Strona główna Blog Rynek e-commerce

Sklep internetowy sposobem na kryzys finansowy

Autor: RedCart Kategoria: Rynek e-commerce

Praca na etacie oraz pracowanie “dla kogoś” z pewnością nie są często najkorzystniejszym rozwiązaniem. Wiele osób traktuje również prace na etacie jak obowiązek i nie może się rozwijać.

Idealnym rozwiązaniem na zmienienie swojej sytuacji zawodowej jest własny sklep internetowy. 

Zacznij sprzedawać w internecie

Własny biznes, szczególnie w sieci nie jest niezwykle wymagający i może zmienić całe nasze życie zawodowe oraz prywatne, a przede wszystkim może zażegnać nasz kryzys finansowy. Sklep internetowy to jeden z ciekawych pomysłów na własny biznes. Jest on również korzystny z kilku powodów. Pierwszym z nich jest możliwość płynnego przechodzenia z zatrudnienia etatowego, bądź godzenie ze sobą etatu i prowadzenia sklepu.

Zakładanie biznesu stacjonarnego przeważnie nie daje takiej możliwości. Jest to bezpieczne rozwiązanie, gdyż pozwala stopniowo zwiększać zaangażowanie przy jednoczesnej pracy na etacie. 

l

Jak zacząć?

Samo założenie sklepu internetowego nie jest trudne ani kosztowne. Obecnie istnieje wiele możliwości otwarcia własnego sklepu internetowego i nie musimy posiadać np. wiedzy z dziedziny IT, aby to zrobić (Jak zrobić stronę internetową). Rozpoczynając taki typ biznesu, nie musimy posiadać też dużych sum pieniędzy.

W najbardziej ekonomicznej wersji korzystając z darmowych rozwiązań i dropshippingu nie musimy posiadać żadnego wkładu, co jest praktycznie niemożliwe przy otwieraniu biznesu stacjonarnego.

Elastyczny czas pracy

Kolejną zaletą prowadzenia własnego sklepu internetowego jest komfort. Własny biznes możemy prowadzić z dowolnego miejsca. Nie musimy posiadać lokalu usługowego, ani magazynu czy działu wysyłki, jedynie siedzibę, którą może w pierwszych miesiącach działalności być nasz dom. Pracując w taki sposób, samodzielnie decydujemy, ile czasu poświęcamy na prowadzenie biznesu. Kontaktujemy się z hurtownią w dogodnym dla nas terminie lub po prostu po pracy korespondujemy z hurtownią mailowo.

Oszczędzamy czas i możemy dzięki temu postawić na czas dla rodziny.

Możemy też pracować według własnego pomysłu oraz zrealizować swój plan rozwoju marki. Dzięki temu praca będzie niezwykle przyjemna, a my będziemy mogli pracować w dogodny dla nas sposób. Pracując na własny rachunek, jesteśmy dużo bardziej zmotywowani oraz jesteśmy usatysfakcjonowani z odnoszenia sukcesów, co daje nam większe zadowolenie z kariery zawodowej.

Udowodniono, że większość osób pracujących na własny rachunek, odczuwa większą satysfakcję z pracy, niż osoby pracujące tylko na etacie.

Dropshipping

Zatem jeśli nie chcesz jeszcze rezygnować z etatu, ale chcesz rozpocząć swój biznes, postaw na dropshipping - gotowy sklep internetowy z towarem. Integracja z hurtownią umożliwia automatyczne pobieranie informacji o asortymencie. W ciągu chwil pojawiają się parametry produktów, ich opisy oraz zdjęcia, a także ceny i stany magazynowe. Przygotowany w ten sposób sklep jest gotowy do sprzedaży, jednak musisz mieć świadomość, że duplikacja contentu będzie niekorzystnie wpływała nie tylko na pozycjonowanie sklepu, ale przede wszystkim wrażenie wywierane na klientach.

Profesjonalne przedstawienie produktów w sklepie warto rozpocząć od: stworzenia autorskich opisów produktów, w których uwzględnisz nie tylko frazy kluczowe, ale przede wszystkim sposób zastosowania artykułów, rozwiniesz skróty zastosowanych technologii i uwzględnisz język korzyści. Informacje o produktach uzupełniaj stopniowo, rozpoczynając od tych z największym potencjałem sprzedażowym. Natomiast najważniejszy jest wybór kontrahenta. Współpraca z dobrą hurtownią dropshippingową odgrywa ogromne znaczenie dla opłacalności prowadzenia sklepu bez magazynu.

Co zyskujesz?

Wybierając dropshipping, czyli model logistyczny, w którym właściciele nie muszą przejmować się wysyłką towarów, można wiele zyskać. Przede wszystkim czas, bo wszelkie obowiązki związane z kompletowaniem zamówienia oraz obsługą wysyłki należą do hurtowni.

Do ciebie należy tylko obsługa zamówień, które również przez ciebie muszą zostać udostępnione dostawcy, hurtowni. Rola właściciela sklepu internetowego sprowadza się więc do pośredniczenia między klientem, który składa zamówienie, a dostawcą, który je realizuje. Możesz mieć pewność, że pracę na etacie oraz prowadzenie sklepu da się pogodzić, a Twoje zarobki i zadowolenie już w krótkim czasie zdecydowanie się polepszą.

Chciałbyś spróbować sprzedaży internetowej i poznać bliżej dropshipping? Daj nam znać w komentarzu.

Autor: RedCart Kategoria: Rynek e-commerce
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Rynek e-commerce