Strona główna Blog Co nowego w RedCart

Aktualizacje RedCart: czerwiec

Autor: RedCart Kategoria: Co nowego w RedCart

Bądź na bieżąco i nie przegap żadnej aktualizacji oprogramowania RedCart. Sprawdź listę nowych funkcjonalności oraz integracji z systemami zewnętrznymi, które pojawiły się w sklepach internetowych w miesiącu czerwcu 2016.

redcart aktualizacje

Aktualizacje oprogramowania RedCart: czerwiec

Udostępnienie maski w wersji v4, nowy moduł kolekcje, integracja z kurierem InPost, nowe hurtownie zintegrowane z RedCart, nowe reguły rabatowe.... Miesiąc czerwiec był z pewnością bogaty pod względem nowych funkcjonalności, udoskonalania narzędzi oraz integracji z systemami zewnętrznymi, toteż zachęcamy serdecznie do zapoznania się z tradycyjnym już, comiesięcznym podsumowaniem aktualizacji oprogramowania RedCart!

1. Udostępnienie szablonu w wersji v4 dla klientów RedCart

Pod koniec czerwca, a dokładnie 1 lipca udostępniliśmy w ramach bezpłatnych szablonów dostępnych dla klientów RedCart, szablon graficzny w generacji v4. Jest to najnowsza aktualizacja naszych masek graficznych, jednak do tej pory na jej bazie wykonywane były jedynie indywidualne kreacje dla sklepów. Projektując maskę w generacji v4 mieliśmy na względzie przede wszystkim potrzeby dynamicznie zmieniającego się rynku oraz narzędzia mające na celu maksymalizację konwersji, dlatego do ich najważniejszych właściwości należy m.in. :

  • Dostosowanie do najnowszych wytycznych Googla, gwarantujące m.in. lepszy wynik w Google PageSpeed Insights, szybsze wczytywanie strony i wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania Google,
  • Udoskonalenie pod kątem użyteczności w sklepie oraz nowe, nowoczesne narzędzia i funkcjonalności mające na celu zwiększenie konwersji.

Poznaj wszystkie możliwości maski w standardzie v4

Aby aktywować w swoim sklepie szablon w masce v4, należy:

  • Przejść do zakładki wygląd sklepu – szablony,
  • Na liście szablony klasyczne przełączyć na szablony v4.

PAMIĘTAJ:

Szablon v4 dostępny jest także w wersji developerskiej, możliwa jest edycja CSS.

WAŻNE:

Edycja CSS odbywa się z poziomu zakładki Wygląd sklepu > Szablony > Konfiguracja grafiki i logo. W tym miejscu można wprowadzić własne wpisy w języku CSS. Wpisy te nadpisują domyślne style zastosowane w ustawionej szacie graficznej. Przykładowo aby zmienić kolor czerwonego przycisku kategorie widniejącego w menu na niebieski należy wkleić do tego edytora wpis. .categories-button > a {background-color: #3412c9  ;} Aby wyszukiwać bazowe wpisy CSS które można nadpisać należy też zapoznać się z narzędziami dla web-developerów które udostępniają przeglądarki pod klawiszem F12. Przed rozpoczęciem edycji należy usunąć ten wpis, a następnie zastąpić go własnym arkuszem styli.

2. Narzędzia sprzedaży i maksymalizacji konwersji.

NOWOŚĆ:

Moduł kolekcje: twórz podstrony z wybranymi produktami i wykorzystuj je w specjalnych akcjach sprzedażowych.

Niedawno informowaliśmy także o uruchomieniu nowego narzędzia, jakim jest moduł Kolekcje, dostępny w zakładce produkty i kategorie. Pozwala on na tworzenie w sklepie podstron zawierającym wyselekcjonowane produkty – np. produkty w określonej cenie, asortyment konkretnego producenta lub wybranej kategorii.

Link do podstrony zawierającej tylko starannie wybrany asortyment (np. nowości lub artykuły sezonowe) wykorzystać można w dowolny sposób w specjalnej akcji sprzedażowej: podpiąć do banera, użyć w kampanii Google AdWords, kampanii na Facebooku, wysłać w newsletterze.

Zobacz wszystkie możliwości modułu kolekcje.

NOWOŚĆ:

Reguły rabatowe: darmowy produkt przy określonym zamówieniu w sklepie.

Nowa funkcjonalność dostępna w maskach graficznych v4, polega na możliwości automatycznego przydzielenia klientom bonusu w postaci darmowego produktu, przy spełnieniu określonych warunków: zakupie określonego asortymentu lub koszyka powyżej pewnej wysokości.

Zachęcamy do korzystania z nowej reguły rabatowej dostępnej w maskach graficznych v4, a także z całej, bogatej gamy automatycznych reguł rabatowych dostępnych w sklepie RedCart.

Automatyczne reguły rabatowe w sklepach RedCart.

NOWOŚĆ:

Wyskakujące okienko pop-up.

Zachęcamy do korzystania z wszystkich zaawansowanych funkcji w ustawieniach wyskakującego okienka pop-up, dostępnego dla sklepów posiadających indywidualną szatę graficzną. To doskonałe narzędzie budowania bazy subskrybentów, informowania o specjalnych akcjach sprzedażowych, przypominania o promocji.

Wszystkie możliwości wyskakującego okienka pop-up.

3. Integracja z Kurierem InPost, promocja na przesyłki od GlobKurier.

Informujemy także o zakończeniu prac nad wdrożeniem automatycznej integracji z nowym dostawcą usług kurierskim, Kurierem InPost – integracji umożliwiającej automatyczne nadawanie paczek oraz generowanie etykiet.

Integracja z Kurierem InPost

oraz o specjalnej promocji dla klientów RedCart przygotowanej przez brokera kurierskiego, firmę GlobKuirier, także dostępną w naszych sklepach na zasadzie gotowej, automatycznej integarcji:

Zobacz ofertę specjalną od GlobKurier

4. Nowe hurtownie zintegrowane z RedCart. 

Do gotowych, automatycznych integracji z dostawcami dostępnych na platformie RedCart dołączyły m.in. hurtownie:

  • Hurtowniasportowa.net,
  • Czasnabuty.pl,
  • Dropshippingowa hurtownia Godden.pl,
  • Dropshippingowa hurtownia Soleil: producent odzieży damskiej.

Zapoznaj się z dostawcami zintegrowanymi z RedCart

Autor: RedCart Kategoria: Co nowego w RedCart
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Co nowego w RedCart