OFERTA SPECJALNA! Sklep internetowy + baza produktów i automatyzacje w rewelacyjnie niskiej cenie. Umów się na rozmowę i poznaj szczegóły
Strona główna Blog Pomysły na e-biznes

Jak założyć sklep internetowy z zabawkami?

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Pomysły na e-biznes

Sprzedaż zabawek w internecie jest dobrym pomysłem na biznes online. Artykuły dla najmłodszych są bardzo często kupowane na przeróżne okazje i warto to wykorzystać!

Spis treści:

Sprzedaż zabawek – czy się opłaca?


Jak już pisaliśmy we wstępie, asortyment zabawkowy sprzedaje się w internecie dobrze, a w poszczególnych okresach w roku nawet bardzo dobrze!


Jak pokazuje analiza z Google Trends największy peak sprzedażowy przypada na okolice grudnia. 


Internetowe sklepy z zabawkami dla najmłodszych są niesamowicie popularne, ale też potrzebne. Coraz więcej rodziców wyszukuje zabawki, ubranka i akcesoria przez Internet. Dzięki temu sprzedaż w branży dziecięcej rośnie, trzeba tylko poznać potrzeby rodziców.

To właśnie dlatego warto wykorzystać potencjał w branży i założyć własny biznes internetowy z artykułami dla najmłodszych. Jeżeli otwierasz sklep z zabawkami w dropshippingu, ważny jest odpowiedni wybór hurtowni i ustalenie marży na produkty. Niektóre hurtownie ustalają marże dla sprzedawców na swój asortyment w wysokości ponad 50%. Czym jest dropshipping? Piszemy o tym w dalszej części artykułu.

Jakie zabawki kupowane są przez internet?


Rodzice coraz częściej dostrzegają wartości edukacyjne w zabawkach, które chcą zaoferować swoim dzieciom. Również świadomość na temat wyrobu zabawek wśród kupujących staje się coraz większa - dlatego obecnie najnowszym trendem wśród Klientów są zabawki ekologiczne.


Drewniane zabawki, w pełni wykonane z naturalnych surowców nie posiadają w swoim składzie substancji, które mogą niekorzystnie wpływać w bezpośrednim kontakcie z dzieckiem. Jednak w przypadku wszystkich zabawek przeważającym czynnikiem jest nie tylko trwałość zabawki ale i jej wartości edukacyjne. Jeśli planujesz w swoim sklepie internetowym posiadać tego typu asortyment - na pewno zyskasz przewagę nad konkurencją.

Zakładamy sklep internetowy z zabawkami


Zaczynając od najprostszej rzeczy - czyli założeniu sklepu internetowego na wybranej platformie - należy mieć ogólny zarys koncepcji prowadzenia e-biznesu. Każdy sklep internetowy z zabawkami i asortymentem dla dzieci powinien wzbudzać zaufanie wśród rodziców. Wybiegając naprzeciw konkurencji – warto stworzyć w pełni funkcjonalny i nowoczesny sklep internetowy, by zapewnić najlepsze możliwe doznania wizualne. Jeżeli chcesz skorzystać z gotowego szablonu, sprawdź jak sklep z artykułami dla dzieci może wyglądać w praktyce. W RedCart zamówisz idealnie dopasowany szablon pod twój pomysł na sklep.


Przykład sklepu z branży dziecięcej:


Po założeniu sklepu internetowego czas na stworzenie koncepcji graficznej, która będzie współgrać z charakterystyką branży. Dzięki doświadczeniu wiemy, że kolorystyka, a także układ sklepów z zabawkami ma znaczący wpływ na poprawienie konwersji oraz sprzedaży. Doskonale zaprojektowany sklep pod wymagania i oczekiwania Klientów oraz najnowszych trendów w branży e-commerce staje się potężnym narzędziem sprzedażowym.

Skąd brać asortyment do sklepu z zabawkami?


Sklepy internetowe, które rozpoczynają swoją działalność w branży e-commerce, często stają przed pytaniem – skąd brać odpowiedni asortyment. Posiadając sprawdzonych producentów warto wprowadzić ich produkty do oferty naszego sklepu. Jeśli będziesz zamawiać produkty z hurtowni, będzie to wiązało się z koniecznością inwestycji w zewnętrzny magazyn.


Jednak jeżeli dopiero rozpoczynamy biznes w Internecie, a prowadzimy sklep dzięki dzierżawie oprogramowania (tzw. model SaaS), możemy opierać się na gotowych integracjach z hurtowniami, które oferuje dana platforma. W tym przypadku z listy ponad 60 hurtowni na platformie RedCart można znaleźć hurtownie oferujące wysokiej jakości artykuły dziecięce dla dzieci z Polski oraz zagranicy.

Hurtownie, które oferują produkty światowych marek są najczęściej wybieranymi dostarczycielami towaru. 

Funkcjonalny i gotowy do sprzedaży sklep z zabawkami


Z perspektywy rodzica poszukującego prezentów dla swoich pociech, oprócz samego asortymentu oraz doskonałej obsługi sklepu, głównymi czynnikami wpływającymi na proces zakupowy będą między innymi:

  • przejrzysty wygląd sklepu - łatwość przeglądania produktów i możliwość porównywania ich ze sobą będą kwestiami, które pozwalają na wybór najlepszego produktu z przeglądanej kategorii,

  • możliwość powiększenia zdjęcia produktu - ponieważ zakupy w Internecie uniemożliwiają dotknięcie produktu, odpowiednie przedstawienie towaru na zdjęciach wraz z dużym powiększeniem pozwoli na jego dokładne obejrzenie przed dokonaniem zakupu, zaawansowane wyszukiwanie produktu po jego cechach (kolorze, wielkości, rodzaju materiału)

  • spójna grafika sklepu – szata graficzna sklepu powinna być taka sama również w innych formach aktywności sklepu - w szablonie newslettera, szablonu aukcji Allegro, profilach mediów społecznościowych,

  • dostosowanie do urządzeń mobilnych - coraz więcej użytkowników Internetu robi zakupy za pomocą smartfonów bądź tabletów - to doskonała okazja do wykorzystania Responsive Web Design dla sklepów internetowych, którym zależy na dotarciu do możliwie najszerszej grupie Klientów.


Oprócz wyżej wymienionych form, każdy właściciel sklepów internetowych staje przed wyborem jak odpowiednio opisywać produkty. Ponieważ zaciągnięcie oferty produktów z wybranej hurtowni poprzez pliki XML wiąże się z posiadaniem gotowych opisów - warto poświęcić chwilę na ich zmianę.

Ponieważ wyszukiwarka Google nie lubi wielokrotnie powielanych treści - każdy produkt powinien mieć unikalny opis. Produkt, wraz z uzupełnionymi informacjami technicznymi bądź użytkowymi będzie atrakcyjniejszy dla potencjalnego Klienta, niż produkt, który nie dostarcza podstawowych informacji.

Sklep internetowy z zabawkami w dropshippingu


Model sprzedaży, który oferują niektóre hurtownie jest atrakcyjnym sposobem na rozpoczęcie sprzedaży w sklepie internetowym z zabawkami. Dropshipping to nic innego jak przeniesienie procesu wysyłki towaru na dostawcę. Oznacza to, że sklep internetowy po otrzymaniu zamówienia przekazuje je do hurtowni z którą współpracuje. Po otrzymaniu zapłaty od Klienta za towar, hurtownia wysyła paczkę wprost pod wskazany przez Klienta adres.


Dla sklepu internetowego oznacza to jedno: brak inwestycji w towar (zatowarowanie odbywa się wirtualnie), a także możliwość posiadania w ofercie sklepu każdego produktu, bez konieczności jego magazynowania. Często hurtownie nie pobierają dodatkowych opłat ani prowizji od sprzedaży produktów w modelu dropshipping, rozpoczynając współpracę z hurtownią można również indywidualnie ustalić koszty wysyłki. Wszystkimi zamówieniami od twoich klientów możesz zarządzać z poziomu panelu administracyjnego sklepu np. w RedCart.

Jak reklamować sklep internetowy z zabawkami?


Otwarcie własnego sklepu internetowego to nie tylko zarządzanie sprzedażą i kontakt z klientami, ale też odpowiednio zaplanowane działania marketingowe. Osoby handlujące zabawkami powinny być widoczne w sieci, a szczególnie w social mediach.

Do najczęściej prowadzonych działań marketingowych należy firmowy blog, newslettery, płatne kampanie w mediach społecznościowych oraz google i pozycjonowanie strony w wyszukiwarce (seo). Aby wybić się na tle konkurencji możesz sprzedawać produkty wprost od lokalnych producentów, których nie ma nigdzie indziej.

Warto pomyśleć również nad dostawcami, którzy oferują produkty wykonywane w niewielkich fabrykach z tradycjami, bądź też o osobach, które wykonują zabawki własnoręcznie.Często na grupach facebook ogłaszają się handmade'owcy, którzy szyją pluszaki, albo robią zabawki z drewna.


Sukces w e-commerce można osiągnąć bez wychodzenia z domu, jest to bardzo modny i wygodny sposób prowadzenia biznesu. Jednak, aby go osiągnąć i skutecznie prowadzić sprzedaż należy nauczyć się promować swoje produkty. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej jak to zrobić to przeczytaj nasz poradnik, który pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu na szukanie informacji na ten temat w internecie.


Kompleksowy i gotowy sklep internetowy założysz niemalże w kilka dni, potrzebujesz jedynie dobrego oprogramowania, które to ułatwi. Wypróbuj przez 14 dni bez zobowiązań system RedCart i sprawdź jak może wyglądać twój sklep.

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Pomysły na e-biznes
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Pomysły na e-biznes