Strona główna Blog Co nowego w RedCart

Sklepy internetowe RedCart teraz aż 10x szybsze

Autor: RedCart Kategoria: Co nowego w RedCart

Sprawdź, jak szybko może działać sklep internetowy. Najnowsze zmiany w RedCart spowodowały aż 10x krotne przyspieszenie ładowania strony sklepu internetowego!

Wprowadziliśmy zmiany, dzięki którym sklepy internetowe RedCart wyznaczają nowy standard na rynku e-commerce w zakresie szybkości działania i ładowania strony sklepu. Poznaj technologię HIGH PERFORMANCE!

Z pewnością wiesz, że szybkość ładowania sklepu internetowego jest bardzo ważna przy zakupach internetowych. Każde opóźnienie działania sklepu internetowego może spowodować zmniejszenie ilości zamówień. To właśnie szybkość ładowania strony sprzedażowej jest jednym z najważniejszych elementów wpływających bezpośrednio na zwiększenie konwersji sprzedażowej w e-sklepach.  

Tym bardziej jest nam miło poinformować, że właśnie zakończyliśmy kilkumiesięczny proces, w wyniku którego sklepy internetowe RedCart potwierdzają w pełni przynależność do segmentu PREMIUM w zakresie stosowanych rozwiązań technologicznych. Nie uwierzysz, jak szybko może działać sklep internetowy wyposażony w setki funkcjonalności i który nie kosztuje Cię tysiące zł każdego miesiąca. Sprawdź najnowszą technologię HIGH SPEED PERFORMANCE zastosowaną w sklepach internetowych RedCart.

Czego udało się dokonać?

Dzisiaj możemy z dumą powiedzieć, że inwestycje w nowe technologie, jakie poczyniliśmy kilka miesięcy temu, zakończyły się pełnym sukcesem. Nie bez znaczenia jest także czas, w którym oddajemy do użytku Klientom RedCart nowe rozwiązania. Nasze działania miały na celu dostarczenie jeszcze przed rozpoczęciem świątecznej sprzedaży w e-sklepach narzędzia wpływającego na zwiększenie szybkości i stabilności działania sklepów internetowych. Cel ten został osiąnięty.

Najważniejsze zmiany, które można zaobserować mają miejsce w obszarze poprawy szybkości ładowania sklepu internetowego. Czas ładowania strony w sklepie internetowym RedCart skrócił się znacząco. Przed wprowadzaniem modyfikacji czas odpowiedzi serwera wynosił ok. 440ms. Obecnie czas opowiedzi wynosi zaledwie ok. 40ms. Oznacza to, że wprowadzone zmiany spowodowały, że sklepy internetowe przyspieszyły aż 10-krotnie!

Dodatkowo wprowadzone zmiany przyczyniły się do uzyskania niesamowitych wyników w narzędziu Google PageSpeed Insights. To najbardziej popularne narzędzie do mierzenia prędkości i wydajności witryn internetowych, a zarazem jeden z głównych wyznaczników spójności budowy stron internetowych z polityką Google. Wyniki przeprowadzone na naszym sklepie testowym nie pozostawiają wątpliwości - oprogramowanie RedCart to obecnie jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie, a teraz także najszybszych systemów sklepowych pozwalających na prowadzenie sprzedaży internetowej.

Przeprowadziliśmy wiele prób, ale wynik za każdym razem jest zdumiewający! W naszym sklepie testowym www.demo.redcart.pl średnia wartość wynosi ... 98/100 pkt!

Kliknij w link poniżej i sprawdź szybkość działania na przykładzie sklepu testowego RedCart
www.demo.redcart.pl
Poznaj kilka najważniejszych faktów na temat wprowadzonych zmian.


1. Wielowarstwowy cache

Zastosowanie wielowarstwowego cache oraz różnych poziomów cache pozwoliło ograniczyć do minimum wszelkie opóźnienia w dostępie do danych, jakie pojawiają się w przypadku korzystania ze standardowego modelu wczytywania sklepu internetowego. To bardzo rzadko stosowane na tak szeroką skalę rozwiązanie dostępne w aplikacjach e-commerce. Tym samym RedCart jest jedną z nielicznych na świecie platform sklepowych, która może sobie pozwolić na rozwiązania z segmentu HI-END.2. Dane przechowywane bezpośrednio w pamięci RAM

Dodatkowo, aby zwiększyć wydajność i poprawić szybkość ładowania sklepu internetowego wykorzystana została pamięć RAM, która posłużyła jako obszar do przechowywania danych. Bardzo dużym atutem pamięci RAM jest wysoką prędkość jej działania, przez co dostęp do danych jest niemal natychmiastowy.   


3. Super szybki cache

Wykorzystanie super szybkiego cache w technologii HIGH SPEED CACHE pozwoliło na jeszcze szybsze wczytywanie całej strony sklepu internetowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu eliminowane są wszelkie opóźnienia w zakresie wyświetlania gotowego sklepu internetowego. Co ważne, technologia sprawdza się świetnie w połączeniu z tak zaawansowanym oprogramowaniem, jakim jest sklep internetowy RedCart. Wszystko przy zachowaniu jego pełnej funkcjonalności i możliwości.


4. Automatyczne zwalnanie pamięci

Aplikacja RedCart została wyposażona w inteligentny system do automatycznego zarządzania zasobami pamięci. Pamięc cache jest automatycznie zwalniania co 4 godziny. Dodatkowo w każdym sklepie internetowym możliwe jest ręczne wyczyszczenie pamięci na żadanie.


5. Ręczne usuwanie pamięci cache na żądanie

Administrator sklepu internetowego RedCart ma możliwość w dowolnym momencie usunięcia pamięci cache na żądanie. Dzięki temu po wprowadzeniu zmian w Panelu administracyjnym sklepu są one od razu widoczne w sklepie internetowym dla Klienta. Wszystko przy zachowaniu szybkości ładowania strony sklepu na bardzo wysokim poziomie.

6. Protokół HTTP/2 i SPDY

HTTP/2 to znaczne unowocześnienie protokołu HTTP używanego w sieci www. Zostało opracowane na podstawie wczesnych wersji eksperymentalnego protokołu SPDY, zapoczątkowanego przez Google (źrodło: Wikipedia).

Więcej informacji na ten temat można znaleźć także bezpośrednio na stronach internetowych Google.

HTTP/2 a SEO

Uruchomienie protokołu HTTP/2 na serwerze może być ważne także z punktu widzenia SEO, ponieważ ma wpływ na szybkość wczytywania sklepu internetowego. Dla wyszukiwarki Google jest to dodatkowy sygnał, który może być brany pod uwagę jako czynnik rankingowy. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich właścicieli sklepów internetowych, którzy pracują na oprogramowaniu RedCart.

W przypadku najnowszych wersji przeglądarek internetowych Firefox oraz Chrome zalecane jest także zainstalowanie certyfikatu SSL. Taki ruch powinien spowodować, że wpłyniemy na lepszą widoczność sklepu internetowego w wyszukiwarce Google.

WAŻNE:

Szybkość ładowania witryny sklepowej może ulec zmianie w przypadku, gdy w sklepie zainstalowana jest duża ilość skryptów zewnętrznych JS. Ponadto nieoptymalnie przygotowane zdjęcia dodawane np. na stronie głownej sklepu internetowego, mogą wpłynąć na wydłużenie czasu ładowania strony.


Bezpieczeństwo sklepu RedCart

Przy okazji przypominamy o rozwiązaniach technicznych, jakie zastosowane zostały w nowoczesnym Data Center zlokalizowanym w Polsce. To właśnie w tym miejscu zlokalizowane są serwery odpowiadające za działanie sklepów internetowych RedCart.

Poznaj najważniejsze fakty, dzięki którym Twój sklep internetowy działą stabilnie i jest bezpieczny:
- Dwa niezależne systemy detekcji dymu i ognia
- Automatyczny system gaszenia gazem - Novec 1230
- Biometryczny system kontroli dostępu
- Zasilanie z dwóch stacji transformatorowych
- Zasilanie 2 torowe w układzie 2N+1 (redundancja na poziomie torów zasilania jak i samych UPS)
- Zabudowa zimnych korytarzy z wykorzystaniem technologii SmartAisle
- System chłodzenia oparty o wodę lodową z free coolingiem. Układ N+1 Niższe średnioroczne PUE 1.2
- Łącze do sieci – 40 Gbps, dwa niezależne trakty światłowodowe
- Routing BGP4 w oparciu o własny numer AS47544 i routery Juniper serii MX o wydajności 80 Gbps
- TP-IX i KIX – dostęp do największych ogólnopolskich punktów wymiany ruchu
- Sieć wykonana w standardzie 10GB zgodnie z zasadą "No Single Point of Failure"

Szczegółowa specyfikacja serwerowni dostępna jest pod adresem
https://dc.iq.pl/wp-content/uploads/2017/06/tabela_dc.pdfAutor: RedCart Kategoria: Co nowego w RedCart
Blog RedCart

Może Cię jeszcze zainteresować

Zobacz najpopularniejsze artykuły z kategori Co nowego w RedCart