Strona główna Blog Co nowego w RedCart

Edycja pliku CSS w szablonach graficznych sklepu

Autor: RedCart Kategoria: Co nowego w RedCart

Prezentujemy wygodny i bezpieczny w użyciu edytor plików CSS, pozwalający na samodzielną zmianę wyglądu sklepu internetowego.

Odtąd możesz samodzielnie zadbać o wygląd Twojego sklepu internetowego. W oprogramowaniu sklepu RedCart znajdziesz darmowy i bezpieczny w użyciu edytor, dzięki któremu praca nad wyglądem sklepu internetowego jest łatwa i przyjemna. Co ważne, korzystanie z edytora szaty graficznej nie wymaga instalowania dodatkowych programów lub aplikacji na komputerze. W przypadku użytkowania narzędzia do edycji szablonu graficznego wymagana jest jedynie znajomość CSS.


Przy projektowaniu edytora arkusza stylów CSS zadbaliśmy o to, aby proces modyfikacji grafiki sklepu internetowego był bezpieczny i nie wpływał na działanie Twojego sklepu. W tym celu przy każdej szacie graficznej pojawił się przycisk WŁĄCZ W TRYBIE DEVELOPERSKIM. Po jego kliknięciu uruchomi się edytor arkusza stylów CSS, dzięki któremu możliwe jest dokonywanie zmian w wyglądzie sklepu internetowego. Wszelkie modyfikacje graficzne widoczne będą tylko dla osoby dokonującej zmiany. Klientom Twojego sklepu internetowego wyświetlany będzie domyślny główny szablon graficzny, a wprowadzane zmiany nie będą widoczne.Aby rozpocząć edycję pliku CSS należy w pierwszej kolejności kliknąć w przycisk ZAPISZ CSS W TRYBIE DEVELOPERSKIM. W tym momencie możemy już dokonywać zmian w pliku CSS. Wprowadzone zmiany należy zapisać ponownie klikając w przycisk ZAPISZ CSS W TRYBIE DEVELOPERSKIM.


W celu bezpiecznego korzystania z edytora istnieje możliwość przywrócenia domyślnego arkusza stylów - przycisk PRZYWRÓC DOMYŚLNY CSS. Dzięki temu w dowolnym momencie możliwy będzie powrót do pierwotnej wersji szablonu graficznego.


Działając w trybie developerskim w każdej chwili możesz sprawdzić efekty Twojej pracy - przycisk POKAŻ SKLEP W TRYBIE DEVELOPERSKIM. W górnej części sklepu pojawi się pasek informacyjny koloru czarnego z informacją "*!* Shop Developer Mode *!*". Wyłączenie trybu developerskiego następuje po kliknięciu w przycisk EXIT from Developer ModeEXIT from Developer ModeEXIT from developer mode - znajdziesz go po prawej stronie paska informacyjnego.


Jeśli po zakończeniu zmian masz pewność, że szablon wyświetla się prawidłowo i chcesz, aby był on wyświetlany jako główny wygląd Twojego sklepu, kliknij w przycisk USTAW CSS JAKO WIDOCZNY DLA KLIENTÓW.


Dodatkowo dla większej wygody użytkowania przygotowaliśmy zestaw skrótów klawiaturowych, które ułatwiają wyszukiwanie elementów kodu w edytorze arkusza stylów CSS. Poniżej lista skrótów:


Skróty klawiaturowe do wyszukiwania w polu edytora CSS

Ctrl+F / Cmd+F - Szukaj

Ctrl+G / Cmd+G - Pokaż następny znaleziony

Shift+Ctrl+G / Shift+Cmd+G - Pokaż poprzedni znaleziony

Shift+Ctrl+F / Cmd+Option+F - Zamień

Shift+Ctrl+R / Shift+Cmd+Option+F - Zamień wszystko

Autor: RedCart Kategoria: Co nowego w RedCart
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Co nowego w RedCart