Strona główna Blog Marketing i promocja

Łączenie PDF - jak to zrobić?

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Marketing i promocja

Pliki PDF są niezwykle popularne, gdyż otwarte mogą zostać zarówno na komputerze, laptopie, tablecie, jak i na smartfonie. Właściwie sformatowane są czytelne oraz przejrzyste. Mogą być również zmieniane. W tym wpisie podpowiadamy, na czym polega edycja PD

Wybierz odpowiedni program do edycji PDF


Najważniejsze to wybrać właściwy program do edycji pdf, który spełni twoje wymagania. Z takim narzędziem łączenie, scalanie PDF i dzielenie PDF czy nawet zmniejszanie PDF nie będzie stanowić najmniejszego problemu. Może to być na przykład Foxit Reader lub DeftPDF, a także jeden z najbardziej docenianych przez użytkowników programów – Adobe Acrobat DC. Edycja PDF może odbywać się także w jednym z najpopularniejszych i najprostszych w obsłudze programów obsługujących pliki dokumentów, czyli Microsoft Word. Możliwe jest również edytowanie PDF online przy pomocy darmowych edytorów PDF działających w przeglądarce.

Jak edytować PDF w Wordzie?


Aby dokonać edycji PDF w Wordzie należy:

  1. otworzyć program Microsoft Word;
  2. w lewym górnym rogu kliknąć „Plik”, a następnie „Otwórz”;
  3. otworzyć wybrany dokument PDF.

Dokument PDF zmieniony zostanie na plik Worda. Od tej chwili możesz edytować go w taki sam sposób jak każdy inny tekstowy dokument.

Jak edytować plik PDF w Adobe Acrobat DC?


Edytowanie i scalanie plików PDF jest możliwe w programie Adobe Acrobat DC, w którym rozpoczęcie łączenia PDF lub innego polecenia należy zacząć od wykonania następujących czynności:

  1. otwórz dokument PDF za pomocą programu Adobe Acrobat DC;
  2. korzystając z paska narzędzi, możesz edytować tekst i obrazy;
  3. scalenie PDF lub zmianę kolejności fragmentów scalonego pliku (dzielenie PDF) możesz zrealizować poprzez przeciąganie i upuszczanie miniaturek plików do otwartego programu;
  4. po zakończeniu pracy zapisz plik w PDF, możesz również uzyskać link w celu jego udostępnienia.
Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Marketing i promocja
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Marketing i promocja