Strona główna Blog Marketing i promocja

Sklep internetowy jako dodatkowe źródło dochodu

Autor: RedCart Kategoria: Marketing i promocja

Praca powinna przede wszystkim sprawiać satysfakcję. Często jednak nie podąża za tym satysfakcja z sytuacji finansowej. Pojawia się więc perspektywa prowadzenia biznesu, bez konieczności rezygnacji z pracy na etacie.

Zapisz się na bezpłatne
lekcje o e-commerce.

Zdobywaj wiedzę i inspirację potrzebne do budowania
dochodowego sklepu internetowego.

Podając e-mail akceptujesz politykę prywatności

Praca zawodowa przynosi korzyść określoną korzyść finansową. Co w sytuacji, gdy nasza satysfakcja finansowa jest na niskim poziomie? Czy pracując na etacie można myśleć o prowadzeniu własnego biznesu?
 

Coraz więcej Polaków deklaruje, że ma dwa źródła dochodu. Chętnie podejmujemy się pracy dodatkowej, która nierzadko jest związana z naszą pasją. W wielu przypadkach pozwala realizować się zawodowo w kierunku, który odpowiada naszym zainteresowaniom. Poświęcamy pracy znacznie więcej czasu, niż w sytuacji, kiedy koncentrujemy się tylko na jednym źródle dochodu. Praca, która sprawia przyjemność i jednocześnie może zasilić nasz domowy budżet, to jedna z najlepszych dróg zawodowych, jaką możemy wybrać.Ważne są nie tylko zarobki

Okazuje się, iż nie tylko wynagrodzenie jest ważnym aspektem przy wyborze pracy. Podejście Polaków zmienia się z każdym kolejnym rokiem. Kwestie finansowe nadal są priorytetem, jednak zwracamy dużą uwagę na możliwości rozwoju, dalszego kształcenia i realizacji własnych pasji. Kariera przestaje być dla nas tylko drogą po pieniądze, ale też samorealizacją i przyjemnością.


Chcemy mieć jednocześnie stabilność i pracować na własny rachunek. Szczególnie na początku jest to trudno ze sobą pogodzić. Decyzja o odejściu z pracy na etacie na rzecz własnej firmy jest trudna, często odwlekana w czasie. A można przecież, wybierając odpowiedni model prowadzenia biznesu, mieć jedno i drugie.To może dropshipping?

Jednym ze sposobów na dodatkowe źródło dochodu jest własny sklep internetowy. Wydaje się, że jego prowadzenie związane jest z wieloma obowiązkami, którym trudno będzie sprostać, pracując na etacie. Dropshipping jest to model sprzedaży internetowej bez magazynu, co oznacza, że nie posiadamy fizycznie towaru, którym handlujemy. To sytuacja idealna! Posiadamy e-sklep, w którym prezentowane są produkty i za pośrednictwem którego klienci składają zamówienie i dokonują płatności. Magazynowaniem, pakowaniem i wysyłką zajmuje się inna firma – producent lub dystrybutor, z którym współpracujemy. Sklep internetowy zintegrowany jest z bazami towarowymi, a stan magazynów jest na bieżąco aktualizowany.Sprzedaż po godzinach

Praca na pełen etat to 8 godzin dziennie, przez 5 dni w tygodniu. Oznacza to, że kończysz pracę ok. godziny 16-17. Obsługą sklepu internetowego opartego na modelu dropshippingu możemy zająć po powrocie z biura i w weekendy. W przeciwieństwie to e-sklepu z własnym magazynem nie musimy się martwić o zamówienie towaru, pakowanie i wysyłkę i współpracę z kurierami. Prowadzenie takiego biznesu jest znacznie mniej czasochłonne, natomiast może przerodzić się w przyszłości w główne źródło dochodu. To dobry początek na drodze do pracy na własny rachunek, która przy zaangażowaniu z Twojej strony może zakończyć się pełnym sukcesem, a nawet rezygnacją z dotychczasowej pracy.


Sklep internetowy bez magazynu z powodzeniem mogą prowadzić młode mamy, które poświęcając się dziecku, chcą dodatkowo zarabiać. Doskonale sprawdza się on w przypadku studentów poszukujących dodatkowego źródła dochodu na własne wydatki i utrzymanie, jak i również osobom czynnym zawodowo, którym praca w korporacji zaczyna odpowiadać coraz mniej. Już budżet w wysokości kilku tysięcy złotych wystarczy na uruchomienie wymarzonego biznesu internetowego.

Chcę wypróbować sklep RedCart za darmo

Przetestuj sklep internetowy RedCart

14 dni za darmo, w każdej chwili możesz zrezygnować.

Podając e-mail akceptujesz regulamin i politykę prywatności
Autor: RedCart Kategoria: Marketing i promocja
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Marketing i promocja