Strona główna Blog Social media

Jak zmienić datę urodzenia na FB?

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media

Zdarza się, że użytkownicy Facebooka wpisują nieprawdziwą datę urodzenia przy zakładaniu konta w tym serwisie, jednak należy mieć na uwadze, że regulamin FB tego zabrania.


Jedni nie chcą, by dalsi znajomi znali ich rzeczywisty wiek, inni chcą w ten sposób sprawdzić, ilu znajomych naprawdę pamięta o ich urodzinach, a ilu składa im życzenia wedle informacji zamieszczonej w portalu. Nie wszyscy wiedzą, że da się ukryć datę urodzenia na FB i w każdej chwili zmienić tę informację. Z poniższego wpisu dowiesz się, jak zmienić datę urodzenia na Facebooku oraz jak ją ukryć.

Jak zmienić datę urodzenia na Facebooku – krok po kroku


Serwis Facebook nie weryfikuje prawdziwości daty urodzenia podawanej przy rejestracji konta. Dzięki temu niektórzy użytkownicy znacznie się odmładzają lub postarzają. Jednak po jakimś czasie uświadamiają sobie, że łamanie regulaminu FB oraz wprowadzanie w błąd swoich znajomych nie ma sensu – i zmieniają datę urodzenia na prawdziwą. Bywa też odwrotnie – użytkownik ma podaną prawdziwą datę urodzenia, jednak dochodzi do wniosku, że chce ją zmienić lub ukryć. Poprawianie danych związanych z datą urodzenia jest bardzo proste. Aby to zrobić, należy kolejno:

  1. zalogować się na własny profil,
  2. najechać kursorem myszki na ikonę „Edytuj profil” znajdującą się po prawej stronie ekranu,

Obraz zawierający tekst

Opis wygenerowany automatycznie

3. po otworzeniu okienka z osobistymi danymi zjechać na sam dół paska i zaznaczyć opcję z tekstem „Edytuj informacje profilowe”,

4. uruchomić polecenie „Dane kontaktowe i podstawowe informacje”,

5. po pojawieniu się okienka kliknąć kursorem myszy na ikonkę z ołówkiem,

6. zaznaczyć właściwą datę urodzenia, potwierdzić swój wiek i wybrać opcję „Zapisz”.

Obraz zawierający tekst

Opis wygenerowany automatycznie

Trzeba przy tym pamiętać, że liczba zmian daty urodzenia jest ograniczona przez serwis FB. Jeśli ktoś już raz zmienił tę informację, może się okazać, że trzeba będzie zaczekać kilka dni, zanim będzie możliwa kolejna jej zmiana.

Jak ukryć datę urodzenia na FB?


Facebook pozwala na dobór grona odbiorców, dla których widoczna jest informacja z datą urodzenia. Dane te mogą być widoczne dla wszystkich użytkowników Facebooka, jak i wyłącznie dla osób znajdujących się na liście znajomych lub dla znajomych poza dalszymi znajomymi.


Istnieje także możliwość zaznaczenia opcji „Ustawienia niestandardowe”, która pozwala na udostępnienie daty urodzenia jedynie konkretnym odbiorcom. Aby do tego doszło, należy wpisać imię i nazwisko danej osoby w rubrykę „Udostępnij” lub „Nie udostępniaj”.


Czynności, jakie należy wykonać, by określić widoczność daty urodzenia, związane są z identyczną procedurą, co ta dotycząca jej zmiany. Zarówno w przypadku dnia i miesiąca urodzenia, jak i roku, by ukryć przed wszystkimi użytkownikami FB te informacje, trzeba zaznaczyć opcję „Tylko ja”.

Obraz zawierający tekst

Opis wygenerowany automatycznie

Jak usunąć datę urodzin na FB?


Liczne nadużycia prywatności na Facebooku sprawiają, że jego użytkownicy nie zawsze chcą udzielać wiadomości na temat osobistych danych. Jak zatem usunąć datę urodzin na FB? Czy jest to możliwe? Otóż opcje, jakimi dysponuje Facebook, powstrzymują użytkownika od całkowitego usunięcia tej informacji.

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Social media
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Social media