Strona główna Blog Social media

Emotikony ruchome - jak ich używać, skąd je pobrać?

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media

Pisanie wiadomości do znajomego wiąże się nieraz z chęcią wyrażenia określonych emocji. Jak je odzwierciedlić, skoro konwersacja przebiega przez Internet? Istnieje rozwiązanie polegające na wyrażaniu konkretnych odczuć za pomocą tzw. emotikonów ruchomych.

emoji


Odwzorowują grymasy twarzy i gesty. Pozwalają więc na dostarczenie informacji o emocji związanej z konkretną, opisywaną przez kogoś sytuacją. Emotki ruchome mogą przedstawiać płacz, śmiech, podejrzliwość, zaskoczenie, wstręt, dumę, zażenowanie czy czynności, jak np. picie kawy. Dzięki nim możemy urozmaicić nasze wirtualne rozmowy.

Śmieszne emotki ruchome


Ruchome emotki to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych emotikon. Zdecydowanie najbardziej przyciągającymi uwagę są te, które stosuje się, by rozbawić odbiorcę. Pomagają wnieść do konwersacji dozę humoru, co sprawia, że rozmowa staje się ciekawsza, wpływa na pozytywne postrzeganie drugiej osoby. Śmieszne emotki ruchome obrazują np. śmiech, gratulacje, przesyłanie buziaków, pochwałę, radosne powitanie, klaskanie dłońmi itp.

Ruchome emotki – aplikacje


Aby wykorzystywać emotikony animowane, należy posiadać odpowiednie aplikacje internetowe. Są nimi popularne komunikatory takie jak: Messeneger, Snapchat, GG (Gadu-Gadu), Twitter czy WhatsApp. Dodatkowo, podążając za coraz to efektywniejszą technologią, można wykreować własną emotkę. Pozwala na to np. system Android 12, który umożliwia łączenie „buziek” i ich animację.

Ruchome emotki – Messenger


Aby wstawić ruchomą emotikonę w aplikacji Messenger, należy:

1. otworzyć czat i kliknąć wskaźnikiem myszy na charakterystyczną „buźkę” znajdującą się po prawej stronie komunikatora,


2. wyszukać opcję „GIF”,


3. następnie wpisać hasło związane z konkretną „buźką” i opublikować ją w konwersacji.

Obraz zawierający kwadrat

Opis wygenerowany automatycznie

Niestandardowe emotikony ruchome do pobrania


Nietypowe emotki bardzo łatwo udostępnić przez wybrany komunikator za pomocą konkretnego narzędzia, np. aplikacji „Emojidom” na telefon. Wystarczy zainstalować ją na Androidzie, po czym wykonać kilka prostych kroków, tj.:


1. otworzyć aplikację,

C:UsersStanleyDesktop16.06 - zlecenie4x287209567_750506746297496_7494500772462814976_n.jpg


2. wybrać ciekawą minkę,