Strona główna Blog Historie sukcesów

Drewniany handmade opanowuje świat

Autor: RedCart Kategoria: Historie sukcesów

Popularność drewnianego rękodzieła rośnie na świecie z roku na rok, co szczególnie widać w okresie świątecznym. Coraz częściej spotykamy kreatywnych i odważnych ludzi wyrażających swoje pomysły we własnej twórczości

Popularność drewnianego rękodzieła rośnie na świecie z roku na rok, co szczególnie widać w okresie świątecznym. Coraz częściej spotykamy kreatywnych i odważnych ludzi wyrażających swoje pomysły we własnej twórczości. Z podziwem obserwujemy ich rozwój i kibicujemy im. Kolejnego utalentowanego twórcę spotkaliśmy w Wałbrzychu. To właśnie w Małej Stolarni Pomysłów K&K powstają cuda.

 100 % magii w każdym przedmiocie

Kiedy wejdziesz w ten magiczny świat, zatrzymasz się tam na dłużej. Nie pozostaniesz obojętny. Każdy przedmiot jest wyjątkowy, niepowtarzalny, jedyny. Stoliki, półki, szafki, drewniane ozdoby na Święta i nie tylko. Wszystko robione ręcznie z drewna. Przedmioty tworzone z pasji w rodzinnym zaciszu. Mają swoją historię. Pomysły wychodzą z serca i serce jest w każdym przedmiocie. Robione w 100 procentach z miłością, w 100 procentach z drewna, w 100 procentach własnymi rękoma.  Poznajcie drewniane cudeńka z Małej Stolarni Pomysłów K&K i ich twórcę, Pana Klaudiusza. Zapraszamy na wywiad.  

 Przedmioty oryginalne, wyjątkowe, niepowtarzalne

Polacy coraz bardziej doceniają rękodzieło i coraz częściej chcą je mieć w swoich domach. Dlaczego? Rzeczy robione własnoręcznie są oryginalne, unikatowe, wyjątkowe. Doprawiane kreatywnością i pasją twórców. To coś innego niż produkty tworzone na skalę przemysłową, które może mieć każdy i każdy je ma. Błędem jest porównywanie ręcznie wykonywanych przedmiotów z tymi wytwarzanymi przez duże korporacje. Tutaj po prostu nie ma porównania. Poza tym warto wspierać kreatywnych, zdolnych ludzi, a nie tylko duży przemysł.


Panie Klaudiuszu, dlaczego warto sięgnąć po produkty Małej Stolarni Pomysłów K&K?

Bo nie znajdziesz nigdzie takiego samego przedmiotu. Rzeczy z Małej Stolarni są robione w 100 procentach z miłością, w 100 procentach z drewna, w 100 procentach własnymi rękoma. Każdy przedmiot jest wyjątkowy i jedyny. Nikt nie będzie miał drugiej takiej samej rzeczy. Idealne na prezent i wystrój domu. Obok tych przedmiotów nie można przejść obojętnie.Obecnie jest idealny czas na oferowanie produktów tworzonych własnoręcznie. Ludzie chcą się wyróżniać, otaczać pięknymi, unikatowymi przedmiotami. Coraz częściej doceniają też jakość produktów i interesują się ich pochodzeniem. Pomimo dużej konkurencji na rynku, warto wyjść ze swoim pomysłem do ludzi. Oferta, która czymś się wyróżnia, choćby jakąś ideą, przyciągnie swoich klientów. Wystarczy stworzyć coś wyjątkowego i znaleźć w sobie trochę odwagi.

 Dlaczego postawił Pan na własny biznes?

Zawsze ważne było dla mnie, aby robić w życiu to, co się lubi. Móc się realizować w swojej pracy. Wymarzona praca to taka która staje się naszym hobby. Wkładamy w nią swoje serce, czas. Pasję, którą akcentujemy, widać w każdym wykonanym produkcie. Najlepsze w prowadzeniu biznesu jest realizowanie swojej pasji w ramach pracy oraz bycie dla siebie własnym szefem.

 Jaki był Pana impuls do postawienia pierwszego kroku?

Moje projekty podobały się innym. Znajomi i rodzina namówili mnie na własny biznes. To oni dali mi impuls, uwierzyli we mnie.Zaczęło się skromnie, drobne przeróbki domowe, małe akcenty w wystroju domowym.
Czego obawiał się Pan przed podjęciem takiej decyzji?

Zastanawiałem się czy taki biznes będzie opłacalny i czy poradzę sobie z pracą. Gdy otwierałem firmę urodził się nasz synek więc moje życie bardzo się zmieniło. Własny biznes wymaga ode mnie więcej pracy, ale jednocześnie daje też więcej motywacji do działania i więcej satysfakcji.

Czy warto podjąć się takiego biznesu?

Mój biznes jest wyjątkowy i myślę, że warto było się tego podjąć. Duże firmy produkujące meble nie bawią się w produkcję takich drobiazgów. Na rynku brakuje rzemieślników, którzy potrafiliby zrobić takie rzeczy. Dlatego cieszę się, że mogę dostarczać swoim klientom wyjątkowe przedmioty.Przedmiotów tworzonych własnoręcznie, z sercem nie sprzedajemy ani nie kupujemy w ten sam sposób. To tak jakby porównywać masowo produkowany dżem z przetworami babci z owoców z przydomowego ogródka zamkniętymi w kolorowych słoikach z wesołą etykietą. Handmade to prawdziwe uczucia zamykane w przedmiocie. To praca, a w niej staranność, cierpliwość, zaangażowanie. To magia wyobraźni.  Siła naturalności. Wyraz twórcy. Ludzka praca, ludzka historia. Ludzie.


Urządź Święta w dobrym stylu

Styl vintage, rustykalny, styl skandynawski, prowansalski, shabby chic? Ręcznie robione przedmioty są atrakcyjne dla oka i wpasowują się w każde wnętrze. Wyroby z drewna są ponadczasowe i potrafią przetrwać przez lata. Drewno nigdy się nie nudzi. Naturalne kolory i faktury pasują do wielu aranżacji i stylów np. rustykalnego, angielskiego, do nowoczesnej czy też góralskiej chaty. Meble i inne przedmioty tworzone ręcznie odmienią Twój dom. Nadadzą wyjątkowy styl Twojemu wnętrzu, wyrażą Ciebie.Czy Święta z produktami z Małej Stolarni Pomysłów K&K to dobry pomysł?

Nasze kredensy, szafki, półki, drewniane choinki, anioły i bałwany, świeczniki idealnie ozdobią każdy dom i stworzą w nim świąteczną atmosferę. Będą również idealnym pomysłem na świąteczny prezent. Święta z naszymi produktami mogą być niepowtarzalne.

Skąd pomysł na otworzenie sklepu internetowego?

Sklep internetowy umożliwił mi w prosty sposób zaprezentowanie moich produktów online i dotarcie do większej liczby potencjalnych klientów.


Dlaczego było warto otworzyć sklep internetowy?

Sklep internetowy daje nieograniczone możliwości. Zasięg sprzedaży z lokalnego automatycznie wzrasta. Sklep internetowy ułatwia zakupy naszym klientom. Każdy, kto wejdzie na stronę może dokonać zakupu, a zamówione produkty trafią do klienta niezależnie od miejsca zamieszkania.


Jak otworzyć sklep internetowy?

Skorzystaliśmy z gotowego oprogramowania sklepu na platformie RedCart. Oprogramowanie jest przejrzyste i łatwe w obsłudze. Maksymalnie ułatwia prowadzenie sklepu internetowego. Do wyboru RedCart zachęciły mnie polecenia,  dobre opinie, bogata oferta i doświadczenie na rynku. Obsługa mailowa i telefoniczna jest na wysokim poziomie i w razie problemów zawsze można skorzystać z pomocy.

Z miłości do tworzenia

Drewniany handmade w dobrym stylu powstaje z rąk Pana Klaudiusza. Kiedy zaczął robić drewniane drobiazgi dla przyjemności, znajomi powtarzali, aby spróbował na tym zarobić. Tak też zrobił. Pan Klaudiusz pokochał to zajęcie. Cieszy się, że to co, daje mu wiele przyjemności stało się jego sposobem na życie. Mała stolarnię Pomysłów K&K otworzył za namową żony w 2015 roku. Pana Klaudiusza w działalności wspiera żona Kasia (stąd K&K). Oboje mają dobry gust, zmysł plastyczny i wiele pomysłów. W końcu nie bez przyczyny nazwali firmę Małą Stolarnią Pomysłów K&K. Zobaczcie sami ich pomysły: tutaj 

Drewniane cudowności z Małej Stolarni Pomysłów K&K wpasują się w każdy dom. Pokochaj je i podziel się tą miłością z bliskimi.Zainspiruj się

Własny sklep online do sprzedaży, media społecznościowe do promocji. Nigdy nie było prościej, żeby ruszyć, rozwijać się, spełniać. Robić coś z pasji dla ludzi z pasją. Zainspirujesz się?


 

Autor: RedCart Kategoria: Historie sukcesów
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Historie sukcesów