Strona główna Blog Pomysły na e-biznes

Jak Założyć Sklep Internetowy z Bielizną ?

Autor: RedCart Kategoria: Pomysły na e-biznes

Zastanawiasz się, jak założyć własny sklep internetowy z bielizną? Chciałbyś dowiedzieć się wszystkiego o kwestiach technicznych, które pozwolą Ci szybko opanować całe przedsięwzięcie? Sprawdź, o czym warto pamiętać.

Na początek pytanie: dla kogo jest sklep internetowy?

Zanim otworzysz swój własny sklep internetowy z bielizną, musisz dokładnie zastanowić się, kto będzie z niego korzystał? Na wstępie powinieneś wiedzieć, że ponad 70% kupujących w sieci bieliznę to mężczyźni, pragnący zrobić prezent swojej ukochanej. Mężczyźni z reguły lubią prostą, intuicyjną obsługę witryny. W większości są wzrokowcami, dlatego niezwykle istotne są dla nich także ładne, dokładne zdjęcia. Jedną z najważniejszych kwestii, o które należy zadbać, będzie więc indywidualna maska graficzna sklepu.

Indywidualizacja i doskonała jakość zdjęć

Podstawowym elementem planowanego sklepu internetowego z bielizną jest stworzenie indywidualnego projektu graficznego. Powinien on zostać wykonany z uwzględnieniem szczegółowych wymagań Klienta i specyfiki asortymentu. Sukces sprzedaży bielizny polega głównie na ciekawej, estetycznej i finezyjnej oprawie graficznej, przygotowanej przez profesjonalnych grafików. Zdjęcia doskonałej jakości, przedstawiające każdy detal, to pierwszy krok do przekonania Klienta do zakupu.

Możliwość skalowania zdjęć

Kolejnym ważnym elementem, który powinien być zapewniony przez oprogramowanie sklepu internetowego, jest funkcja skalowania zdjęć z minimalną utratą jakości. Tak pięknie i szczegółowo zaprezentowane produkty sprawią, że Klient nie będzie mógł oprzeć się pokusie kupna bielizny dla swojej ukochanej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właścicieli sklepów, nasz system sklepów internetowych umożliwia prezentowanie zdjęć z najwyższą możliwą jakością.

Jak założyć sklep internetowy z bielizną

Baza wiedzy

Sugerujemy również, by nie zapominać o elementach związanych z pozyskiwaniem klientów poprzez bazy wiedzy. Wiele osób poszukuje poradników oraz pomysłów, jak ulepszyć sfery życia intymnego, nierozerwalnie wiążące się z elegancką bielizną. Dlatego poradniki online, dotyczące między innymi dobierania odpowiedniej bielizny, wydają się być idealnym uzupełnieniem tradycyjnego sklepu internetowego.

Dodatkowy asortyment

Jak już wspomnieliśmy, mężczyźni doceniają prostą obsługę witryny. Dlatego oprogramowanie sklepu powinno ułatwiać dobieranie poszczególnych elementów garderoby, należących do różnych kategorii, w ramach jednej oferty. Warto przy tym zadbać o sprzedaż uzupełniającą, czyli asortyment, pasujący do bielizny. Idealnie sprawdzą się szlafroki, koszulki nocne, rajstopy czy pończochy.

Trendy sprzedażowe

Sprzedaż bielizny damskiej cieszy się dużą popularnością niemal przez cały rok. Na wykresie popularności Google Trends wyraźnie widać "peaki sprzedażowe" w okresie przedświątecznym i w pierwszych tygodniach po Nowym Roku - tuż przed Walentynkami.

Czy musisz mieć cały asortyment cały czas u siebie?

Decydując się na posiadanie sklepu, na pewno szybko zauważysz, że potrzebujesz wiele miejsca do przechowywania produktów. Tak jednak być nie musi. Zamiast korzystać z tradycyjnych hurtowni, które dostarczają asortyment do Ciebie od producenta, możesz wykorzystać metodę dropshipping. Polega ona na tym, iż sprzedajesz produkty, których nie przechowujesz u siebie. Po złożeniu zamówienia przez Klienta, przekazujesz je bezpośrednio do dostawcy, magazynującego asortyment. On kompletuje zamówienie i dostarcza je bezpośrednio do odbiorcy.

Ważna informacja

Chcesz otworzyć sklep internetowy z bielizną?

Wypróbuj gotowe integracje z hurtowniami dostępne w RedCart, dzięki którym szybko rozpoczniesz sprzedaż internetową.

Podsumowanie

Jak widzisz, założenie sklepu internetowego z bielizną nie jest trudne i wymaga tylko kilku kroków oraz podstawowej wiedzy o potrzebach Klienta. Musisz zadbać jedynie o odpowiedni system dostaw, atrakcyjne zdjęcia i intuicyjne, funkcjonalne oprogramowanie, dzięki któremu sprzedaż internetowa będzie jeszcze łatwiejsza. Korzystając z oferty RedCart, otrzymasz w pełni funkcjonalny sklep internetowy z atrakcyjną szatą graficzną, wyposażony we wszystkie niezbędne narzędzia, potrzebne do wygodnej sprzedaży bielizny oraz produktów powiązanych.
 
Jeśli prowadzisz już sklep internetowy z bielizną i masz doświadczenia w temacie zakładania sklepu, podziel się nimi w komentarzu. Chętnie dowiemy się, na co jeszcze zwracałeś uwagę?

Autor: RedCart Kategoria: Pomysły na e-biznes
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Pomysły na e-biznes