Strona główna Blog Marketing i promocja

Skąd brać darmowe zdjęcia na bloga sklepu internetowego?

Autor: RedCart Kategoria: Marketing i promocja

Przedstawiamy 8 najlepszych portali, skąd można pobierać darmowe zdjęcia na bloga. Będzie to szczególnie przydatne dla właścicieli, którzy aktywnie wykorzystują bloga i strefę social media w obrębie sklepu internetowego!

Zapisz się na bezpłatne
lekcje o e-commerce.

Zdobywaj wiedzę i inspirację potrzebne do budowania
dochodowego sklepu internetowego.

Podając e-mail akceptujesz politykę prywatności

Czym wzbogacić ciekawe wpisy na blogu i stronie internetowej, czy w newsletterze? Blog oprócz swojej czysto informacyjnej funkcji ma za zadanie przyciągnąć jak najwięcej czytelników. Poza wartościowymi tekstami, warto, by wpis urozmaicić pięknym zdjęciem. Jednak skąd brać zdjęcia, by nie łamać praw autorskich? Rozwiązaniem stają się strony, które oferują zdjęcia w wysokiej jakości całkowicie za darmo.

Wszyscy wiedzą, że dzięki wyszukiwarce łatwo znaleźć wyjątkowe zdjęcia. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z łamania praw autorskich za wykorzystywanie zdjęć bez zgody właściciela. Usunięcie plików ze strony nie pomoże, kiedy skontakują się z nami prawnicy autora, bądź wezwanie do zapłaty za wykorzystane zdjęcie.  

Chcesz dowiedzieć się jak założyć bloga w sklepie internetowym, a także co na nim pisać? Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.

Dlaczego darmowe zdjęcia na bloga są ważne?

Internauci poszukują przydatnych tekstów, poradników, raportów. Ale jeszcze częściej ich wzrok przykuwają zdjęcia. Wyszukuje się wiadomości również za pomocą obrazków i klika w te najciekawsze. Tak wygląda schematyczne działanie osób poszukujących informacji w Internecie. Dlatego, żeby przykuć wzrok osób będących na Twoim blogu skorzystaj z wyjątkowych i darmowych zdjęć.


Skąd brać darmowe zdjęcia na bloga? 

Mamy kilka serwisów, dzięki którym możesz upiększyć swojego bloga zdjęciami, bez żadnych konsekwencji prawnych! Wybraliśmy najciekawsze, które urozmaicą wygląd Twojego bloga, strony czy reklamy sklepu internetowego!


Unsplash.com

Unsplash
To obecnie jedna z najciekawszych stron z darmowymi zdjęciami. Zyskuje wciąż na popularności dzięki zdjęciom w wysokiej jakości. Często artystyczne, o różnorodnej tematyce. Strona ma formę bloga, a zdjęcia można przeglądać jedno za drugim. Wśród autorów zdjęć często można spotkać polskie nazwiska :)

Gratisography.com
Gratisography
Nowoczesny, kolorowy portal, który oferuje unikalne, darmowe zdjęcia. Dzięki wysokiej rozdzielczości zdjęć można wykorzystać je do komercyjnych i prywatnych celów. Wystarczy kliknąć na zdjęcie, by pobrać je w pełnej rozdzielczości.


Picjumbo.com

Picjumbo
Wyjątkowe zdjęcia, które łatwo znaleźć dzięki kategoriom na lewej części strony. W prawej części strony możemy znaleźć zdjęcie poprzez prostą wyszukiwarkę, a także otrzymywać powiadomienia na maila, gdy pojawią się nowe fotografie. Można tutaj między innymi znaleźć zdjęcia z takich kategorii jak moda, abstrakcje, jedzenie, technologie czy zwierzęta. Nie trzeba zakładać konta a zdjęcia pobierają się po kliknięciu przycisku "Download".

Pixabay.com

Pixabay
Strona oferuje ponad 150 tysięcy gotowych fotografii, które gotowe można wykorzystać zarówno do celów prywatnych, jak i komercyjnych.


Freeimages.com


Free Images (dawniej sxc.hu)
Znajdziemy tam ponad 400 tysięcy darmowych, gotowych do wykorzystania zdjęć. Na znalezienie idealnego zdjęcia będzie trzeba poświęcić trochę czasu, a także założyć konto. Skorzystać jednak można z zaawansowanej wyszukiwarki, a także kategorii. 

MorgueFile.com

MorgueFile
Obfity zbiór ponad 315 tysięcy darmowych zdjęć, które można wykorzystać komercyjnie i prywatnie. Znalezienie jednak fotografii odpowiadającej naszym wymaganiom może zająć trochę czasu.

Deathtothestockphoto.com


Death to the stock photo
Serwis promonuje kompletnie inną formę niż dotychczasowe. Dlaczego? Zdjęcia dostajesz w formie newslettera, zapisując się w formularzu. Co miesiąc otrzymujesz paczkę zdjęć, które możesz wykorzystać w każdym celu. Istnieje jednak ryzyko, że w paczce nie będzie zdjęć, których akutalnie potrzebujesz. Warto jednak zatrzymać zdjęcia - być może kiedyś będą idealne pasowały do wpisu na naszym blogu, lub jako urozmaicenie strony.


Stockvault.net

Stockvolaut
Być może znajdziesz tutaj swoje idealne zdjęcie, spośród 40 tysięcy zdjęć spośród szerokiej gamy kategorii. Należy jednak ostrożnie balansować pomiędzy darmowymi a płatnymi zdjęciami z ShutterStock. Na stronie nie trzeba zakładać konta by pobrać zdjęcie, które nam się spodobało.Wykorzystaj wiedzę w praktyce - załóż sklep!

Przetestuj sklep internetowy RedCart

14 dni za darmo, w każdej chwili możesz zrezygnować.

Podając e-mail akceptujesz regulamin i politykę prywatności
Autor: RedCart Kategoria: Marketing i promocja
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Marketing i promocja