Strona główna Blog Co nowego w RedCart

Szansa na rozpoczęcie własnego biznesu internetowego - kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Autor: RedCart Kategoria: Co nowego w RedCart

Jeśli uważasz, że założenie własnej działalności gospodarczej i sklepu internetowego jest Twoim sposobem na życie - skorzystaj z dofinansowań na lata 2014-2010 i stwórz własny e-biznes!

Sklep internetowy znajduje się na liście pomysłów na biznes, które mogą liczyć na dotację z Unii Europejskiej. Fundusze przeznaczone na ten cel pozwalają na stworzenie takiego biznesu internetowego, który będzie zarazem funkcjonalny, nowoczesny, a także przyjazny Klientom. Już niebawem rusza nabór otrzymywania wniosków o dofinansowanie na lata 2014-2020, który daje możliwość rozpoczęcia własnego biznesu. Wnioski o dopłaty można składać od 2 stycznia 2014. 

Dla wszystkich, którzy są zainteresowani założeniem własnej firmy, instytucje oferuja nawet 40 tysięcy zł. unijnej dotacji. Jeśli Twoja działalność będzie trwała minimum przez rok, istnieje duże prawdopodobieństwo, że kwoty tej nie będzie trzeba zwracać. 
Takie programy jak chociażby Program Operacyjny Kapitał Ludzki daje szansę zarówno bezrobotnym jak i obecnie zatrudnionym.

O dofinansowanie z takiego programu może ubiegać się każda osoba fizyczna, która planuje założyć firmę - w tym przypadku celem będzie stworzenie sklepu internetowego. Z szansy tej jednak nie będą mogły skorzystać osoby, które wcześniej już rejestrowały  wcześniej działalność, zanim będą ubiegać się o dotację.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie na stworzenie sklepu internetowego na platformie RedCart?

Według założeń i oficjalnych doniesień Ministerstwa Rozwoju Regionalnego - podstawowymi grupami, które mogą się ubiegać  to między innymi:

- osoby do 25. roku życia,
- kobiety powracające na rynek pracy,
- osoby bezrobotne i długotrwale bezrobotne,
- osoby powyżej 50. roku życia, 
- osoby niepełnosprawne,
- mieszkańcy wsi bądź miast do 25 tysięcy mieszkańców.

Każda osoba z powyżej wymienionych grup, która chciałaby założyć własny sklep interentowy, powinna udać się na początek do odpowiedniej instutucji w swoim regionie. W tym przypadku może być to Wojewódzki Urząd Pracy, bądź też Urząd Marszałkowski - tam można się udać w celu uzyskania wszelkich szczegółów i  dodatkowych informacji. Oprócz tych instytucji możemy również zgłosić swój pomysł na biznes w inkubatorach przedsiębiorczości, instytucjach szkoleniowych, organizacjach pozarządowych lub regionalnych punktach informacyjnych, które w drodze konkursu mogą złożyć wniosek o dofinansowanie do Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Po wypełnieniu odpowiedniego wniosku - którego szczegóły omówimy w kolejnym wpisie - można rozpocząć bieg po dofinansowanie. Konkurs, w którym będziemy brali udział będzie rozpatrywany przez specjalną komisję. Na co szczególnie zwróci uwagę?

- na pomysł naszego biznesu, wraz z jego uzasadnieniem,
- na otoczenie gospodarcze naszej przyszłej firmy, np. na konkurencję w branży,
- na wykonalność, czyli czy nasze działania zapewnią płynność finasową firmie po upływie 12 miesięcy,
- na operacyjność (przejrzystość i zrozumiałość założeń),
- na kompletność (całościowy opis działania przedsiębiorstwa),
- na racjonalność,
- na spodziewane koszty i osiągalne zyski,
- na szanse, które pozwolą przetrwać firmie na rynku.

Po pomyślnej weryfikacji naszego wniosku, możemy rozpocząć poszukiwania platformy oferującej oprogramowanie dla sklepu internetowego. Należy pamiętać, że jeśli nasz sklep internetowy nie utrzyma się rok na rynku - 40 tysięcy złotych dofinansowania będzie trzeba oddać. 

Oprócz zastrzyku finansowego na start, rozpoczynający przedsiębiorcy mogą liczyć także na dodatkową, roczną pomoc. Tak zwane wsparcie pomostowe będzie wynosić nie więcej niż obecnie wynoszące minimalne wynagrodzenie. Stała kwota, przyznawana jest co miesiąc, po podpisaniu umowy. Dzięki temu, oprócz 40 tysięcy dotacji możemy uzyskać dodatkowe, stałe środki na rozwój naszego sklepu internetowego - na przykład opłaty za dzierżawę oprogramowania, wykupienie grafiki czy certyfikatu SSL. Środki te pozwolą przetrwać w branży nowopowstałym e-sklepom. Terminy wypłat różnią się w zależności od projektów - możliwe jest również przekazywanie środków w transzach. Przeważnie jednak termin nie przekracza 2 miesięcy.

Dodatkowo, przewidywane sa równiez szkolenia dla nowycyh przedsiębiorców, które będą edukować z zakresu prowadzenia działalności, np. w zakresie podatków, ubezpieczenia, prawa pracy, obowiązków BHP, prawa handlowego, marketingu.

Program na lata 2014-2020 działa w obszarach
Na poziomie krajowym z polityki spójności w latach 2014-2020 realizowanych będzie 5 tematycznych programów operacyjnych:

- Infrastruktura i Środowisko 2014-2020,
- Wiedza Edukacja Rozwój,
- Inteligentny Rozwój,
- Polska Cyfrowa ,
- Program dla Polski Wschodniej,
- Pomoc Techniczna.

Jeśli chcesz stworzyć funkcjonalny sklep internetowy, nie zwlekaj - dzięki doświadczeniu w realizacjach projektów unijnych, pomożemy stworzyć Ci funkcjonalny sklep internetowy!
Na platformie RedCart niejednokrotnie tworzyliśmy sklepy internetowe zgodne z wszelkimi wytycznymi uwzględnionymi w biznesplanie, bądź w kosztorysach na wniosku o dofinansowanie.

Należy pamiętać, że założenie sklepu wiąże się nie tylko z wybraniem oprogramowania, ale również z wykupieniem domeny, opłaceniu abonamentu sklepu, zamówienia indywidualnej szaty graficznej, zintegrowaniu wsklepu z hurtownią, storzeniu logotypu, zaprojektowaniu skepu dostosowanego pod urządzenia mobilne, a także zamówienia szablonu newslettera lub aukcji Allegro. To jedynie część możliwości, które czekają na każdego właściciela sklepu internetowego. 

Dla firm, które istnieją już na rynku, a chciałyby ubiegać się o dofinansowanie - wszelkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie Funduszy Europejskich.

Wszelkie nowe informacje na temat Funduszy Europejskich na lata 2014-2020 znajdują sie na oficjalnym portalu.


Otwórz sklep internetowy dzięki dofinansowaniom
Wykorzystaj wiedzę w praktyce - załóż sklep!
Autor: RedCart Kategoria: Co nowego w RedCart
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Co nowego w RedCart