Strona główna Blog Dropshipping

Na czym polega dropshipping?

Autor: RedCart Kategoria: Dropshipping

Szukasz dodatkowego zarobku? Chciałbyś pracować bez wychodzenia z domu? Myślałeś kiedykolwiek o własnym biznesie? Mamy dla Ciebie nowoczesny i łatwy sposób na zarabianie w Internecie.

dropshipping

Szukasz dodatkowego zarobku? Chciałbyś pracować bez wychodzenia z domu? Myślałeś kiedykolwiek o własnym biznesie? Jeżeli odpowiedzi na te pytanie brzmią tak, mamy dla Ciebie nowoczesny, łatwy sposób na zarabianie w Internecie. Dowiedz się, na czym polega dropshipping i dlaczego jest to rozwiązanie proste i wygodne, które możesz wykorzystać dla siebie.

Czym jest dropshipping?

dropshipping

Dropshipping to model logistyczny sprzedaży internetowej, który istotnie zmniejsza obowiązki sklepu. Polega na przeniesieniu procesu wysyłki towaru do klienta z e-sklepu na dostawcę: hurtownię lub producenta. Zadaniem sklepu jest wyłącznie pozyskanie i obsługa Klienta, sprzedaż i obsługa posprzedażowa.

NA CZYM POLEGA DROPSHIPPING?

Sklep internetowy bez kupowania towaru

dropshipping

W tym modelu sklep internetowy zatowarowujesz w sposób wirtualny. Nie musisz więc kupować produktów, jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży. Dzięki temu ograniczasz wydatki, co przekłada się na brak konieczności posiadania dużej ilość pieniędzy na start.

Brak inwestycji w produkty do e-sklepu niweluje także ryzyko finansowe, związane z pozostaniem z niesprzedanym asortymentem.

Jak odbywa się zatowarowanie?

Skąd zatem weźmiesz produkty na sprzedaż? Po założeniu swojego sklepu dokonasz integracji z wybranymi hurtowniami, udostępniającym interesujący Cię asortyment. Dzięki połączeniu poprzez specjalnie zaimplementowany na platformie sklepu system, będziesz mógł bez problemu wybrać interesujące Cię kategorie lub poszczególne produkty.

Następnie automatycznie wprowadzisz do swojego sklepu informacje o nich, takie jak nazwa, zdjęcie, opis, a także cena oraz stan magazynowy.

Kolejną korzyścią dla Ciebie jest konieczność wniesienia opłaty za pojedyncze zamówienie dopiero wtedy, gdy produkt zostanie sprzedany w Twoim e-sklepie. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystko odbywa się w sposób wirtualny, łatwy i szybki.

Sklep internetowy bez magazynowania produktów

dropshipping

Wykorzystując dropshipping nie magazynujesz produktów, ponieważ stale znajdują się one w hurtowniach, z którymi współpracujesz. Brak własnego magazynu rozwiązuje problem obsługi i ponoszenia kosztów z tym związanych.

Dzięki temu zarówno oszczędzisz swój czas, który inaczej musiałbyś przeznaczyć na całą logistykę, jak i zredukujemy koszt prowadzenia działalności.

Sklep internetowy bez wysyłania produktów

dropshipping

Kolejnym ułatwieniem dla Ciebie jest przeniesienie wysyłki towarów sprzedanych w sklepie internetowym na hurtownię lub producenta. Takie przeniesienie realizacji zamówienia na hurtownię lub producenta to konsekwencja wirtualnego zatowarowanie i braku fizycznego magazynu w Twoim przypadku.

Jaka płynie z tego korzyść dla Ciebie? Przenosząc wysyłkę na kogoś innego, nie potrzebujesz pracowników realizujących spakowanie i nadanie towarów. Nie musisz także zajmować się tym osobiście, dzięki czemu zaoszczędzisz pieniądze i czas. Znacząco zmniejszy to ilość Twoich codziennych obowiązków.

dropshipping

W tym modelu przedsiębiorca ma duży komfort, ponieważ nie podejmuje ryzyka pozostania z niesprzedanym towarem. Może prowadzić sklep z dowolnego miejsca na świecie, ponieważ całą logistykę przerzuca na dostawcę. A co najważniejsze  - dropshipping to przede wszystkim brak konieczności inwestowania dużych pieniędzy na start. Odpadają tutaj stałe koszty zatowarowania e-sklepu i bieżące wydatki związane z wynajmem, prowadzeniem magazynu i ewentualnym zatrudnieniem pracowników - mówi

Dyrektor Marketingu i Sprzedaży RedCart.pl Tomasz Cincio

Jak możesz zacząć sprzedawać w modelu dropshipping?

Rozwiązania prawne

W chwili obecnej możesz prowadzić działalność nierejestrowaną, dopóki nie uzyskasz z niej przychodu wyższego niż 1300 zł miesięcznie (dane na rok 2020). Dzięki temu możesz rozpocząć swoją działalność bez oficjalnego zarejestrowania jej i wnoszenia składek do ZUS.

Większość hurtowni nie wchodzi jednak we współpracę z osobami prywatnymi, dlatego może okazać się, iż założenie własnej działalności będzie konieczne. Jednak i w tym przypadku możesz spodziewać się ulg. W chwili obecnej otrzymasz ulgę na start, która zwalnia Cię z opłat na rzecz ZUS przez pierwsze pół roku. Następnie, przez kolejne dwa lata, będziesz mógł płacić „mały ZUS”, co może pozwolić Ci na łatwiejsze rozkręcenie Twojego biznesu, nim pojawią się większe zobowiązania względem państwa.

Zainteresuj się także dotacjami z Unii Europejskiej. Może jedna z nich będzie akurat idealna dla Ciebie i pozwoli Ci jeszcze szybciej założyć działalność?

Integracja z hurtowniami

Dropshipping opiera się na integracji sklepu internetowego z wybranymi hurtowniami. Polega to na automatycznym pobieraniu danych na temat produktów, które. Ie interesują, wprost z bazy danych hurtowni. Dzięki temu unikniesz samodzielnego, ręcznego wprowadzania produktów. Proces ten będzie jeszcze łatwiejszy dzięki gotowym rozwiązaniom dostępnym na platformie RedCart.

Przygotowana integracja pozwala na szybki i łatwy import zdjęć i opisów produktów, a także systematyczną i automatyczną aktualizację stanów magazynowych. Co więcej, dostęp do wszystkich narzędzi jest możliwy z poziomu panelu administracyjnego sklepu, bez potrzeby korzystania z dodatkowych programów.

Atutem tego modelu jest dowolność w ograniczaniu lub poszerzaniu oferty w sklepie internetowym. Nie musisz przy tym samodzielnie szukać dostawców ani martwić się o skomplikowane umowy, które musiałbyś z nimi nawiązać, aby poszerzyć lub zmienić asortyment.

Wykorzystaj trendy!

Klientów na rynku sprzedaży online wciąż przybywa, a ich grono nadal będzie się powiększać, co można wywnioskować z raport na temat polskiego e-commerce, przygotowanego przez firmę Gemius w 2019 roku. Polacy doceniają całodobową dostępność internetowych zakupów, wygodę, oszczędność czasu i ogromny wybór oraz atrakcyjne ceny. 

Wykorzystaj te trendy i wejdź na rynek internetowy z własnym sklepem. Dzięki modelowi dropshipping, Twoja inwestycja nie będzie duża, a Ty będziesz mógł skupić się na reklamie sklepu i zdobywaniu Klientów, zamiast na obsłudze zamówień. Spróbuj, a na pewno nie pożałujesz! To propozycja idealna zwłaszcza wtedy, gdy chcesz prowadzić swój biznes zupełnie samodzielnie, w domu lub w dowolnym miejscu. Wystarczy przecież jedynie dostęp do internetu w celu obsługi Klientów, a resztę zrobi za Ciebie hurtownia.

Co myślisz o dropshippingu? Czy to system dla Ciebie? Zostaw nam informację w komentarzu.

Więcej o drophsippingu dowiesz się od Naszych ekspertów:

Autor: RedCart Kategoria: Dropshipping
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Dropshipping