[DARMOWY WEBINAR] Jak skutecznie sprzedawać na Allegro? 24.07, 19:00 DOŁĄCZ
Strona główna Blog Sprzedaż na Allegro

Chcesz rozpocząć sprzedaż na Allegro? Skorzystaj z Pakietu Powitalnego i zapewnij sobie pewny start!

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Sprzedaż na Allegro

21 mln klientów – tyle osób odwiedza Allegro każdego dnia. To miejsce, w którym 80% internautów zaczyna swoje e-zakupy, a ponad 60% również je kończy.


Jeśli więc chcesz wejść do świata e-commerce, warto to zrobić właśnie za pośrednictwem tego serwisu. Na początek możesz liczyć na potężny pakiet bonusów i zniżek. Zobacz, dla kogo jest przeznaczony Pakiet Powitalny i czy naprawdę się opłaca.Sprzedaż na Allegro – dlaczego warto?


Allegro to największa w Polsce i jedna z największych na świecie (!) platform e-commerce. Jest marką, której nie trzeba przedstawiać właściwie nikomu. Jej popularność wynika z prostej przyczyny: zarówno kupowanie, jak i sprzedawanie na Allegro jest wygodne oraz opłacalne. Z perspektywy firmy, która chce prowadzić działania e-commerce, lista zalet jest bardzo długa. Wśród nich można wymienić:


• niski próg wejścia na rynek – bez konieczności inwestowania dużej kwoty we własny sklep internetowy,

• możliwość integracji sprzedaży przez Allegro z innymi kanałami – nawet, jeśli prowadzisz oddzielny e-sklep, możesz wykorzystać portal jako dodatkowy kanał dotarcia do klientów, wzmacniając potencjał sprzedażowy,

• brak opłat za prowadzenie konta – także to firmowe jest dostępne za 0 zł, choć możesz też skorzystać z abonamentów zawierających dodatkowe narzędzia wspierające sprzedaż,

• szeroką gamę dodatkowych narzędzi i rozwiązań ułatwiających prowadzenie sprzedaży – np. programy typu Allegro Smart!,

• ogromne wsparcie dla sprzedawców na każdym etapie współpracy – możesz skorzystać z pomocy przy założeniu konta, a także z bezpłatnych szkoleń w ramach Akademii Allegro, aby poszerzać wiedzę z zakresu e-commerce.


Między innymi dlatego na sprzedaż na Allegro decyduje się coraz więcej firm – zarówno tych dystrybuujących tysiące produktów na ogromną skalę, jak i małych przedsiębiorców z niszową ofertą. To bardzo proste – zwłaszcza, że nowe firmy mogą liczyć na bogaty Pakiet Powitalny.Pakiet Powitalny na Allegro – na co możesz liczyć?


Pakiet Powitalny na Allegro to zestaw zniżek i innych bonusów, które przysługują firmom rozpoczynającym sprzedaż na portalu. Benefity:


• są dostępne dla nowych sprzedawców – firm, które po raz pierwszy rozpoczynają działania w ramach konta firmowego,

• przysługują posiadaczom kont firmowych – nie jest możliwe skorzystanie z nich w ramach konta prywatnego,

• są dostępne nawet do 180 dni od uruchomienia konta firmowego – pod warunkiem spełnienia określonych warunków przystąpienia do kolejnych etapów.

Jeśli więc jeszcze nie korzystałeś z konta firmowego na Allegro, teraz jest najlepszy moment, aby rozpocząć sprzedaż na portalu.

Co otrzymują sprzedawcy w ramach Pakietu Powitalnego?


Pakiet Powitalny jest dwuetapowym programem. Każdy z etapów trwa 90 dni. Etap I Pakietu Powitalnego Allegro jest dostępny dla każdej nowej firmy w serwisie – wystarczy, że jej NIP nie jest powiązany z innymi kontami sprzedażowymi. W jego ramach otrzymasz:

• nawet do 100% zniżki na prowizję od sprzedaży oraz 50% na prowizję od sprzedaży oferty wyróżnionej – łączna wysokość rabatu może wynieść do 10 000 zł brutto na każde 30 dni,

• bezpłatny dostęp do Abonamentu Profesjonalnego, czyli zestawu narzędzi wspomagających działania handlowe – obejmuje on m.in. rozszerzone statystyki sprzedaży, wygodne planowanie kampanii Allegro Ads czy możliwość tworzenia serii produktowych. Standardowa cena abonamentu to 199 zł za 30 dni,

• pakiet 100 bezpłatnych Wyróżnień oferty – tak, abyś mógł zwiększyć jej widoczność w serwisie.

Uwaga! Jeżeli ukończysz bezpłatny kurs w Akademii Allegro w ciągu 10 dni od otwarcia konta firmowego, otrzymasz kolejne 100 Wyróżnień!


Dzięki tym bonusom możesz krok po kroku, bez stresu wdrożyć się w zasady działania Allegro i stopniowo budować sprzedaż przy pomocy tego kanału. Etap II Pakietu Powitalnego Allegro to kolejne 90 dni dostępu do atrakcyjnych bonusów. Warunki, które trzeba spełnić, aby je otrzymać, nie są wygórowane. Benefity są aktywowane automatycznie dla sprzedawców, którzy do przedostatniego lub ostatniego dnia I etapu:


• mają 30 aktywnych ofert lub dokonali sprzedaży towarów na kwotę min. 4 000 zł,

• wykorzystali co najmniej 50 bezpłatnych Wyróżnień przyznanych w I etapie lub wyróżnili minimum 30% aktywnych ofert,

• wystawili przynajmniej jedną ofertę z opcją dostawy Smart! lub w co najmniej 20% ofert - oferujesz darmową dostawę.Jeżeli sprostasz tym wymaganiom, automatycznie aktywujesz II etap Pakietu Powitalnego. Obejmuje on:


• 50% zniżki na dodatkową prowizję od sprzedaży Oferty wyróżnionej i 30% rabatu na prowizję od sprzedaży,

• 80% rabatu na Abonament Profesjonalny,

• kolejne 100 darmowych Wyróżnień oferty.

Jak skorzystać z Pakietu Powitalnego Allegro?


Aby skorzystać z Pakietu Powitalnego, po prostu załóż konto firmowe na Allegro – w Centrum Zniżek na portalu pojawi się opcja aktywacji I Etapu Pakietu Powitalnego. Wystarczy go aktywować i korzystać ze zniżek – tak, aby zapewnić sobie dobry start na Allegro. Potrzebujesz pomocy przy rejestracji konta firmowego? Skontaktuj się z obsługą Allegro, która przeprowadzi Cię przez ten (bardzo prosty) proces krok po kroku.


Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Sprzedaż na Allegro
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Sprzedaż na Allegro