Strona główna Blog Social media

Jak zaczepić na FB?

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media

Zaczepienie kogoś na FB stanowi prostą formę okazania swojego zainteresowania. Czynność ta może spotkać się z odzewem użytkownika lub też zostać zignorowana. Warto wiedzieć, jak zaczepić kogoś na FB.

Czym są zaczepki na Facebooku?


„Zaczepki” („pokes”) istnieją na Facebooku już od początku działania tej popularnej socialmediowej platformy. Dostęp do funkcji był niezwykle prosty. Zaczepka znajdowała się bowiem na głównej stronie Facebooka. W swoim pierwotnym zamyśle funkcja ta miała ułatwiać poznawanie nowych użytkowników. Stanowiła ona ekwiwalent zwrotu: „Cześć, chciałbym nawiązać z Tobą kontakt”. Pomimo upływu lat użytkownicy FB nadal mogą korzystać z tej opcji. Zaczepka nie jest jednak tak wyeksponowana.

Jak zaczepić kogoś na FB?


Chcąc zaczepić kogoś na FB, wystarczy zalogować się na swoje konto. Kolejny krok to stuknięcie w ikonę lupki, znajdującą się po lewej stronie ekranu. W puste pole należy wpisać frazę „pokes”, a następnie wybrać pierwszy odnośnik, który się pojawi (Zaczepki – Zaczep znajomych i zobacz, kto zaczepił Ciebie). Zostaniemy wówczas przekierowani na stronę Facebooka, na której pojawią się proponowane zaczepki oraz okno do wyszukania znajomych do zaczepienia.

Jak zaczepić na FB przez telefon?


Zaczepki w facebookowej aplikacji aktywuje się tak samo jak w przypadku serwisu uruchomionego na komputerze, czyli należy wyszukać „pokes” w lupce, która znajduje się w prawym górnym rogu aplikacji. Poza pierwszą wyświetlaną przez FB propozycją – Zaczepki – Zaczep znajomych i zobacz, kto zaczepił Ciebie, możesz zdecydować się na polubienie któregoś z fanpage’y o tej tematyce.


Tego typu strony na Facebooku funkcjonują w celu pośredniczenia między osobą zaczepiającą a zaczepianą, które nie są znajomymi w serwisie. Dzięki polubieniu tego typu fanpage’a można poprosić adminów o zaczepienie w swoim imieniu kogoś, kto nie jest naszym znajomym na FB, a tym samym rozpocząć nową znajomość. Zaczepka na Facebooku to prosta funkcja, która może zwrócić uwagę interesującej nas osoby. Warto jednak pamiętać, by nie nadużywać tej opcji.

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Social media