Strona główna Blog Co nowego w RedCart

Dotacja na założenie sklepu internetowego

Autor: RedCart Kategoria: Co nowego w RedCart

Otrzymałeś środki na założenie sklepu internetowego? Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia RedCart.pl w realizacji projektów unijnych.

Pomimo tego, że sklep internetowy jest stosunkowo niedrogą inwestycją, dobrze jest pozyskać dodatkowe środki na jego założenie. Przydadzą się do zakupu asortymentu, ale również na odpowiednią reklamę i promocję, dzięki czemu Twój sklep zostanie dostrzeżony przez potencjalnych Klientów. Jak to zrobić i jak je potem wykorzystać?

Jak pozyskać dotację Unijną?

Unia Europejska przeznaczyła cały szereg dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Wśród nich znajdują się między innymi dotacje celujące w wybrane grupy społeczne, takie jak dla ludzi młodych, osób po 50 r.ż., czy dla kobiet, wracających do pracy. Na początek sprawdź więc, czy któraś z tych grup jest odpowiednia dla Ciebie. Wówczas na pewno łatwiej będzie Ci dostać dofinansowanie.

Niezbędne wymagania

Aby uzyskać dotację, musisz spełniać odpowiednie wymagania. Wyszukaj samodzielnie w internecie dostępne dotacje lub zgłoś się do lokalnego Centrum Informacji Europejskiej, zajmującej doradztwem w tym zakresie. Sprawdź dokładnie, jakie mają wymagania. Na tej podstawie będziesz mógł ocenić, co jeszcze musisz zrobić, aby dopasować się do kryteriów, a także, o którą dotację się ubiegać.

Przygotuj profesjonalny biznesplan

Aby otrzymać pomoc finansową - czy to z Unii Europejskiej, czy z banku lub Urzędu Pracy - należy przygotować profesjonalny biznesplan. Powinien on obejmować wszystkie niezbędne aspekty działalności, którą planujesz, realny kosztorys i dokładne plany względem rozwoju. Tylko posiadając biznesplan możesz próbować ubiegać się o dodatkowe fundusze.

Jeśli sam nie potrafisz go przygotować, skontaktuj się ze specjalistą, dzięki czemu zyskasz większą szansę na zdobycie pieniędzy.

Niezbędne formalności

Następnym krokiem jest zgromadzenie wymaganych dokumentów i złożenie wniosku do Twojego lokalnego organu wykonawczego (np. Urzędu Wojewódzkiego). Dopilnuj, aby każdy element był dopięty na ostatni guzik: przedstaw solidny biznesplan, przynieś odpowiednie zaświadczenia i zezwolenia, jeśli są wymagane. Dopilnuj też terminów!

Kiedy już złożysz wniosek, pozostaje Ci czekać na odpowiedź.

Otrzymałeś dotację - co dalej?

Jeśli otrzymałeś już pozytywną decyzję lub wypłacone zostały Ci środki, pora zacząć realizować przedstawiony biznesplan. Zdecydowałeś się na założenie sklepu internetowego, dlatego pragniemy zaproponować Ci nasze wsparcie, będące wynikiem doświadczenia w realizacji projektów unijnych.

Skorzystaj z pomocy RedCart.pl, oferującego jedną z najszybciej rozwijających się platform sklepów internetowych. Szczegółowe informacje uzyskasz, dzwoniąc pod nr 22 22 82 114 lub wysyłając do nas wiadomość poprzez formularz kontaktowy.

Jaki będzie ostateczny efekt uzyskania pomocy unijnej?

Przede wszystkim osiągniesz swój wymarzony cel i zostaniesz właścicielem sklepu internetowego. Co więcej, dzięki naszej pomocy, Twój sklep będzie prężnie się rozwijał, w najlepszy sposób gospodarując zaoferowanym wsparciem. W efekcie staniesz się przedsiębiorcą, którego biznes odniesie sukces.

Masz już jakieś doświadczenia w zakresie dofinansowania na rozpoczęcie biznesu?
Podziel się nimi w komentarzu!

Autor: RedCart Kategoria: Co nowego w RedCart
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Co nowego w RedCart