Strona główna Blog Sprzedaż na Allegro

E-sprzedaż to nie tylko Allegro

Autor: RedCart Kategoria: Sprzedaż na Allegro

Większość przedsiębiorców pierwsze kroki w handlu internetowym rozpoczyna od portalu aukcyjnego Allegro. Nie jest to błędem. Jednak co w sytuacji, gdy konto na Allegro zostanie zablokowane?

Większość przedsiębiorców pierwsze kroki w handlu internetowym rozpoczyna od portalu aukcyjnego Allegro. Nie jest to błędem, jednak co w sytuacji, gdy konto na Allegro zostanie zablokowane, albo po prostu już nie wystarcza? Co zrobić, aby rozwinąć swoją sprzedaż i stać się bardziej rozpoznawalnym przedsiębiorcą z własnym sklepem internetowym?

“Wybieram Allegro, tak jest łatwiej”

Uruchomienie własnego sklepu internetowego kojarzy się wielu początkującym sprzedawcom z samymi problemami: z dużymi kosztami, skomplikowanymi formalnościami, trudnym w obsłudze oprogramowaniami, czy poszukiwaniem firm kurierskich. Dlatego wiele osób rezygnuje z własnego przedsiębiorstwa i korzysta wyłącznie z Allegro, które wydaje się im znacznie łatwiejszym sposobem prowadzenia biznesu.

Na Allegro wystarczy konto, podstawowa znajomość obsługi komputera, wykonanie kilku zdjęć, krótkiego opisu i zaznaczenie preferowanych opcji, by cały proces możliwie zautomatyzować. Prostota obsługi zachęca początkujących sprzedawców i bez wątpienia może być atrakcyjna na start.

Jeśli jednak zacząłeś od Allegro, pewnie już zauważyłeś, że jest to miejsce dla wszystkich: osób prywatnych, sprzedających pojedyncze rzeczy, a także ogromnych firm. Musisz nieustannie walczyć ceną i konkurencją, gdyż podobnych ofert do Twojej są tam setki. Możesz zostać zauważony, albo nie. Co gorsza, jest to niestabilny rynek dla e-przedsiębiorców. Zablokowane konta na Allegro są coraz częstszym problemem, a mała “siła przebicia” wiąże się z małymi obrotami. Może więc pora zmienić Allegro na inny kanał sprzedaży?

Konsekwencje zablokowania konta

Jeśli jeszcze nie zdarzyło Ci się zablokowanie konta, nie wiesz pewnie, z czym się ono wiąże. Zanim Cię to spotka, uprzedzimy Cię, z jakimi konsekwencjami musisz się liczyć.

Przede wszystkim w momencie blokady automatycznie usuwane są wszystkie trwające oferty, jak również złożone zamówienia na produkty i oferty kupna. Ponadto, po wznowieniu konta, jedyną możliwością ponownego wystawienia produktów jest ręczne wprowadzenia do systemu każdego z nich. Podczas trwania blokady nie możesz korzystać także z zastępczego konta.

W efekcie zaistniałej sytuacji Twoja działalność zostaje zawieszona. Z tego powodu nie masz płynności finansowej, brakuje zysków i pojawiają się straty. Występują one nie tylko w sferze materialnej. Wielu klientów stracić może do Ciebie zaufanie, gdyż pomimo zamówienia produktów, nie mogą ich otrzymać. W efekcie będą mieć o Tobie gorszą opinię, a Twoje szanse na sprzedaż kolejnych produktów, nawet po ponownym uruchomieniu konta, spadną.

Sprzedaż pod własną marką

Rozwiązaniem jest posiadanie innego kanału sprzedaży - najlepiej własnego sklepu internetowego. Wbrew panującej opinii i powszechnym obawom, jego uruchomienie nie jest wcale takie trudne i kosztowne. Co więcej, jest to rozwiązanie, które odznacza się szeregiem innych zalet.

Bez blokowania

Przede wszystkim, mając swój sklep, nie będziesz obawiał się blokowania konta. Twoja działalność będzie w pełni niezależna od osób trzecich i nie spotka Cię nigdy niemiłe zaskoczenie w postaci braku dostępu do swojego sklepu, jak mogłoby się to zdarzyć na Allegro. Dzięki temu nie grozi Ci utrata zaufania z powodu “banu”.

Własna marka

Ponadto, zyskujesz własne miejsce w sieci, a Twoje produkty nie znajdują się pomiędzy setkami identycznych czy podobnych, jak dzieje się to w serwisie aukcyjnym. Możesz rozwijać swoją własną markę i budować relacje z Klientami dzięki stronie internetowej, z którą będziesz kojarzony. Staniesz się indywidualnym, zaufanym sklepem, a nie jednym z tysięcy podobnych ników.

Jedyny w swoim rodzaju

W efekcie będziesz mógł zwiększyć swoje obroty i w pełni wyróżnić się na tle innych. Będąc bardziej unikatowym, będziesz jednocześnie bardziej rozpoznawalnym. Budowanie swojego obrazu specjalisty, a także dobra jakość obsługi, niezależna od Allegro czy innego, zewnętrznego serwisu, na pewno zagwarantuje Ci też wierność Klientów.

Jak uniknąć upadku internetowego biznesu?

Czy to oznacza, że całkowicie powinno się zrezygnować z Allegro? Nie do końca. Wielokanałowa sprzedaż to jeden z najlepszych modeli prowadzenia biznesu w sieci. Własny e-sklep, wspierany przez portale aukcyjne, stanowi sposób na to, aby dotrzeć do szerszego grona klientów. Dlatego nie rezygnuj całkowicie z Allegro, ale też nie ograniczaj się jedynie do niego. Dywersyfikacja źródeł, z których uzyskuje się zamówienia od Klientów, zapewnia bezpieczeństwo prowadzonego biznesu. 

Korzystaj z bezpiecznych rozwiązań

Na rynku istnieją rozwiązania, dzięki którym właściciele e-biznesu mogą w prosty i szybki sposób uruchomić integrację swojego sklepu internetowego z Allegro lub innym portalem aukcyjnym. Integracja umożliwia szybkie załadowanie nazwy produktu, jego opisu i zdjęć, a także ustalenie ceny. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa jest także systematyczna, obustronna synchronizacja stanów magazynowych, pozwalająca na bieżącą aktualizację informacji o dostępności produktów.

W ten sposób obsługa wielu kanałów sprzedaży może odbywać się z poziomu jednej platformy. Takie gotowe rozwiązania oferuje m.in. firma RedCart, dlatego zachęcamy do ich wypróbowania. Dzięki temu uzyskasz większą niezależność, własną markę, a jednocześnie wiele możliwości handlu online, na różnych platformach zewnętrznych i za pośrednictwem własnej witryny.

Jesteś zaciekawiony? Masz więcej pytań? Nie wahaj się zadawać ich w komentarzach!

Autor: RedCart Kategoria: Sprzedaż na Allegro
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Sprzedaż na Allegro