Strona główna Blog Co nowego w RedCart

Pomóż Łucji - Akcja Charytatywna

Autor: RedCart Kategoria: Co nowego w RedCart

Pomóż Łucji! Weź udział w akcji charytatywnej

Mamy wiadomość dla wszystkich, którzy chcieliby zrobić dobry uczynek! Pragniemy podzielić się z Wami informacją o wspaniałej akcji charytatywnej, bardzo bliskiej naszemu sercu.
Chcemy pomóc małej
Łucji. Dziewczynka urodziła się z ciężką wadą serca. Choroba jest bardzo rzadka — dotyczy mniej niż 1% dzieci. 

W drobnym serduszku Łucji zastawki zostały nieprawidłowo zbudowane. To one odpowiadają za przepływ krwi w obrębie serca. Dzięki pracy zastawek krew nie cofa się w czasie skurczu.
U Łucji ta
zastawka się nie domyka. Dlatego dziewczynce bez naszej pomocy zostały tylko 3 miesiące..

Obraz zawierający wewnątrz, osoba, dziecko, łóżko 

  

Opis wygenerowany automatycznie

Kim jest Łucja?

Łucja należy do naszej RedCartowej rodziny. Urodziła się 2 marca 2022 roku. Niedawno skończyła roczek. Jest długo wyczekiwaną przez kochających rodziców jedynaczką. Uwielbia długie drzemki i kolorowe gryzaki. 

W dniu urodzin otrzymała 6 punktów w 10-stopniowej skali Apgar, oceniającej stan noworodka. Po porodzie, zamiast zostać w ramionach mamy, zabrano ją do inkubatora. Wyjście ze szpitala nie oznaczało zniknięcia problemów. Niemowlak musi być pod stałą obserwacją. Codziennie rodzice Łucji podają jej leki. 

Problem sprawia nawet karmienie. Serce dziewczynki bardzo się męczy podczas ssania. Przez chorobę Łucja nie jest w stanie normalnie się rozwijać.

Na czym polega leczenie?

W tym przypadku w grę wchodzi jedynie operacja. Rodzice Łucji zbierają na wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Tylko tam wykonywane są operacje na tak małych dzieciach, jak Łucja. Rodzina była już na wstępnej konsultacji w Pittsburghu.

Lekarze podejmą się operacji. Jednak ze względu na dodatkowe problemy neurologiczne, chcieli poczekać, aż dziecko skończy dwa latka. Jej stan nie mógł się jednak pogorszyć.

Niespodziewany zwrot akcji

Niestety Łucja w lutym tego roku zachorowała na COVID-19. Miała wysoką gorączkę, nie chciała jeść i była osowiała. Jej saturacja spadła, a serce biło coraz wolniej. Dla Łucji mogło się to skończyć tragicznie.Czy prośba została zweryfikowana?

Łucja jest podopieczną dwóch fundacji: Serce Dziecka oraz Siępomaga.pl. W celu sprawdzenia autentyczności zbiórki rodzice Łucji musieli przekazać jej dokumentację medyczną. Jest więc w pełni zweryfikowana.


Linki do zbiórek:

Jak mogę pomóc?

Cały zysk z aktywacji kont w RedCart 14 marca 2023 r. zostanie przekazany na Łucję. Do uzbierania pełnej kwoty zbiórki brakuje aż 930 tysięcy złotych. A to nie koniec.
Łączny koszt wynosi
ponad 2 mln złotych. Rodzice nie są w stanie uzbierać całej kwoty.

Jeśli więc rozważasz założenie u nas konta, zrób to właśnie w ten dzień, 14 marca. Z całego serca dziękujemy za waszą pomoc.

Chcesz śledzić losy Łucji?

Obraz zawierający wewnątrz, dziecko, tłum 

  

Opis wygenerowany automatycznie

Autor: RedCart Kategoria: Co nowego w RedCart
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Co nowego w RedCart