Strona główna Blog Social media

Jak ukryć znajomych na FB?

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media

Facebook może być świetnym sposobem na utrzymywanie kontaktu z przyjaciółmi i rodziną. Jest to jednak również platforma, która bywa wykorzystywana przez fałszywe profile i spamerów. W związku z tym warto wiedzieć, jak się uchronić przed niechcianą ingeren

Jak zablokować znajomych na FB?


Pierwszym krokiem do zablokowania kogoś na Facebooku jest znalezienie osoby, którą chcesz zablokować. Możesz to zrobić, przechodząc na profil tej osoby, kliknięcie trzech kropeczek w prawym górnym rogu wyświetlonego profilu i wybranie z rozwiniętego menu opcji „Zablokuj”.


Możesz również skorzystać z sekcji „Blokowanie” znajdującej się w menu ustawień na stronie głównej FB. Aby się do niej dostać, musisz kliknąć strzałkę w prawym górnym rogu strony głównej, wybrać „Ustawienia i prywatność”, następnie „Ustawienia” i z listy po lewej stronie „Blokowanie”. Zobaczysz dzięki temu wszystkie osoby, które aktualnie są zablokowane na twoim Facebooku. Jeśli nie widzisz osoby, którą chcesz blokować na przedstawionej liście, możesz wpisać jej imię i nazwisko w przygotowane do tego celu pole i kliknąć „Zablokuj”.

Jak zablokować widoczność znajomych na FB?


Jeśli zastanawiasz się , jak ukryć listę znajomych na FB, to musisz przejść na swój profil i po wybraniu sekcji „Znajomi” kliknąć trzy kropeczki w prawym górnym rogu i wybrać „Edytuj ustawienia prywatności”. Pojawi się okienko, w którym będziesz mógł zmienić ustawienie tego, kto może zobaczyć twoją listę znajomych, jak również, kto może zobaczyć osoby i strony, które obserwujesz i osoby obserwujące cię na twojej osi czasu.

Jak ukryć profil na Facebooku przed nieznajomymi?


Facebook to platforma społecznościowa, która ma miliony użytkowników na całym świecie. Jest to świetny sposób na kontakt ze znajomymi i rodziną, ale ma też wadę — jeśli odpowiednio nie zabezpieczysz swojego profilu, wszyscy użytkownicy mogą zobaczyć twoje dane i to, co publikujesz na swojej tablicy. Jeśli chcesz ukryć swój profil na Facebooku, musisz wejść w sekcję „Informacje” na swoim profilu i przy każdej treści edytować grupę odbiorców – klikając np. że mają to być wyłącznie znajomi.


Jeśli zastanawiasz się, jak zobaczyć ukryte posty znajomych na FB lub obawiasz się, że ktoś może zobaczyć twoje ukryte treści, to musisz wiedzieć, że jest to niemożliwe. Facebook stara się umożliwić swoim użytkownikom ochronę prywatności, dlatego jeśli zaznaczysz, że dane informacje będą niewidoczne publicznie, to tak właśnie będzie.

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Social media