Strona główna Blog Marketing i promocja

Broker kurierski - jak nadawać paczki za jego pośrednictwem?

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Marketing i promocja

Broker kurierski to pośrednik pomiędzy firmą kurierską a odbiorcą przesyłki. Usługa ta została stworzona z myślą o klientach biznesowych oraz osobach prywatnych. Warto wiedzieć, w jaki sposób korzystać z usług brokera kurierskiego.

Broker kurierski – jak nadawać paczki?


Chcąc wysłać przesyłkę, należy zarejestrować się na stronie firmy współpracującej z przewoźnikami. Po wykonaniu tej czynności można bezproblemowo korzystać z usług, nie narażając się na dodatkowe koszty związane z prowadzeniem konta.

Opłata naliczana jest jedynie za nadanie konkretnej paczki. Firmy brokerskie współpracujące z kurierami mają zazwyczaj oddzielne cenniki dla osób prywatnych oraz klientów biznesowych. W przypadku firm oferta przygotowywana jest indywidualnie. Jeśli natomiast z usług brokera chce skorzystać klient indywidualny, cena zlecenia uzależniona jest od rodzaju przewoźnika, wielkości paczki, dodatkowych usług itd.


Korzystanie z usług brokera kurierskiego jest bardzo łatwe. Wystarczy zalogować się na swoje konto i zaznaczyć opcję rozpoczynającą proces nadania paczki. W obrębie formularza wymagane jest wskazanie rodzaju przesyłki, jej wymiarów oraz wagi. Kolejny krok stanowi wybór preferowanego przewoźnika.

Firmy brokerskie współpracują z wieloma kurierami – DPD, DHL, Pocztą Polską, FedEx, UPS itd. Nadanie tej samej paczki może wiązać się z różnorodnymi kosztami, gdyż nie zawsze przedsiębiorcy tak samo wyceniają swoje usługi. Po dokonaniu opłaty przesyłkę należy przekazać kurierowi, umawiając się z nim osobiście lub dostarczając paczkę do wskazanego punktu.

Jak skontaktować się z brokerem w przypadku dodatkowych pytań?


Nawiązanie kontaktu z brokerem jest niezwykle proste. Firmy udostępniają bowiem swoje dane na stronie internetowej. Kontakt odbywa się zazwyczaj za pośrednictwem telefonu lub formularza online. W przypadku drugiego rozwiązania warto dokładnie określić temat wiadomości, by została ona przekazana do odpowiedniego konsultanta.

Broker kurierski – jak zapłacić za paczkę?


Firmy brokerskie udostępniają swoim klientom różnorodne modele płatności. Koszt paczki można zatem uregulować szybkim przelewem, e-walletem, BLIK-iem, kartą płatniczą itp.

Czym jest status przesyłki?


Usługodawcy, starając się odpowiedzieć na zapotrzebowanie klientów, regularnie wprowadzają nowe funkcje w obrębie kont użytkowników. Jedną z przydatnych i prostych w obsłudze opcji jest możliwość śledzenia przesyłki. Funkcja ta pozwala monitorować etapy od nadania do dostarczenia paczki. Statusy przesyłek dostarczają informacji dotyczących postępów realizowanej usługi. Każda paczka otrzymuje swój numer identyfikacyjny, dzięki któremu nadawca i odbiorca może sprawdzić lokalizację. Paczka może znajdować się na jednym z kilku etapów:

  • rejestracja,
  • odebrana przez kuriera,
  • przyjęta w oddziale,
  • przekazana do doręczenia,
  • dostarczona.


Broker kurierski to wygodna usługa dla osób prywatnych i przedsiębiorców. Przed skorzystaniem z usług danej firmy warto jednak sprawdzić opinie innych klientów. Można dzięki temu wybrać brokera kurierskiego posiadającego wysokiej jakości usługi i atrakcyjne ceny.

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Marketing i promocja
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Marketing i promocja