Strona główna Blog Historie sukcesów

MyCart - internetowa księgarnia z najwyższej półki

Autor: Paulina Szymańska Kategoria: Historie sukcesów

Czy księgarnia internetowa może stać się miejscem, która zastąpi tradycyjne punkty z książkami? Okazuje się, ze tak! W kolejnym wywiadzie MyCart o tworzeniu swojego e-sklepu opowie właściciel sklepu Velino.pl

MyCart wywiady właścicieli sklepów internetowych RedCart

Prosperujący e-biznes, to powód do dumy, a my lubimy się chwalić! Dlatego w ramach cyklu wywiadów "MyCart – opowiem Ci o e-biznesie", prezentujemy wzorcowe sklepy internetowe RedCart.pl, które pretendują do odniosienia sukcesu w e-handlu.

To nasze podziękowanie, dla e-partnerów biznesowych z którymi możemy efektywnie działać w branży.

O swoim e-sklepie i drodze do tworzenia biznesu połączonego z pasją, opowie Jarosław Zwiernik, właściciel księgarni internetowej velino.pl 


Sklep internetowy Velino.pl

Mówię velino.pl myślę...
Księgarnia, w której ofercie oprócz bestsellerów polskich i zagranicznych autorów znajdziemy także pozycje trudno dostępne, o niskich nakładach i w dobrych cenach, ale przede wszystkim stawiamy na obsługę klienta na najwyższym poziomie.

Zanim otworzyłem sklep internetowy...
Byłem związany z branżą wydawniczą, dodatkowym zajęciem było też pilotowanie wycieczek.

Księgarnia internetowa była pomysłem na biznes, ponieważ...
Tak jak wspomniałem wcześniej byłem związany z branżą wydawniczą, a więc znałem ten biznes i miałem dobre kontakty z niektórymi wydawnictwami, co ułatwiło start, poza tym książki są łatwe do magazynowania. Poszerzamy jednak ofertę i w tym momencie oprócz książek mamy też gry planszowe, puzzle a ostatnio zaczęliśmy wprowadzać także filmy na DVD.

Otwarcie sklepu internetowego zajęło mi…
Około miesiąca, choć nie wszystko było gotowe w stu procentach i później jeszcze jakiś czas trwało konfigurowanie niektórych funkcji.

Wybrałem gotowe oprogramowanie, ponieważ...
Na początku działalności jest to najlepsza opcja jeśli nie dysponuje się wielkim kapitałem. Trzeba dać sobie też trochę czasu na zapoznanie się z tym biznesem. Nie od razu też przyjdą duże zyski a może zdarzyć się i tak, że interes się nie uda, dlatego platforma abonamentowa jest najlepszym rozwiązaniem na początek.

Koszty otwarcia e-sklepu są...
Na początku niewielkie. Jest to roczny koszt abonamentu, indywidualna grafika, integracja z hurtownią, doszedł jeszcze indywidualny szablon allegro, czyli ok. 3000 zł na start.

Pierwsze realne zyski odczułem...
Po około pół roku działalności, ale składały się na to nie tylko sprzedaż w sklepie internetowym, ale również poprzez inne kanały i serwisy aukcyjne.

Sklep internetowy Velino.pl

Velino.pl wyróżnia się na tle konkurencji tym, że...
Stawiamy duży nacisk na obsługę klienta i myślę tu nie tylko o szybkości realizowania zamówień. Kładziemy także nacisk na obsługę posprzedażową a więc szybkość oraz łatwość załatwiania ewentualnych reklamacji, szybki kontakt z klientem. Istotnym elementem jest także oferta, u nas można kupić również książki trudne do zdobycia.

Zdecydowałem się na indywidualną szatę graficzną, ponieważ...
Nie wyobrażam sobie prowadzenia sklepu na standardowym szablonie, gdyż znalazło by się pewnie kilkadziesiąt sklepów, które wyglądają niemal identycznie. Szata graficzna świadczy też o profesjonalizmie firmy.

Wśród narzędzi marketingowych w e-sklepie najbardziej sprawdza się...
U nas na początku chyba najbardziej sprawdzał się marketing szeptany... Dosyć dobrze sprawdzają się porównywarki. Jeśli chodzi o serwisy społecznościowe to jeszcze za wcześnie na ocenę. Mam jeszcze kilka pomysłów, które wkrótce będą wprowadzane. Natomiast słabo sprawdza się na razie AdWords.

Sklep velino.pl jest wyjątkowy, ponieważ...
To co już powiedziałem wcześniej o obsłudze klienta w naszym sklepie. Klient u nas był, jest i zawsze będzie najważniejszy i dlatego zapewniamy jak najlepszą obsługę sprzedażową i posprzedażową. Poza tym wszystko co robimy, robimy z pasją.

Ten, kto chce prowadzić sklep internetowy musi...
Być cierpliwy, zdeterminowany w dążeniu do celu, nie przejmować się chwilowymi niepowodzeniami a najlepiej, gdyby to co robi, było jego pasją.

Moje plany na przyszłość to...
Chciałbym, żeby sklep stał się rozpoznawalny, żeby velino.pl stało się rozpoznawalna marką. To jest główny cel – budowanie marki. Będziemy także sukcesywnie zwiększali asortyment oraz postaramy się uruchomić punkty odbioru osobistego.


Sklep internetowy Velino.pl
Wykorzystaj wiedzę w praktyce - załóż sklep!Autor: Paulina Szymańska Kategoria: Historie sukcesów
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Historie sukcesów