Strona główna Blog Sprzedaż na Allegro

E-sprzedaż to nie tylko Allegro

Autor: RedCart Kategoria: Sprzedaż na Allegro

Większość przedsiębiorców pierwsze kroki w handlu internetowym rozpoczyna od portalu aukcyjnego Allegro. Nie jest to błędem. Jednak co w sytuacji, gdy konto na Allegro zostanie zablokowane?

Zapisz się na bezpłatne
lekcje o e-commerce.

Zdobywaj wiedzę i inspirację potrzebne do budowania
dochodowego sklepu internetowego.

Podając e-mail akceptujesz politykę prywatności

Większość przedsiębiorców pierwsze kroki w handlu internetowym rozpoczyna od portalu aukcyjnego Allegro. Nie jest to błędem, ponieważ na start jest to całkiem korzystne rozwiązanie, które pozwala im usystematyzować swoją pracę, poznać rynek, branże i nabrać doświadczenia. Problem jednak polega na tym, że wielu z nich nie chce zmian, stoi w miejscu i nawet nie myśli o własnym sklepie internetowym. Konsekwencje tego dostrzegają dopiero wtedy, kiedy ich konto na Allegro zostaje zablokowane. I co teraz?

Wybieram Allegro, tak jest łatwiej

Uruchomienie własnego sklepu internetowego kojarzy się wielu początkującym sprzedawcom z dużymi kosztami, formalnościami, trudnymi w obsłudze oprogramowaniami, poszukiwaniem firm kurierskich itd. „Kojarzy” nie oznacza wcale, że tak jest w rzeczywistości. Oczywiście e-sklep nie powstaje i nie prowadzi się sam. Nie musi to jednak wiązać się z dużymi kosztami. Oprogramowanie można wypróbować za darmo przez okres 14 dni, co z pewnością pozwoli nawet niedoświadczonym przedsiębiorcom poznać możliwości, zalety i ewentualne wady takiego rozwiązania. Niektórzy pewnie zapytają: „Ale po co, skoro jest Allegro?”.

Allegro jest dla wszystkich, dla osób sprzedających pojedyncze produkty i dla małych, średnich oraz dużych firm. To miliony produktów i setki podobnych do Twoich. Trzeba walczyć ceną, ofertą, prezentacją i opinią – zostaniesz zauważony albo nie. Coraz częściej również okazuje się, że jest to niestabilny rynek dla e-przedsiębiorców. Zablokowane konta na Allegro są coraz częstszym problemem. Prosta droga może więc zapędzić nas w ślepy zaułek.

Konsekwencje są kosztowne

Co się dzieje w momencie zablokowania konta na Allegro? Automatycznie usuwane są wszystkie trwające oferty, jak również złożone zamówienia na produkty i oferty kupna. Ponadto, po wznowieniu konta jedyną możliwością ponownego wystawienia produktów jest ręczne wprowadzenia do systemu każdego z nich. To jednak nie wszystko! Podczas trwania blokady przedsiębiorca nie może korzystać z zastępczego konta. Nie trudno się domyśleć, że z racji zaistniałej sytuacji jego działalność zostaje zawieszona, nie ma płynności finansowej, brak jest zysków, a straty są nie tylko materialne. Wielu klientów, którzy zamówili produkty na Allegro u takiego sprzedawcy, nie mają możliwości ich otrzymania. Traci on zatem pozytywną opinię, zaufanie i dobre imię…, chyba że dodatkowo prowadzi własny sklep internetowy.


Sprzedaż pod własną marką

Skoro uruchomienie sklepu internetowego, jak już wyjaśniliśmy na początku, wcale nie jest takie trudne i kosztowne, to należy wspomnieć o innych zaletach takiego rozwiązania. Z pewnością nie będzie miała miejsce taka sytuacja, jak w przypadku zablokowanego konta na Allegro. E-sklep pozwala prowadzić działalność niezależną i nieograniczoną regulaminem, jak w przypadku portalu aukcyjnego – sam sobie jesteś szefem i administratorem. Ponadto masz własne miejsce w sieci tylko dla siebie, Twoje produkty nie są „rzucone” pomiędzy tysiącami innych w jednym serwisie. Rozwijasz się, a Twoja marka ma wizytówkę – stronę www, z którą jest kojarzona.


Czy to oznacza, że całkowicie powinno się zrezygnować z Allegro? Wielokanałowa sprzedaż to jeden z najlepszych modeli prowadzenia biznesu w sieci. E-sklep wspierany przez portale aukcyjne stanowi sposób  na to, aby dotrzeć do szerszego grona klientów.

Jak uniknąć upadku internetowego biznesu?

A może by tak postawić na sprzedaż za pomocą kilku kanałów jednocześnie? Internetowi sprzedawcy powinni zastanowić się już dziś nad sprzedażą wielokanałową. Dywersyfikacja źródeł, z których uzyskuje się zamówienia od klientów zapewnia bezpieczeństwo prowadzonego biznesu. Uzależnienie się od tylko jednego kanału sprzedażowego może być bardzo niebezpieczne dla biznesu. Część sprzedawców obawia się odpowiedzialności oraz wysokich kosztów związanych z własnym sklepem internetowym. Inni zaangażowani w prowadzenie strony nie wyobrażają sobie sprzedaży na kilku platformach internetowych jednocześnie. To wszystko jednak można pogodzić.

Korzystaj z bezpiecznych rozwiązań

Na rynku już istnieją rozwiązania, dzięki którym właściciele e-biznesu mogą w prosty i szybki sposób uruchomić integrację swojego sklepu internetowego np z Allegro i wystawiać tam produkty, które posiadają w swojej ofercie. Integracja umożliwia szybkie załadowanie nazwy produktu, jego opisu, zdjęć, ustawienie ceny. Poprzez integrację możliwa jest także systematyczna, obustronna synchronizacja stanów magazynowych, pozwalająca na bieżącą aktualizację informacji o dostępności produktów.  Czego chcieć więcej? Gotowe rozwiązania w tym zakresie oferuje m.in. firma RedCart, która daje możliwość przetestowania powyższych funkcji.


W prowadzenie biznesu wkładamy wiele pracy, mając nadzieję na jego rozwój.  Musimy jednak pamiętać, że ryzyko nie zawsze jest opłacalne, dlatego warto je ograniczać. 

Przetestuj sklep internetowy RedCart

14 dni za darmo, w każdej chwili możesz zrezygnować.

Podając e-mail akceptujesz regulamin i politykę prywatności
Autor: RedCart Kategoria: Sprzedaż na Allegro
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Sprzedaż na Allegro