Moje imię i droga, po której stąpam. To miejsce, które obfituje w dekoratorskie działania, sklep internetowy z elementami wyposażenia wnętrz, jakie własnoręcznie tworzę dla innych. Kiedy myślę o tym, napełnia mnie radość. Wszystkie moje zamiłowania połączone w zgrabną całość tworzą sklep internetowy, gdzie stos pomysłów, szereg usług, oryginalny asortyment są na wyciągnięcie ręki. Inspirująco Nowatorsko Efektownie Stylowo.  

Zanim otworzyłam sklep internetowy...
Spędzałam długie godziny na chodowaniu odwagi, aby wreszcie móc spełnić swoje marzenia. Ponoć nigdy nie jest za późno, aby stawiać pierwsze kroki. Tutaj były to proste czyny, a jednak wciąż gdzieś chowane po szufladach. Rysunki, projekty, malowidła - ukrywały się przez lata, aby wreszcie ujrzeć światło dnia. Odkąd pamiętam, farby i kredki nieodłącznie kolorowały mój świat, sprawiały, że stawał się on piękniejszy. W pewnym momencie odczułam potrzebę ubarwienia innych przestrzeni, wyznaczyłam sobie wielkie cele. I tak dobiegłam do dnia dzisiejszego. Bogatsza o doświadczenia, z wyostrzonymi zmysłami, ukierunkowana, otworzyłam swój świat. Otworzyłam go na innych, dzieląc się tym co tworze i jak tworzę. Sklep internetowy, w którym oferuję usługi dekoracji, aranżacji, malowania, przerabiania, a także sprzedaż mebli i dodatków.

Otwarcie sklepu internetowego zajęło mi...
Niewiarygodnie mało czasu. Gdy już dostałam wystarczająco dużo kopniaków na rozpęd od najbliższych, wszystko układało się jak puzzle... Miałam przygotowany pierwszy asortyment, meble i dodatki, które własnoręcznie przerabiam i tworzę już stały w pracowni. Posiadałam kontakty, czas przeszły pozwolił mi też na dokonanie selekcji najciekawszych jakościowo produktów i dokształcenie się w wielu artystycznych dziedzinach jakie wykonuję. Z kolei później wystarczyło, że znalazłam RedCart. Wszystko czego oczekiwałam, a nawet więcej zaproponowano mi właśnie tutaj.

Wybrałam gotowe oprogramowanie ponieważ...
Takie rozwiązanie pozwala stworzyć profesjonalny, funkcjonalny sklep przy stosunkowo niskich kosztach, w relatywnie krótkim czasie. Niesamowicie przyjazny i intuicyjny panel sklepu, ogrom funkcjonalności, ciągłych modyfikacji i udoskonaleń sprawiły, że czuję się jak we własnym świecie, mogąc liczyć na sympatyczną i kompetentną obsługę techniczną i spełnianie wszystkich zachcianek. 

Koszty otwarcia e-sklepu...
Stosunkowo niskie, mając na uwadze możliwości jakie niesie za sobą sklep internetowy. Przy znacząco niższych kosztach od założenia sklepu stacjonarnego możemy z powodzeniem rozwinąć przynoszącą zyski działalność. W odróżnieniu od firmy działającej w placówce na danym terenie zyskałam możliwość zapewnienia sobie globalności, znacznie lepiej prezentuję swoją ofertę, minimalizuję koszty magazynowania towarów, a przede wszystkim sklep internetowy jest udogodnieniem dla klientów, którzy mogą chociażby zapoznawać się z ofertą 24 godziny na dobę, nie wychodząc z domu.

Zdecydowałam się na indywidualną szatę graficzną, ponieważ...
Projekt strony stworzyłam w głowie znacznie wcześniej, kiedy jeszcze pragnienia nie miały szansy się ziścić. Chciałam, aby wszystko wyglądało tak, jak mówiły mi marzenia. Kiedy przekazałam każdą ze swoich wizji do działu projektowego RedCart okazało się, że rozumieją mnie jak nikt inny. Otrzymałam dużą dozę sympatii, zaangażowania i profesjonalizmu. Wszystko to sprawiło, że szata graficzna jest idealnym odzwierciedleniem moich wizji, a co za tym idzie przyjemną dla oka, przejrzystą i funkcjonalną stroną internetową.
 


Produkty w sklepie InesDecoriaPierwsze realne zyski odczułam...
Myślę, że właśnie dziś. Ale ten etap to wciąż skupienie na działaniach mających na celu promocję sklepu. Jestem pełna nadziei, iż inwestycje te przyniosą swój wzmożony plon w niedalekiej przyszłości. Tym samym staram się ciągle rozwijać działalność, gdyż sprzedaż ruszyła kilka miesięcy temu. A moim priorytetem jest posiadanie w większości asortymentu, który sama tworzę. Zakupuję antyczne meble, krzesła, stoły, które następnie odnawiam i nadaję im drugie życie. Wykonuję rysunki i malowidła, które z kolei są unikalnymi obrazami. Zajmuję się artystycznym malowaniem ścian, przerabiam meble na zamówienie. To wszystko wymaga ode mnie zaangażowania, ale także daje poczucie spełnienia i samorealizacji. Uważam, że tylko ciężką pracą i determinacją można osiągnąć wyznaczony cel, a z czasem jest on należycie wynagrodzony.  

Inesdecoria.pl wyróżnia się na tle konkurencji tym, że...
Oryginalnością. Po prostu. Wszystkie przedmioty cechuje wysoka jakość wykonania, niebanalny wygląd, unikatowe wzornictwo. Meble są wyjątkowe i w niewygórowanych cenach, co więcej są to pojedyncze egzemplarze. Własnoręcznie przerabiane, pod czujnym okiem stolarza. Meble są importowane, aby tu mogły komuś służyć na nowo. Dajemy możliwość składania zamówienia na sprecyzowany asortyment, przerabiamy go pod klienta, jak również restaurujemy określone meble. Chcemy, aby prywatna przestrzeń naszych klientów, była unikalna. Co więcej, jako nieliczni oferujemy także możliwość wykonania wizualizacji pomieszczenia, np. z meblami lub kolorami jakie mają się pojawić w domu klienta. Pomagamy w dekoracji wnętrz, projektujemy pomieszczenia i malujemy artystycznie ściany, np. w dziecięcych pokojach. To studio dekoracji wnętrz, jedyne w swoim rodzaju.

Wśród narzędzi marketingowych w e-sklepie najbardziej sprawdza się...
Z biegiem czasu upewniam się, że jest to połączenie z portalem społecznościowym, w tym przypadku facebook, a także pozycjonowanie. Kreujemy osobowość marki, mając możliwość codziennego towarzyszenia klientowi, informowania go o nowościach ale także urozmaicania mu czasu, np. konkursami. Jesteśmy tuż obok dziesiątek, setek a z czasem tysięcy odbiorców. Z kolei dzięki dobrej reklamie, potencjalni klienci mają szansę znaleźć Nas w sieci. A raczej my mamy szansę, że trafią oni właśnie do Nas.

Sklep inesdecoria.pl jest wyjątkowy ponieważ...
To miejsce pełne inspiracji, projektów i unikatowych dodatków tworzonych z długo dojrzewającym zamiłowaniem i pasją. Myślę, że możliwości jakie daje InesDecoria sprawią, że każda przestrzeń może stać się niesłychanie oryginalna i niebanalna. Studio dekoracji obfituje we wszechstronność, gwarantując zdwojone zaangażowanie, umiejętności i wyobraźnię pozwalającą na pomoc w aranżacji. Jest to miejsce, w którym we wszystko wkładane jest przede wszystkim serce.  

Ten, kto chce prowadzić sklep internetowy musi...
Postawić sobie wysoko poprzeczkę, rozpędzić się i przygotować się na długi bieg, zanim z uśmiechem na twarzy śmiało ją przeskoczy. A jeśli długo się biegnie, to nie każdemu starcza wytrwałości. No i ta cierpliwość. Najistotniejsze, to przygotować gotowy plan, wybrać idealne oprogramowanie sklepu i nie zapominać, że po jednej poprzeczce są kolejne. Trzeba stale zaznaczać swoją pozycję w sieci. Z autopsji wiem, że najgorzej jest zacząć, z niepewnością spoglądając na widniejącą już w sieci domenę, na której nie widać ani jednej żywej duszy. Najgorzej jest czekać, aż wreszcie pojawi się jakieś zamówienie. Ale te momenty schodzą na dalszy plan, kiedy pojawia się odzew w postaci pierwszych zadowolonych klientów. Gdy dostrzegasz, że jest dla kogo działać, że to wszystko ma cel. Trzeba wybrać taki profil, który składa się na pasję, zainteresowanie, a wtedy robi się to, co się lubi. Realizowanie czyichś zamówień to ewidentna nagroda za wkład i zaangażowanie jakie są za nami. Dla mnie to najlepsza rekompensata.

 

Sklep internetowy InesDecoria na platformie RedCart


Wykorzystaj wiedzę w praktyce - załóż sklep!

Przetestuj sklep internetowy RedCart

14 dni za darmo, w każdej chwili możesz zrezygnować.

Podając e-mail akceptujesz regulamin i politykę prywatności
Autor: RedCart Kategoria: Historie sukcesów
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Historie sukcesów