Strona główna Blog Marketing i promocja

Sklep internetowy jako dodatkowe źródło dochodu

Autor: RedCart Kategoria: Marketing i promocja

Praca powinna przede wszystkim sprawiać satysfakcję. Często jednak nie podąża za tym satysfakcja z sytuacji finansowej. Pojawia się więc perspektywa prowadzenia biznesu, bez konieczności rezygnacji z pracy na etacie.

Praca powinna sprawiać satysfakcję, a jednocześnie zapewniać stabilne źródło dochodu, pozwalające na swobodne utrzymanie siebie i rodziny. Niestety, często sytuacja finansowa nie jest tak dobra, jak można by było sobie wymarzyć. Czy warto wówczas angażować się we własny projekt, realizowany poza etatem? Tak, zwłaszcza, jeśli jest on powiązany z naszą pasją. Sklep internetowy to jedna z możliwości na połączenie samorealizacji i dodatkowego dochodu.


 

Ważne są nie tylko zarobki

Okazuje się, iż nie tylko wynagrodzenie jest ważnym aspektem przy wyborze pracy. Podejście Polaków zmienia się z każdym kolejnym rokiem. Kwestie finansowe nadal są priorytetem, jednak zwracamy coraz większą uwagę na możliwości rozwoju, dalszego kształcenia i realizacji własnych pasji. Kariera przestaje być dla nas tylko drogą po pieniądze, staje się sposobem samorealizacji i przyjemnością.

Kiedy praca w korporacji Cię nie satysfakcjonuje...

Niestety, nie dla każdego z nas praca na etacie jest satysfakcjonująca. Siedzenie za biurkiem i wypełnianie dokumentów nie zawsze jest pasją, a korporacyjne życie może prowadzić do rutyny i przygnębienia.

Jeśli zawsze marzyłeś o prowadzeniu swojego własnego sklepu, ale nigdy nie zdecydowałeś się na odejście z pracy etatowej, być może wcale nie będziesz musiał tego robić. Możesz zacząć realizować swoje pasje handlowca po godzinach pracy w biurze. Wykorzystaj w tym celu model dropshipping, który pozwoli Ci łatwo, szybko i przyjemnie rozpocząć własny biznes. Może z czasem to on stanie się głównym źródłem dochodu? Wówczas będziesz mógł bez wyrzutów sumienia porzucić etat i skupić się na swojej pasji: e-sklepie.

Dwa źródła dochodu

Coraz więcej Polaków deklaruje, że ma więcej niż jedno źródło dochodu. Najczęściej jest to wynikiem trudnej sytuacji finansowej, związanej ze zbyt małą pensją podstawową, długami, albo innymi problemami. Poszukiwania dodatkowych pieniędzy najłatwiej jest zacząć od znalezienia pracy dodatkowej - realizowanej po godzinach, albo w weekendy.

E-sklep jako dodatkowe źródło dochodu

Jeśli jednak nie chciałbyś pracować na drugim etacie, możesz rozważyć także inną możliwość: otworzenie własnego biznesu, takiego jak sklep internetowy. Decydując się na niego, zdobędziesz nowe, interesujące doświadczenia, a korzystając z możliwości, jakie daje dropshipping, wejdziesz na rynek bez ogromnych inwestycji: bez kupna towaru, zamrażania gotówki i opłat za magazyn czy pensji pracowników.

Co więcej, skoro szukasz dodatkowego dochodu, na pewno nie chciałbyś pozwalać sobie na budowanie drogiego sklepu internetowego, zaprojektowanego od podstaw przez informatyka specjalnie dla Ciebie. W tym przypadku z pomocą przychodzi RedCart, oferując Ci możliwość wydzierżawienia oprogramowania. To kolejne rozwiązanie, obniżające koszty początkowe, które pomoże w szybkim zdobyciu dodatkowych pieniędzy.

Pracująca mama

Wiele kobiet po urodzeniu dzieci porzuca pracę. Maluchy wymagają od nich opieki i uwagi, co przekłada się na niechęć do pełnego etatu i nadgodzin w korporacji. Jednocześnie, po dłuższej przerwie, trudniej jest też powrócić na rynek pracy. Nie oznacza to jednak, iż żadna z kobiet nie chciałaby rozwijać swojej kariery. 

Praca z domu

Idealnym modelem dla nich może być więc praca z domu, która pozwoli im na jednoczesną samorealizację, jak i zagwarantuje najlepszą opiekę dzieciom. Sklep internetowy w systemie dropshipping z łatwością można prowadzić w systemie home office, co gwarantuje, że każda młoda mama będzie miała dokładnie tyle czasu dla dziecka, ile potrzebuje. Dodatkowo uzyska też większe przychody, które przełożą się na lepszy status materialny całej rodziny.

Dorabiający student

Studenci często szukają dla siebie okazji do zarobku. Niestety, w wielu przypadkach nie mogą pozwolić sobie na pełnoetatową pracę, gdyż nauka zajmuje im zbyt wiele czasu. Nie mają także możliwości, aby zainwestować duże sumy w rozkręcenie swojego biznesu w tradycyjnym modelu. Przed rozpoczęciem własnej działalności wahają się także ze względu na konieczność posiadania (lub wynajęcia) lokalu, podczas gdy studenckie życie kusi wyjazdami na wakacje, na długi weekend do rodziny czy na roczną wymianę z zagraniczną uczelnią.

Tanio, łatwo i z dowolnego miejsca na świecie

Sklep online jest szansą na dodatkowy zarobek również dla nich - a może przede wszystkim dla nich, gdyż młode, pełne energii i pomysłów osoby z łatwością przebiją się na rynku. Ich znajomość świata online bez wątpienia także przyczyni się do szybkiego rozwoju e-biznesu.

Dzięki wykorzystaniu dropshippingu każdy student może spróbować swoich sił w handlu. Bez kupowania towaru i magazynowania go, będzie mógł prowadzić swoją firmę nawet z pokoju w akademiku. Co więcej, brak pracowników i konieczności realizacji zamówienia osobiście sprawi, że nawet wyjeżdżając za granicę z programu Erasmus, będą mogli zabrać pracę razem z sobą i dalej dorabiać.

Niepełnosprawność nie musi psuć kariery

Jednym z największych wyzwań dla osób niepełnosprawnych jest znalezienie źródła stałego dochodu. Stan ich zdrowia często nie pozwala na podjęcie tradycyjnych zawodów, a jednocześnie są to osoby pełne pasji i chęci samorealizacji, również w pracy. Naprzeciw wychodzą im nowoczesne technologie, ułatwiające kontakt ze światem, ale także znalezienie źródła zarobku.

Bezproblemowe jednoosobowe biuro

Dla wielu osób niepełnosprawnych prowadzenie własnego sklepu online może być wymarzonym rozwiązaniem. Pozwoli im ono na organizację własnej przestrzeni i czasu tak, aby było jak najlepiej dostosowane do ich potrzeb. Dzięki możliwościom, jakie daje dropshipping, będą mogły w pełni zrealizować swoje pomysły, nie wychodząc z domu i w pełni dopasowując pracę do aktualnego stanu zdrowia. 

Dlaczego w ogóle warto wybrać sklep internetowy jako dodatkowe źródło dochodu?

W internecie nie brakuje ofert pracy dodatkowej, jednak wiele z nich nie jest zbyt opłacalnych bądź wymaga czynności, których nie chcemy wykonywać. Prowadzenie własnego biznesu w tradycyjnym modelu to z kolei zadanie wymagające czasu, nakładów finansowych i możliwości, które nie każdy posiada, zwłaszcza pracując każdego dnia przez 8 godzin na etacie.

Sklep internetowy we wspomnianym modelu dropshipping rozwiązuje te problemy. Pozwala na założenie e-biznesu szybko i łatwo, bez dużych nakładów. Zatowarowanie odbywa się w sposób wirtualny, a zatem nie wymaga posiadania magazynu, a opłata za towar wnoszona jest dopiero po jej wykonaniu przez Klienta. Dzięki możliwości integracji z hurtownią, wszystkie towary są wprowadzane do sklepu automatycznie, zaoszczędzony zostaje więc czas, który byłby poświęcony na ręczne działania.

Wykorzystanie dzierżawionego oprogramowania to także szansa na zmniejszenie kosztów i ułatwienie sobie pracy. Płacąc abonament, nie będziesz musiał bowiem martwić się o aktualizacje czy nowe narzędzia, gdyż znajdą się automatycznie w Twoim sklepie. RedCart zadba o wszystko, do czego w innym przypadku musiałbyś zatrudniać informatyka. 

Podsumujmy, dla kogo może być idealny własny sklep internetowy?

Wykorzystując przytoczone modele, czyli dzierżawiony sklep internetowy i dropshipping, możesz łatwo stać się przedsiębiorcą. Wystarczy, że zaplanujesz, jakim towarem chcesz handlować, zadbasz o stronę graficzną i funkcjonalną, a następnie o dobrą reklamę swojego e-biznesu, a będziesz mógł cieszyć się dodatkowymi przychodami.

Zastanawiasz się jeszcze, czy sklep internetowy to rozwiązanie dla Ciebie? Jeśli jesteś ambitny i chcesz się rozwijać zawodowo, albo pracować na własny rachunek, bez oglądania się na etat i korporację - oczywiście! To także świetny sposób na dodatkowy przychód, jeśli borykasz się z problemami finansowymi lub ze względu na sytuację osobistą po prostu nie możesz podjąć tradycyjnej pracy.

Tylko 3 kroki przed Tobą:

  • Na początek zdecyduj, czym chcesz handlować. Dopasuj nazwę sklepu i domeny do swojej branży. Jednocześnie zadbaj o odpowiednią szatę graficzną i funkcjonalność sklepu.
  • Znajdź odpowiednie hurtownie, z którymi nawiążesz współpracę i zintegruj swój sklep z nimi. Zatowarowanie nastąpi automatycznie.
  • Zadbaj o reklamę. Tylko rozreklamowany sklep online będzie w stanie wybić się ponad konkurencję, więc przyłóż się do tego. To gwarancja twojego sukcesu.

Jesteś zainteresowany tym, aby zostać przedsiębiorcą? Nie zwlekaj z decyzją - im szybciej zaczniesz, tym szybciej zdobędziesz pieniądze i nowe doświadczenia. A jeśli jakieś już posiadasz, podziel się nimi w komentarzach.

 

Chcę wypróbować sklep RedCart za darmo

Autor: RedCart Kategoria: Marketing i promocja
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Marketing i promocja