Strona główna Blog Historie sukcesów

Kastor-bike.pl: najważniejsza jest obsługa klienta

Autor: RedCart Kategoria: Historie sukcesów

O specyfice sprzedaży wielokanałowej, budowaniu zaufania do zakupów w internecie i kluczowej w sprzedaży online jakości obsługi klienta porozmawialiśmy z kastor-bike.pl, najlepszym sklepem rowerowym, jak znamy.

Zapisz się na bezpłatne
lekcje o e-commerce.

Zdobywaj wiedzę i inspirację potrzebne do budowania
dochodowego sklepu internetowego.

Podając e-mail akceptujesz politykę prywatności
MyCart wywiady właścicieli sklepów internetowych RedCart

Prosperujący e-biznes, to powód do dumy, a my lubimy się chwalić! Dlatego w ramach cyklu wywiadów "MyCart – opowiem Ci o e-biznesie", prezentujemy wzorcowe sklepy internetowe RedCart.pl, które pretendują do odniesienia sukcesu w e-handlu.

To nasze podziękowanie, dla e-partnerów biznesowych z którymi możemy efektywnie działać w branży.

O e-sklepie, który skutecznie buduje markę bazując na wysokiej jakości obsługi klienta, opowiadają właściciele kastor-bike.pl


O specyfice sprzedaży wielokanałowej, budowaniu zaufania do zakupów w internecie i kluczowej w sprzedaży online jakości obsługi klienta porozmawialiśmy z kastor-bike.pl, najlepszym sklepem rowerowym jakie znamy. Bazuje na długoletnim doświadczeniu, wyróżnia się piękną grafiką a swoim klientom oferuje markowy sprzęt najwyższej jakości. 

Mówię kastor-bike.pl, a myślę:

Moje życie, moja firma, moja pasja...

Sklep kastor-bike.pl jest wyjątkowy, ponieważ:

Został założony w rodzinnym gronie, dzięki czemu bez najmniejszych problemów mogliśmy bazować na naszym doświadczeniu i wspólnie stworzyć dobrze działającą firmę. Wzajemne zaufanie było ogromnym atutem podczas wdrażania naszych pomysłów w życie. Poza tym my również jesteśmy klientami różnych sklepów internetowych i wiemy, że w obecnych czasach z poziomem świadczonych usług jest różnie. Dlatego do każdego zamówienia złożonego w naszym sklepie internetowym podchodzimy priorytetowo i traktujemy je tak jak sami byśmy chcieli zostać obsłużeni.

Skąd pomysł na sprzedaż rowerów oraz akcesoriów związanych z rowerami przez internet?

Od zawsze związani byliśmy z tematyką rowerową. Naszą działalność zaczęliśmy z dwoma stacjonarnymi sklepami w Poznaniu. Kolejnym, oczywistym dla nas krokiem był rozwój firmy i w tym przypadku sklep internetowym okazał się doskonałym rozwiązaniem.

Jedną z największych barier, które powstrzymują klientów przed kupowaniem w sklepach internetowych jest kwestia zaufania i bezpieczeństwa. Państwo sprzedajecie online cenny asortyment – jak informujecie swoich klientów o bezpieczeństwie zakupów w kastor-bike.pl?

Według nas nie jest to największa bariera powstrzymująca ludzi przed zakupami w internecie. Polacy są bardzo ufni, aż za bardzo. Ufają wszystkiemu co jest w internecie i to stanowi pewnego rodzaju zagrożenie. W naszej branży okazuje się, że wiele sklepów posiada gamę nieaktualnych stanów magazynowych lub nieaktualnych cen – klienci zamawiają towar a gdy na niego czekają okazuje się na przykład, że jednak jest on niedostępny – w ten sposób firmy tracą czas klienta, a przede wszystkim jego zaufanie. Przy bazie kilku tysięcy produktów nam również zdarza się to czasem dla pojedynczego produktu – nie jesteśmy w ciągu jednego dnia śledzić takiej ilości produktów. Niestety przy wielokanałowej sprzedaży zdarzają się takie sytuacje, ale klient zawsze na bieżąco jest informowany o bieżącym stanie jego zamówienia. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, żeby nasze bazy danych były jak najbardziej aktualne. Sądzimy, że stosując nawet najnowsze rozwiązania technologiczne nie jest się w stanie uniknąć takich błędów.
Wracając do barier to wg nas największa barierą jest bariera technologiczna dlatego w e-commerce powstaje wiele ułatwień typu zakupy bez rejestracji czy z możliwością logowania przez Facebooka czy konto Google.

Natomiast jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to naszą radą dla klientów jest::

- Sprawdzenie sklepu czy jest autoryzowanym sprzedawcą,
- Sprawdzenie sklepu pod kątem siedziby (czy posiada punkt stacjonarny – zawsze mamy miejsce gdzie możemy odwiedzić sprzedawcę)
- Sprawdzenie kontaktu z firmą (jeżeli sprzedawcy zależy na sprzedaży kontakt z firmą będzie bardzo sprawny)
-  Sprawdzenie czy posiada numer stacjonarny (numer komórkowy może być pre-paid)
- Sprawdzenie historii firmy (czy to jest firma co ledwo powstała czy od dłuższego czasu jest na rynku)
- Sprawdzenie czy posiada aktualny regulamin
- Sprawdzenie opinii na temat sklepu
- Sprawdzenie czy posiada certyfikat bezpieczeństwa przesyłania danych (SSL)

Jeżeli posiadamy wątpliwości odnośnie sklepu najlepiej zamówić towar za pobraniem i w ten sposób sprawdzić jego wiarygodność.

Asortyment kastor-bike.pl można zakupić także w sklepach stacjonarnych. Jaką rolę w wielokanałowej sprzedaży odgrywa sklep internetowy?

W dzisiejszych czasach sklepy internetowe pozwalają zaoszczędzić sporą ilość czasu. W czasach gdzie większość ludzi porównuje ceny. Wyobraźmy sobie sytuację gdzie jest kilka sklepów z tej samej branży znajdujących się w odległości kilku kilometrów od siebie. Zanim do nich dojdziemy/dojedziemy, zanim sprzedawca będzie wolny bądź znajdziemy towar na półce – zajmuje to sporo czasu a w internecie jesteśmy w stanie w przeciągu kilku minut porównać ofertę kilku lub kilkunastu sklepów.
Dodatkowo, oferta sklepów internetowych jest o wiele bogatsza w porównaniu ze sklepem stacjonarnym, ponieważ prezentowany produkt znajduję się przykładowo w magazynie bądź u dystrybutora. Zamawiając online i odbierając osobiście mamy pewność, że interesujące nas produkty czekają na nas w sklepie.

Zanim otworzyliśmy sklep internetowy:

Przez ponad 15 lat prowadziliśmy sklepy stacjonarne i przyszedł czas na rozwój firmy. Zbadaliśmy rynek rowerowy oraz przyjrzeliśmy się pracy konkurencji. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo - i nie było ale podjęliśmy wyzwanie i się udało. Teraz w naszej firmie działamy na zasadzie jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

Wybraliśmy gotowe oprogramowanie RedCart ponieważ:

Sprawdziliśmy wiele rozwiązań dostępnych na rynku i w danym momencie oprogramowanie RedCart było idealne dla nas. Rynek e-commerce idzie ciągle do przodu i mamy nadzieję, że w przyszłości oprogramowanie Redcart również pozostanie dla nas najlepszym wyborem.

Zdecydowaliśmy się na dedykowaną szatę graficzną, ponieważ:

Sklep internetowy musi posiadać własną „duszę". Tak jak pisaliśmy wcześniej sami również jesteśmy klientami różnych sklepów internetowych i wiemy czego od nich oczekujemy. Własna szata graficzna pozwala na przejrzystość i szybkość poruszania się po stronie – daje to duży komfort użytkownikowi. Na dodatek współpraca z grafikami RedCart od samego początku układa się znakomicie. Nowatorskie projekty graficzne spełniają nasze oczekiwania oraz są tworzone według naszych wytycznych.

Pierwsze realne zyski ze sklepu internetowego odczuliśmy:

Ciężko na to pytanie odpowiedzieć. Czy 50 zł za 10 godzin pracy można nazwać zyskiem? Dla każdej branży będzie to inny wyznacznik w zależności od ilości poświęconego czasu, wiedzy oraz chęci. Sklep internetowy jest jak inwestycja może wypalić lub nie to zależy od pomysłu jaki na niego mamy. Jeżeli ktoś myśli, że wystarczy założyć sklep internetowy a reszta będzie się kręcić sama to jest w błędzie i lepiej niech się za to nie bierze. A na realne zyski trzeba poświęcić sporo czasu – chyba, że się ma własny innowacyjny produkt – ale to już inna bajka.

Wśród narzędzi marketingowych w e-sklepie najbardziej sprawdza się: 

Jakość obsługi sklepu – to jest najlepszy marketing. Poza tym wszystkie narzędzia, które pozwalają dotrzeć do klienta z naszą ofertą – tj. aktualnymi promocjami.

Ten, kto chce prowadzić sklep internetowy musi:

Być bardzo cierpliwy oraz powinien mieć jasno określony cel. Powinien być przygotowany na to, że praca to nie tylko 8h dziennie. A przede wszystkim, powinien kochać to co robi i czerpać z tego satysfakcję.

Przetestuj sklep internetowy RedCart

14 dni za darmo, w każdej chwili możesz zrezygnować.

Podając e-mail akceptujesz regulamin i politykę prywatności
Autor: RedCart Kategoria: Historie sukcesów
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Historie sukcesów