Strona główna Blog Dropshipping

Pomysł na noworoczny biznes - dropshipping dla sklepu internetowego

Autor: RedCart Kategoria: Dropshipping

Twoim pomysłem na nowy rok jest założenie sklepu internetowego w modelu dropshipping? Świetnie się składa, bo mamy dla Ciebie pewną propozycję..

Słyszałeś wcześniej o dropshippingu, ale nie wiedziałeś dotychczas co tak naprawdę z czym się wiąże? Dobrze się składa, ponieważ zaczynamy miesiąc informacyjny o dropshippingu. W kilku prostych artykułach postaramy się, aby przekazać skondensowaną wiedzę na temat tego modelu sprzedaży - zapraszamy do lektury!


DROPSHIPPING JAKO POMYSŁ NA BIZNES

Czym jest dropshipping? Jest to obecnie najpopularniejszy model logistyczno-sprzedażowy wśród początkujących właścicieli e-sklepów. Jest nowoczesny, wygodny i praktyczny, ponieważ cały proces wysyłki towaru jest przeniesiony na hurtownię. Rola sklepu ogranicza się do promocji e-biznesu, zbierania zamówień i ich przesyłania do hurtowni. 

Coraz większe zainteresowanie wzbudza wśród osób, które mają pomysł na biznes, lecz jeszcze nie wiedzą jak go obrócić w sprzedaż. Masz pomysł na to, jak zapełnić niszę w pewnej branży? Posiadasz doświadczenie i zainteresowania, które pozwolą Ci na wybicie się spośród konkurencji? Jeśli dodatkowo masz świetnie przygotowany biznesplan i sposób na promocję sklepu - dropshipping jest dla Ciebie. 


DLA KOGO SKLEP INTERNETOWY DROPSHIPPING?

Rozwiązanie w postaci sklepu dropshipping jest szczególnie polecane młodym, początkującym e-sklepom. Dlaczego? Ponieważ w tej formie sprzedaży elektronicznej nie ma inwestycji w towar, czyli zamrażania kapitału w postaci produktów. W związku z czym jest opłacalny i bezpieczny – nie wiążą się z nim dodatkowe koszty z tytułu zakupu produktów. Brak ryzyka finansowego z tytułu niesprzedanych towarów to najważniejszy czynnik dla początkujących e-sprzedawców. 

Dropshipping jest również doskonałym rozwiązaniem dla średnich sklepów internetowych, które chciałyby bez dodatkowych kosztów rozbudować dotychczasową ofertę o dodatkowe produkty. Jest to możliwe, ponieważ sklep ma możliwość wybrania kilku produktów, całej kategorii, czy też pełnej oferty proponowanej przez hurtownię dropshipping. Istniejące już sklepy w ten sposób mogą w swoich subsklepach lub multisklepach prowadzić sprzedaż w modelu dropshipping.

Dropshipping

Brak posiadania magazynu to dodatkowy argument, który przemawia do początkujących sprzedawców internetowych. Dla osób, które rozpoczynają działalność gospodarczą, dodatkowe koszty w postaci własnego magazynu i przechowywania towaru wpływałyby negatywnie z perspektywy rozwoju e-biznesu.

Obsługa logistyczna zamówień po stronie hurtowni to oszczędność w zatrudnianiu dodatkowych osób do pakowania przesyłek. Od momentu złożenia zamówienia - hurtownia przejmuje na siebie kompletowanie towaru, pakowanie i wysyłkę wprost na adres podany przez Klienta.

NAJPOPULARNIEJSZE BRANŻE

Największą popularnością obecnie cieszą się hurtownie dropshipping z takich branż jak:

- odzież,
- zabawki dla dzieci,
- torebki i galanteria skórzana,
- biżuteria,
- modele RC.

Pełną listę integracji z hurtowniami dropshipping znajdziesz TUTAJWykorzystaj wiedzę w praktyce - załóż sklep! 

Autor: RedCart Kategoria: Dropshipping
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Dropshipping