Strona główna Blog Social media

Jak zablokować kogoś na FB?

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media

Zablokowanie kogoś na Facebooku stanowi niekiedy konieczność w przypadku natrętnych wiadomości lub nieprzyjemnych komentarzy. Platforma umożliwia dokonanie tej operacji w szybki i prosty sposób. Warto wiedzieć, jak zablokować niepożądane czynności innej o

Z czym wiąże się zablokowanie kogoś na FB?


Zablokowanie konkretnego użytkownika powoduje ograniczenie dostępu do publikowanych przez nas postów. Osoba te nie będzie również mogła oznaczać nas przy swoich aktywnościach publikowanych na osi czasu, zapraszać na wydarzenia i do grup, inicjować konwersacji oraz dodawać nas do grona znajomych. Funkcja nie obejmuje jednak aplikacji, gier, a także społeczności, do których należymy my, jak również zablokowany użytkownik.

Jak zablokować osobę na FB?


Chcąc ograniczyć dostęp do swojego konta, wystarczy przejść do sekcji „Ustawienia i prywatność”, klikając ikonę strzałki w prawym górnym rogu, a następnie z rozwiniętej listy wybrać „Ustawienia”. W obrębie ustawień po lewej stronie wyświetli się opcja „Blokowanie”. Po jej wybraniu pojawi się kilka możliwych rozwiązań, a każde z nich opatrzone jest przyciskiem „Edit”. Wystarczy kliknąć ten znajdujący się obok opcji „Zablokuj użytkowników”. Dodanie nowej osoby do listy zablokowanych zostanie zrealizowane po kliknięciu opcji „Dodaj do listy zablokowanych” i podaniu jej danych personalnych.

Jak kogoś zablokować na FB w inny sposób?


Innym, znacznie łatwiejszym sposobem na zablokowanie konkretnego użytkownika na FB jest wejście na jego profil i kliknięcie trzech poziomych kropeczek pod jego zdjęciem profilowym (po prawej stronie zakładek „Posty”, „Informacje”, „Zdjęcia” itd.). Po kliknięciu ikony z kropeczkami wyświetli się lista, na której widnieje opcja „Zablokuj”. Po jej wybraniu na monitorze pojawi się nowe okno, w którym trzeba potwierdzić lub anulować chęć zablokowania tego użytkownika. Co ciekawe, w oknie tym wyświetlane są informacje na temat tego, jakich czynności zablokowana osoba nie będzie mogła już wykonywać w stosunku do blokującego.

Jak zablokować kogoś na Messengerze?


Chcąc zablokować kogoś na Messengerze, należy wybrać konwersację z tą osobą spośród dostępnych rozmów. W prawym górnym rogu wyświetla się ikona z literą „i”, którą należy kliknąć, a następnie odnaleźć na liście dostępnych opcji komendę „Blokuj” (przedostatni wiersz). Po wybraniu tego wariantu pojawi się nowe okno, w którym można zablokować wybraną osobę zarówno w aplikacji Messenger, jak i na Facebooku. Ostatni krok to potwierdzenie operacji.

Czy istnieje możliwość odblokowania danej osoby?


Blokada użytkownika nie jest nieodwracalnym zabiegiem. Listę osób można modyfikować. Jeśli zatem chcemy mieć kontakt z użytkownikiem i pozwolić mu na obserwowanie naszego profilu, wystarczy usunąć go z listy zablokowanych, którą można znaleźć pod opcją „Dodaj do listy zablokowanych” (strzałka w prawym górnym rogu -> „Ustawienia i prywatność” -> „Ustawienia” -> „Blokowanie” -> „Zablokuj użytkowników” -> „Edit”). Odblokowanie użytkownika nastąpi po kliknięciu komendy „Odblokuj” obok nazwy zablokowanego użytkownika. Operację należy również potwierdzić, klikając w odpowiedni przycisk.


Zablokowanie kogoś na Facebooku jest niezwykle proste zarówno na laptopie, jak i urządzeniu mobilnym. Należy jednak pamiętać, że funkcja ta ma swoje ograniczenia. Warto zatem przejrzeć wszystkie możliwości, by wybrać rozwiązanie dostosowane do naszych potrzeb oraz indywidualnych preferencji.

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Social media