Strona główna Blog Marketing i promocja

Skąd brać darmowe zdjęcia na bloga sklepu internetowego?

Autor: RedCart Kategoria: Marketing i promocja

Przedstawiamy 8 najlepszych portali, skąd można pobierać darmowe zdjęcia na bloga. Będzie to szczególnie przydatne dla właścicieli, którzy aktywnie wykorzystują bloga i strefę social media w obrębie sklepu internetowego!

Zdjęcia na blogu są niezbędne, aby przyciągnąć uwagę czytających i uatrakcyjnić wygląd strony. Jak wiadomo, czasem jeden obrazek może powiedzieć więcej, niż 1000 słów. Skąd jednak czerpać darmowe zdjęcia o różnorodnej tematyce? Przedstawiamy 8 najlepszych portali, z których można pobierać darmowe zdjęcia na bloga.

Zdjęcie - niezbędne w każdym wpisie

Czym wzbogacić ciekawe wpisy na blogu i stronie internetowej, czy w newsletterze? Blog, oprócz swojej czysto informacyjnej funkcji, ma za zadanie przyciągnąć jak najwięcej czytelników. Poza wartościowymi tekstami, wpis musisz więc uatrakcyjnić pięknym zdjęciem. To on przyciągnie wzrok jako pierwszy, a nie tytuł poradnika czy dane z raportu. 

Zastanawiasz się jednak, skąd masz brać zdjęcia, aby nie łamać praw autorskich? Rozwiązaniem dla Ciebie będą strony, które oferują zdjęcia w wysokiej jakości i całkowicie za darmo!

Skąd zatem brać darmowe zdjęcia na bloga?

Mamy kilka serwisów, dzięki którym możesz upiększyć swojego bloga zdjęciami, bez żadnych konsekwencji prawnych! Wybraliśmy najciekawsze, które urozmaicą wygląd Twojego bloga, strony czy reklamy sklepu internetowego.

Unsplash.com

Unsplash to obecnie jedna z najciekawszych stron z darmowymi zdjęciami. Zyskuje wciąż na popularności dzięki zdjęciom w wysokiej jakości, często wykonanym artystycznie. Atrakcyjna jest także ogromna różnorodność tematyczna.

Strona ma ciekawą formę bloga, a zdjęcia można przeglądać jedno za drugim. Po kliknięciu na jedno, pod spodem pojawiają się analogiczne propozycje, które jeszcze bardziej ułatwiają wyszukanie idealnej grafiki.

Gratisography.com

Gratisography Jest to nowoczesny, kolorowy portal, który oferuje unikalne, darmowe zdjęcia. Dzięki wysokiej rozdzielczości zdjęć można wykorzystać je do komercyjnych i prywatnych celów. Wystarczy kliknąć na zdjęcie, by pobrać je w pełnej rozdzielczości.

Zaletą tego portalu jest duża ilość nietypowych, czasem zabawnych zdjęć. Idealne miejsce dla każdego, kto prowadzi niekonwencjonalny biznes.

Picjumbo.com

Picjumbo posiada wyjątkowe zdjęcia, które można pobrać bez rejestracji. Wystarczy kliknąć “Download”, aby wybrane znalazło się na dysku komputera, co jest niewątpliwą zaletą. Kolejna, to wiele różnorodnych kategorii, które pozwolą na odnalezienie zdjęć idealnie dostosowanych do tematyki bloga czy wpisu w mediach społecznościowych.

Ciekawą możliwością jest także powiadomienia na maila, gdy pojawią się nowe fotografie.

Pixabay.com

Pixabay to jeden z najbardziej znanych portali zdjęć stockowych, które można pobrać i wykorzystać za darmo na swojej stronie internetowej. Oferuje ponad 1,7 miliona gotowych fotografii i nagrań wideo, które można wykorzystać zarówno do celów prywatnych, jak i komercyjnych. Wszystkie przygotowane są w wysokiej rozdzielczości i jakości przez utalentowanych członków portalu.

Freeimages.com

Portal, na którym znajdziemy ponad 300 tysięcy darmowych, gotowych do wykorzystania zdjęć. Wymagane jest tutaj założenie konta w celu pobierania zdjęć. Atutem strony jest zaawansowana wyszukiwarka, wysoka jakość zdjęć i możliwość wybrania języka polskiego w menu. 

MorgueFile.com

MorgueFile to zbiór ponad 400 tysięcy darmowych zdjęć, które można wykorzystać komercyjnie i prywatnie. Ciekawa opcja to możliwość wysłania “questu” (wyzwania), w którym prosi się o odpowiednią fotografię. Każdego dnia pojawia się nowy “quest”, a zdjęcia z niego są dostępne dla użytkowników. Pozwala to na znalezienie bardziej unikatowych i tematycznych zdjęć.

Deathtothestockphoto.com

Deathtothestock to serwis, który oferuje swoje zdjęcia tylko zarejestrowanym członkom. Cena rejestracji zaczyna się obecnie od 12 dolarów / miesiąc. Po rejestracji, otrzymasz dostęp do wszystkich zasobów, z nieograniczoną możliwością ich pobierania i wykorzystania. Zdjęcia aktualizowane są raz w miesiącu, a nowe propozycje trafiają do Twoje biblioteki zgodnie z Twoimi preferencjami.

Stockvault.net

Stockvoault oferuje nie tylko zdjęcia dla swoich użytkowników, dlatego, jeśli poszukujesz innego rodzaju grafiki, być może znajdziesz ją właśnie tutaj. Grafika wektorowa czy unikatowa tekstura - niezależnie od tego, do czego chcesz je wykorzystać, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego. Nie wymaga rejestracji, choć posiada także wersję Premium.

Twój biznes pełen zdjęć

Na pewno już zauważyłeś, że portali posiadających ciekawe zdjęcia i grafiki nie brakuje. Wystarczy wybrać jeden lub kilka ulubionych, a Twój blog, newsletter czy media społecznościowe zaraz nabiorą nowego życia. Dzięki temu na pewno zyskasz więcej zainteresowania ze strony Klientów.

Stwórz bloga w swoim sklepie internetowym z RedCart

Blog dostępny jest w zakładce WYGLĄD SKLEPU - BLOG. Więcej na temat jak założyć i prowadzić bloga znajdziesz TUTAJ.

Jeśli już wykorzystujesz darmowe zdjęcia na swojej stronie i znasz jakiś ciekawy portal, chętnie dowiemy się, z czego korzystasz!
Wykorzystaj wiedzę w praktyce - załóż sklep!

Autor: RedCart Kategoria: Marketing i promocja
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Marketing i promocja