Strona główna Blog Marketing i promocja

Ranking Sklepów Internetowych Opineo 2015

Autor: RedCart Kategoria: Marketing i promocja

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym Rankingiem Sklepów Internetowych 2015 od Opineo. Wzięci pod uwagę zostali najwięksi gracze, średniej wielkości sklepy, a także "młode wilki" z najpopularniejszych branż.

Już po raz siódmy w historii serwis Opineo ogłosił roczny ranking najlepiej ocenianych sklepów internetowych. Wyróżnionych zostało 250 e-sklepów w 17 kategoriach. Dla kogo siódemka okazała się szczęśliwa, a kto stracił pozycję lidera — o tym, jak zwykle, zadecydowali konsumenci. Wystawiając sklepowi opinię, oceniali szybkość realizacji zamówienia, poziom obsługi oraz jakość zapakowania przesyłki.

Sukces w rankingu to ukoronowanie całorocznych wysiłków włożonych w obsługę klienta i pracę nad jakością oferowanych usług. Jednak dla sklepów internetowych, które gromadzą konsumenckie opinie potransakcyjne i aktywnie słuchają swoich klientów, obecność w zestawieniu nie jest zaskoczeniem, tylko potwierdzeniem ich dobrych praktyk. Sporej grupie sklepów udało się obronić wysoką pozycję z poprzednich edycji rankingu, ale są też wielcy przegrani, którzy w wyniku niedostatecznej oceny konsumenckiej nie zakwalifikowali się do finału.

Przy okazji gratulujemy sklepowi Ekskluzywna.pl za wysoką pozycję w ogólnym rankingu w kategorii Odzież i obuwie :)

Najlepsi w swojej klasie

O miejscu sklepu internetowego w rankingu zadecydowały łączne oceny konsumenckie za 2014 rok oraz liczba opinii. Wyłonionych zostało 250 najlepiej ocenianych e-sklepów w 17 kategoriach. Oto liderzy poszczególnych kategorii:

Mega-sklepy — Morele.net,
Sklepy średniej wielkości — North.pl,
Młode wilki — Omegasoft.pl,
Dla dzieci — Smyk.com,
Zdrowie i uroda — Iperfumy.pl,
Zegarki i biżuteria — Korallo.pl,
Sport — Hurtowniasportowa.net,
Odzież i obuwie — Sklep.Wittchen.com,
Motoryzacja — Oponeo.pl,
Artykuły medyczne — Aptekagemini.pl,
Ogród i narzędzia — Rolmarket.pl,
Dom i wnętrze — Garneczki.pl,
Artykuły zoologiczne — Krakvet.pl,
Militaria i survival — GunFire.pl,
Gry, gadżety, prezenty — Keye.pl,
Książki i edukacja — Czytam.pl,
Żywność — Chocolissimo.pl.

I tak: Morele.net, North.pl, Smyk.com, Iperfumy.pl, Korallo.pl, Oponeo.pl, GunFire.pl i Chocolissimo.pl sięgnęły po zwycięstwo kolejny rok z rzędu. Sklep.wittchen.com, Hurtowniasportowa.net czy Aptekagemini.pl obroniły swoje pozycje z ubiegłorocznych rankingów branżowych. Dla pozostałych sukces w obecnym rankingu to zasłużony awans lub udany debiut.Pobierz TUTAJ bezpłatny pełny Ranking Sklepów Internetowych 2015 od Opineo

Ranking Sklepów Internetowych 2015 Opineo

Autor: RedCart Kategoria: Marketing i promocja
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Marketing i promocja