[DARMOWY WEBINAR] Jak skutecznie sprzedawać na Allegro? 24.07, 19:00 DOŁĄCZ
Strona główna Blog Rynek e-commerce

PayPal prowizja - ile trzeba zapłacić za prowadzenie konta na PayPal?

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Rynek e-commerce

Bardzo dużo ludzi lubi i ceni sobie możliwość robienia szybkich i łatwych zakupów przez internet. Istnieje jedno proste rozwiązanie, dzięki któremu twoje płatności online oraz dane osobowe będą zabezpieczone przed oszustami.


Poniżej znajdziesz niezbędne informacje na temat korzystania z platformy PayPal, zobaczysz jakie korzyści oferuje serwis i dowiesz się o obowiązujących tam opłatach.

Co to jest PayPal i jak działa?


PayPal to internetowe konto, do którego możesz podpiąć swoją kartę kredytową, co znacznie ułatwia robienie zakupów online. Proces płatności jest bardzo prosty w obsłudze, a dodatkowo twoja tożsamość pozostaje pod ochroną. W celu finalizacji zakupu zostaniesz poproszony o potwierdzenie transakcji na swoim koncie.

Opłaty PayPal – ile kosztuje PayPal?


Konto na PayPal jest zupełnie darmowe, natomiast trzeba spełnić jeden warunek, a mianowicie wykonać co najmniej jedną transakcję w ciągu roku. W przeciwnym wypadku zostaniesz obciążony opłatą za nieaktywność o wartości 45 zł.


obowiązują pewne opłaty odnośnie transakcji i przewalutowania:

  • wykonywane przelewy na terenie kraju są zwolnione z opłat,
  • ewentualne koszty to cennik danego banku w sprawie przelewów elektronicznych,
  • przekazy pieniężne finansowane z karty kredytowej objęte są obowiązkowym abonamentem,
  • od międzynarodowych transakcji naliczana jest taksa w przypadku płatności oraz przychodów,
  • w przypadku przewalutowania pobierana jest prowizja,
  • od otrzymanych środków zabierana jest prowizja w wysokości od 1,9 proc. do 2,9 proc. zależnie od kwoty i powiększana każdorazowo o 80 groszy.

PayPal przewalutowanie – czy PayPal pobiera prowizję od przewalutowania?


Serwis PayPal posługuje się detalicznym kursem wymiany walut, który zawiera opłatę za przeliczanie dewizy na inną i jest korygowany każdego dnia roboczego między godziną 23:00, a 1:00. Portal udostępnia również narzędzie „konwerter walut”, dzięki któremu możesz sprawdzić aktualne notowania dla w swojego zamiaru. Są one adekwatne tylko do aktualnego czasu w trakcie korzystania z narzędzia, a każda czynność dotycząca handlu objęta jest kursem dotyczącym momentu przetwarzania transakcji. Opłata za przewalutowanie wynosi 2,90 proc. plus opłata stała, czyli 1,35 zł dla Polski.

PayPal - prowizja eBay


Łączne obliczenie kosztów, jakie poniesiesz kupując przedmiot na eEay'u za pomocą PayPala sięgają wygórowanych prowizji, ponieważ aż 20 proc., niekiedy więcej, podczas gdy waluta ogłoszenia jest inna niżeli ta w ogłoszeniu, na koncie PayPal i na rachunku bankowym. Taki proces wymaga dużej liczby przewalutowań, co w ostateczności nie jest w ogóle opłacalne, dodatkowo czasochłonne i problematyczne.

Autor: Natalia Podgórska Kategoria: Rynek e-commerce
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Rynek e-commerce