Strona główna Blog Marketing i promocja

PDF na Word - jak zmienić format pliku? Poradnik krok po kroku

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Marketing i promocja

Zmiana formatu zapisu z PDF na Word dotyczy zazwyczaj plików, w których umieszczane są teksty. Konwertowanie może odbywać się za pomocą dostępnych aplikacji online lub programów do tego przeznaczonych znajdujących się na komputerze. Warto dodać, iż przeks


Zmiana formatu zapisu z PDF na Word dotyczy zazwyczaj plików, w których umieszczane są teksty. Konwertowanie może odbywać się za pomocą dostępnych aplikacji online lub programów do tego przeznaczonych znajdujących się na komputerze. Warto dodać, iż przekształcenie plików z PDF do Word oraz Word na PDF nie stanowi problemu ze względu na szeroki wachlarz udogodnień, jakim dysponuje Internet.

Jakie są najpopularniejsze programy do zmiany PDF na DOC i DOC na PDF?


Konwerter PDF na DOC oraz plików programu Word na PDF to narzędzie, które zazwyczaj jest darmowe i bardzo często ma menu w języku polskim. Z tego względu użytkownicy, którzy chcą zmienić format swojego pliku, mają bardzo duży wybór programów i aplikacji. Do najpopularniejszych witryn internetowych, na których można dokonać zmiany formatu DOC na PDF i na odwrót, należą:

  • iLovePDF,
  • Smallpdf,
  • Soda PDF,
  • PDF Candy,
  • EasePDF,
  • LightPDF,
  • Zamzar.


Do zamiany formatu plików z PDF do Word za darmo i online służy np. wspomniana wcześniej aplikacja Smallpdf. Aby przekształcić w niej dokument, należy:


1. wybrać plik PDF, który powinien być zamieniony,

2022-06-07 16_36_59-Konwersja PDF do Word - w 100% za darmo — Mozilla Firefox.png


2. po załadowaniu dokumentu zaznaczyć jedną z dwóch opcji konwertowania,

2022-06-07 16_10_51-Konwersja PDF do Word - w 100% za darmo — Mozilla Firefox.png


3. następnie należy pobrać na komputer końcowy plik Word.

Jak przekształcić PDF na Word w programie Adobe Acrobat?


Najbardziej znanym narzędziem do zamiany PDF na WORD jest Adobe Acrobat Reader DC. Korzystanie z niego jest możliwe online lub stacjonarnie za darmo po zainstalowaniu wersji próbnej. Jak krok po kroku przekształcić PDF na Word w programie Adobe Acrobat? W przypadku posiadania aplikacji:


1. zaznaczamy ikonę „Plik” znajdującą się w górnym lewym rogu, a następnie „Otwórz” i wybrać interesujący nas dokument PDF,


2. podczas podglądu obrazu PDF po prawej stronie będzie widoczny pasek, w którym należy kliknąć kursorem myszy na „Eksportuj plik PDF”.

2022-06-07 16_00_47-anki mniejsze 2.pdf - Adobe Acrobat Reader DC (64-bit).png


3. możliwość konwersji PDF jest dostępna jedynie w wersji bezpłatnej (7-dniowa) lub po wykupieniu jednej z dostępnych opcji (na miesiąc lub rok),

2022-06-07 16_08_14-Większe możliwości pracy z plikami PDF _ Adobe Acrobat DC — Mozilla Firefox.png


4. ostatnim krokiem jest pobranie gotowego pliku Word.

Jak zamienić Word na PDF?


By zamieniać pliki Word na PDF, warto mieć aplikację Microsoft Office Word. Jest to program służący do edycji oraz tworzenia dokumentów tekstowych. Taki konwerter Word na PDF sprawdzi się z pewnością osobom spędzającym dużo czasu na pisaniu. Ponadto edycja formatu z zapisu DOC na PDF również jest w nim możliwa.

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Marketing i promocja
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Marketing i promocja