Strona główna Blog Sprzedaż na Allegro

Obsługa cenników dostaw Allegro w sklepach internetowych RedCart

Autor: RedCart Kategoria: Sprzedaż na Allegro

Cenniki dostawy to lista akceptowanych przez Sprzedawcę Allegro sposobów wysyłki przedmiotów o podobnych wymiarach i kosztach dostawy. Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość określenia kosztów wysyłki pierwszej i każdej kolejnej sztuki, a także maksyma

Cenniki dostawy to nic innego, jak rozbudowana wersja dotychczasowych szablonów opcji wysyłki. W odróżnieniu od szablonów, poza definiowaniem sposobu i kosztów wysyłki jednego przedmiotu, nowością jest możliwość określenia dodatkowo:


- kosztów dostawy kolejnych sztuk produktu,

- maksymalnej liczby przedmiotów wysyłanych w jednej paczce.


Informacje dla Kupującego wyświetlane są na stronie aukcji po kliknięciu w polu Koszty dostawy odnośnika Wszystkie opcje lub przejściu bezpośrednio do zakładki Dostawa i płatność.


System integracji z Allegro w sklepach internetowych RedCart rozbudowany został o możliwość tworzenia i zarządzania dowolną ilością cenników dostaw bezpośrednio z poziomu Panelu administracyjnego sklepu.


Po stronie systemu sklepów RedCart dla każdej wysyłki możliwe są dwa typy ustawień:


- wyliczaj automatycznie na podstawie wysyłek

(należy wybrać, dla której wysyłki dostępnej w Panelu administracyjnym sklepu RedCart, system będzie obliczał koszt wysyłki, określić wartość procentową dla kwoty dopłaty, zaokrąglenie wyliczonej kwoty (w górę, w dół) oraz ilość szt. w paczce)


- ustaw stałe wartości wysyłek

(nie ma potrzeby wybierania wysyłki dostępnej w Panelu administracyjnym sklepu RedCart, a jedynie należy podać stałe wartości: koszt wysyłki, wartość dopłaty oraz ilość szt. w paczce)W konfiguracji modułu Allegro można ustawić domyślny cennik dostawy. Jest to bardzo ważne w przypadku, gdy dla wznawianej aukcji nie jest dostępny żaden cennik (np. w sytuacji, gdy cennik został usunięty po stronie Panelu administracyjnego sklepu RedCart). W takim przypadku system automatycznie pobierze i przypisze do aukcji domyślny cennik dostaw, pod warunkiem, że został on wcześniej utworzony.


W momencie wystawiania nowej aukcji przy wykorzystaniu oprogramowania RedCart istnieje możliwość wyboru cennika, który będzie przypisany do aukcji. Dodatkowo możliwa jest zmiana cennika lub zmiana jego parametrów poprzez edycję aukcji ze statusem "oczekująca". Wówczas do aukcji przypisany zostanie indywidualny cennik dostawy. Podczas wznowienia takiej aukcji system również skorzysta z indywidualnego cennika dostawy.


Jeżeli podczas wystawiania aukcji w cenniku dostaw nie zostaną wprowadzone żadne zmiany (nie zostanie wciśnięty przycisk edycji) to aukcja zostanie wystawiona oraz będzie wznawiana w oparciu o dane z wybranego wcześniej cennika dostaw. W takim przypadku aukcja nie posiada indywidualnych ustawień cennika.


Zmian w cenniku dostaw dokonywać można również w przypadku aukcji trwającej. Zmiany i nowe wartości cennika widoczne będą przy kolejnym wznowieniu aukcji. Dla aukcji utworzony zostanie indywidualny cennik dostawy.Dla wygody Klientów RedCart we wszystkich sklepach internetowych korzystających z integracji z serwisem aukcyjnym Allegro utworzony został "domyślny cennik dostaw". Cennik dostaw zgodny jest z dostępną w sklepie konfiguracją. Oznacza to, że dla wszystkich wysyłek kwoty przeliczane są automatycznie (procent przeliczania 0%, a ilość sztuk w paczce "1").


Jeśli w konfiguracji cennika dostaw nie zostaną przez Państwa wprowadzone żadne zmiany, aukcje wystawiane będą w oparciu o wcześniejsze ustawienia, np. kwota wysyłki z konfiguracji 10 zł - w takim przypadku wartość dopłaty wyniesie 0 zł, a ilość sztuk w paczce ustawiona zostanie na wartość "1".


W każdym sklepie internetowym RedCart domyślny cennik dostępny jest pod nazwą "domyślny cennik dostaw".

Konfiguracji i ustawień dokonywać można poprzez Panel administracyjny sklepu, zakładka MARKETING - ALLEGRO - CENNIKI DOSTAW


Korzystanie z cenników dostaw pozwala skrócić proces obsługi zamówienia oraz uniknąć dodatkowych pytań dotyczących kosztów wysyłki produktów oferowanych na aukcjach internetowych. W przypadku zakupu przez Klienta jednego lub kilku różnych przedmiotów, w momencie zapłaty koszt ich wysyłki wyliczony zostanie automatycznie, jeśli spełnione zostaną następujące warunki:


- wszystkie oferty, na których wystawione były przedmioty, mają cenniki dostawy,

- przynajmniej jedna z opcji dostawy jest wspólna dla wszystkich cenników.

Autor: RedCart Kategoria: Sprzedaż na Allegro
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Sprzedaż na Allegro